Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

o jak bym chciał (nie tylko ja) , żeby u nas padało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Żuławach trochę pokropiło.

Ja myślę, że za 7-10 dni zacznę zawijać, chociaż dziś widziałem pierwsze nowe baloty.

Czym zakiszacie i za ile.

Czy liczycie jtk czy tylko cena?

U mnie na terenie jeździ: Polmas, Blattin, Schauman, Over, Chemirol i JBS z Niemiec ( o firmie na "S" nie wspomnę.

Ceny na zakiszacze różne, ale jak przeliczyć ilość bakterii na tonę to już wychodzi różnie, jak liczycie (?) koszt zakiszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dagmarko

Wiesz, ze internet to źródło wiedzy i oszustwa, bo tu leje http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm Ale jak nie będzie lało to tnę.

Tomasz

ja zakiszacze daję tylko do motylkowych. Nasze polskie z Instytutu Biotechnologii w Warszawie. Puszka na 30 ton. Po ile są na rynku to nie wiem bo mam na nie specjalne ceny u jednego ze sprzedawców. Nic nie przeliczam bo nawet nie umiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Makulatura zachodnia" podaje :

Na motylkowe i użytki zielone z przewagą motylkowych, przy sprzyjających warunkach i sm 33-40% ZALECA SIĘ zastosować minimum 500 tys CFU/g zakiszanej masy.

Przy sm 40-48 % ZALECA się zastosować minimum 750 tys CFU/g zakiszanej masy.

Zakiszanie motylkowych przy sm powyżej 48% wymaga zastosowania minimum 1 mln CFU/g zakiszanej masy oraz uzupełnienia dawki konserwantem chemicznym ( sorbinian potasu lub benzoesan sodu 0,15-0,20 kg/tonę zakiszanej masy)

Zakiszanie motylkowych świeżych, z sm poniżej 28% wymaga zastosowania kwasów (mrówkowy, propionowy) w ilości 5-6 l/tonę zakiszane masy.

 

Jak liczyć

np. ten produkt o którym piszesz zawiera 1*10^9 CFU/g produktu i kosztuje koło 130 zł/opakowanie ( takie same ma Over, Grene)

Zalecają: 250g na 30 ton, czyli na 1 tonę 83g

jeżeli zastosujesz zgodnie z zaleceniami dasz 83g x 1 000 000 000 CFU= czyli 83 miliardy CFU na 1 tonę = 1 000 000 g. Dzieląc jedno przez drugie wychodzi, że dajesz 83 tys CFU/g zakiszanej masy.

Ja stosuję środek który ma 1*10^11. Zalecają 5 g/tonę ( 250g/50 ton)

Liczmy: 5g x 100 000 000 000 czyli na 1 tonę=1 000 000 gramom daję 500 000 CFU.

Mnie kosztuje na 50 ton 2 stówki brutto.

Jak porównać który tańszy?

Ciebie 83tys kosztują 4,33 zł to 100 tys kosztuje 5,21 zł

Mnie 500 tys kosztuje 4 zł to 100 tys kosztuje 0,80 zł

Prosty rachunek, tańsze wcale nie jest tańsze

Jak robię trawę ( a myślę że we czwartek część już skoszę) i jest ładna pogoda schodzę do 250g/75 ton.

Więcej na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych cyferek ze mi sie w glowie kreci.. ....ja stosuje Polsil do mieszanek trawy z lucerna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz

skoro z Twoich wyliczeń wynika, że daję 83 tys, a zalecenia są 500 tys. to oznacza, że daję sześciokrotnie mniej niż powinienem.

Czy w takim razie moje opakowanie powinno byc na 5 ton, a nie na 30?

Czyżby producent i dystrybutorzy po prostu łgali? Czy może te potrzeby określone przez zachodnie pisma są za wysokie, żeby wymusić zakup nowszych, doskonalszych i droższych preparatów? Ja na trawy nie daję nic i też pięknie kisną. Nie pytaj o badania, bo nie robię.

Jakby nie patrzyć Twój jest tańszy, a gdyby dać Twojego w takim stężeniu jak mój to by zrobił na tym ze 300 ton, a nie 30.

W tym roku już mam kupiony, ale piszę na priw, o ten Twój na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu jeszcze jedno

w moim środku jest 8,3 grama na tonę, a nie jak wstępnie wyliczyłeś 83.

Czy to oznacza, że aby spełnić normy zachodnie powinienem go zastosować nie na 30, ani 5 ton, tylko na 500 kg?

A idąc w drugą stronę, przy tym samym stężeniu Twojego wystarczy na 3000 ton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle tych cyferek ze mi sie w glowie kreci.. ....ja stosuje Polsil do mieszanek trawy z lucerna

Ja przez lata stosowałem produkty Polmasu i też nie narzekałem.

Kiedyś, przez przypadek byłem na spotkaniu paszowym i tam gośc pokazał jak liczyć te cyferki. Mam taką tabelę ale nie mogę jej wstawić tu przez CtrlV. Próbowałem z poczty ppr ale też się nie daje. Można tylko z prywatnej. Jak by co to służę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dagmarko

w Twojej prognozie też u mnie leje, a miało nie lać

I na prawdę od południa leje jak z cebra. Czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jakby wspomagacze przy prasowaniu pryskać opryskiwaczem plecakowym na pokos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej zrobić sobie samemu a wygląda to tak jak na zdjęciu

1618914200_1388176598_thumb.jpg[/url]

 

Elegancji patent dzięki za fajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę kupisz w sklepie żeglarskim za 60-70 dych, kompletna końcówka końcowa od opryskiwacza to 7-10 zł, przełącznik świateł ( taki jak w domu, natynkowy, wodoszczelny) to 7-10 zł, przewód elektryczny 5-6 mb to ok.10 zł, wtyczka do prądu ( jak euro to ok 20 zł jak taka pod normalne gniazdo to ok 10 zł), przewód ciśnieniowy ( w zależności gdzie będziesz montować beczkę), jak od opryskiwacza to 5-10 zł, 2 opaski zaciskowe to 3 zł, trochę izolacji, koszulka termozgrzewalna i aplikator gotowy. Można go zrobić samemu za 120-150 zł lub kupić od kogoś kto robi za 2-2,5 stówki. Jak się spali pompka to 10 minut i wymieniona. Pompka taka może być używana tylko do biologicznych zakiszaczy.

Gotowy aplikator wygląda tak jak na zdjęciu

 

9802779600_1388496822_thumb.jpg[/url]

 

Dosiego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę tak zrobić. Ja robię mało sianokiszonki i dlatego myślałem żeby opryskiwacz zamontować z tyłu siedzenia w ciągniku żeby mieć dźwignie pompowania pod ręką i lance ustawić na pokos i by było bez kosztów. Ale nie wyjdzie aż tak drogo wszystko kupić więc chyba się za to wezmę. Dziękuję za sugestie. Dosiego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...