Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak u was gryka?? ja zaorałem tą wcześniejszą posianą przed zlewami, niestety nie po wchodziła , a tam gdzie nawet to i tak chwasty wygrały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gryka na piaszczystych polach rośnie rewelacyjnie. Zasiałem też na ugorze , ale niezbyt przyłożyłem się do uprawy pola, tam jest dość ładna tylko że niska. W jakiej fazie jest u was , moja kwitnie już od 2 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi został tylko malutki hektarowy kawałek i właśnie zaczyna kwitnąć, ale siana po powodziach, wcześniej nie dałem rady , tylko że jest strasznie bujna, pewnie ją całkowicie wyłoży, już zaczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiałem sobie pierwszy raz grykę posiadam od nie dawna kombajn bizon z056 i chcę wykosić tą grykę tylko nie wiem jakie ustawić wiatry jak ustawić sita ijak mocno mają być cepy przykręcone czy tak jak na zborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiałem sobie pierwszy raz grykę posiadam od nie dawna kombajn bizon z056 i chcę wykosić tą grykę tylko nie wiem jakie ustawić wiatry jak ustawić sita ijak mocno mają być cepy przykręcone czy tak jak na zborze

ustawienia wału młócącego coś jak na rzepak, popuszczasz prawie na maksa, jak jest sucha to otłucze ją bez problemu.

wiatr mniejszy niż na zborze sita podobnie, możesz ciut bardziej otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wywiozę swoje pszczoły na rzepak a później na grykę. Obecność pszczół na plantacji rzepaku i gryki zwiększa plony o 30 % a to nie mało. Nie chcę żadnej zapłaty za zapylanie, a jedynie wywieźć swoje pszczoły. Plantacje tylko z małopolski. 508-649-323 po 19-tej lub pszczola_k@interia.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami sieję grykę kilkaha, głównie co roku rzepak około 30 ha, tylko że w lubuskim. Co do zapłaty to w mojej okolicy to raczej pszczelarze daj mi kilka słoików miodu po miodobraniu, jeszcze nigdy nikomu nie płaciłem, a chętnych zawsze mam kilku do postawienia uli. W mojej okolicy jest jeszcze akacja, wrzos i trochę lipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do zapłaty to w mojej okolicy to raczej pszczelarze daj mi kilka słoików miodu po miodobraniu, jeszcze nigdy nikomu nie płaciłem

 

Normalna rzecz, że należy się kilka słoików , pisząc że nie chcę żadnych korzyści miałem na myśli to, żeby nie brzmiało to jak jakaś usługa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm2 - mam na oku do dzierżawy 11 ha ziemi - klasa iVb + V. Koszt dzierżawy - 150 zł/ha + podatek. Jedyny minus tego całego interesu jest to, że na działce znajdują się trzy studnie głębinowe i punkt czerpania wody dla sąsiedniego miasta. W związku z tym, nie mogę użyć żadnej chemii. Mam kilka pytań:

1. Czy grykę można siać bez nawożenia i ochrony ??

2. Czy można ją siać kilka lat pod rząd ??

3. Czy do uprawy gryki przysługuje UPO ??

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upo przysługuje ,siać można 2 lat z rzędu ,więcej raczej nie ,ochrona chemiczna reczki sprowadza się do odchwaszczania ,nawozy to nie powiem ,sieje na 3a-3b i daje pod korzeń tylko 150kg saletrzaku ,gryka ma silny system korzeniowy i jeszcze jedno na piachu grożna morze być susza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malkolm2 - mam na oku do dzierżawy 11 ha ziemi - klasa iVb + V. Koszt dzierżawy - 150 zł/ha + podatek. Jedyny minus tego całego interesu jest to, że na działce znajdują się trzy studnie głębinowe i punkt czerpania wody dla sąsiedniego miasta. W związku z tym, nie mogę użyć żadnej chemii. Mam kilka pytań:

1. Czy grykę można siać bez nawożenia i ochrony ??

2. Czy można ją siać kilka lat pod rząd ??

3. Czy do uprawy gryki przysługuje UPO ??

 

Dzięki za odpowiedzi.

gryke można siać i 5 lat po sobie a od chwastów musisz spryskać jakimś chwastoksem po siewie, tylko nie wiem czy to bedzie opłacalne policzyć koszt nasienia 350zł/100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gryka strasznie wyjaławia pole więc 5 lat to trochę przesada ale 3 to pewnie by się udało coś zebrać, oprysk to tak jak przedmówcy pisali, jakiś chwastox, glifosat lub afalon. bez oprysku nie opłaca się siać, będą same chwasty.

można by spróbować zmianować z owsem ewentualnie żytem. za taką kasę ja na pewno bym tego pola nie puścił

a nie masz dostępu do nawozów naturalnych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich grykouprawiaczy malkolm2-a w szczególności jak tam ze zbytem towaru w tym roku. ostatnim czasy wyszperałem program złote łany i tam właśnie kosili grykę. Piękna roślina tylko ten zbiór ( moje warunki sprzętowe ) wpływają na problemy ze zbiorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena gryki w tej chwili około 400zł/100kg a co do zbioru u nas wszyscy koszą pokosówką a dopiero potem kombajnem sie zbiera jest to bardzo łatwy zbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na targowisku proponowali że zapłacą po 370, ale przy większych ilościach pewnie coś by jeszcze ugryzł, idą każde ilości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zrobić desykację randapem, tyle że takimi nasionami raczej nie posiejesz ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest pokosówka bo po skoszeniu kilka dni ładnej pogody i kombajnujesz u mnie jest kilka na wsi i to wystarcza koszą całymi nocami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej fazie rozwojowej gryki wjeżdżacie pokosówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam randapem +siarczan amonu i jest ok.

To samo robię z prosem i siła kiełkowania jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o dopłaty mam dajmy na to 1 ha IV klasy i 1 ha V klasy jakiej wysokości mogę dostać dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...