Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://img688.imageshack.us/g/15710852.jpg/

 

Co to jest na tych liściach? grzyb? septorioza liści??

Mogę na taką pszenice pryskać jeszcze czymś na miotłę bo trochę mam widać jesienny oprysk herbicydem nie spełnił się 100%

choroba to to raczej niejest roślinka przechodzi stres brak jakiegoś składnika,albo jest za sucho .u mnie jedna odmiana pszenicy też tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Arturonas czy zauważasz "gołym okiem" różnicę w wyglądzie pszenicy w tej fazie rozwojowej a następnie w plonowaniu?

Czy zwiększasz normę wysiewu powiedzmy o ok. 10% /przy założeniu normy 350 szt/m/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja bym dal tylko na flagowy zrobic opóźnione t2 bynajmniej u mnie sprawa tak się ma bo jak na razie specjalnie grzyba nie widać a susza daje się we znaki

no jak na jare to bogato robisz... ile czego zapdajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje własnie zabieg na T3 kiedyś tu ktoś ciekwą mieszninę Tebu + bcaramba proponował ktoś wie w jakiej cenie jest caramba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie robie trzech zabiegów pójdą dwa jest sucho słaba presja chorób pójdzie artea 0.4l plus duett ultra 0.6l opózniony t2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lubelskim wilgoc jest wiec robie na trzy zabiegi.soligor poszedl na flagowy po kloszeniu pojdzie chyba duett.zboza wygladaja dobrze wiec jest o co dbac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja część pól mam w lubelskim ale wilgoci jakoś nie widać, zboża faktycznie niezłe, ale chorób nie widać, ja pojadę na 2 zabiegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. można jeszcze pryskać odżywkami np. basfoliar albo ekolisty pszenica ma liść flagowy.

jeszcze jedno czy można pszenice pryskać jak kwitnie np. na grzyba duetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieć tak jesli pszenica kwitnie to nie pryskać niczym i nic w niej nie robić tak by było najlepiej, nic się nie powinno stać jak popryskasz samą grzybówka, ale też nic Cię nie zbawi jak poczekasz sobie 2-3dni jak przestanie.

 

A co do t to ja myślę że dobrym terminem jest zaraz po kwitnieniu co roku tak robie, Kiedy najlepiej wysiać dawkę azotu? tuż przed wyjściem kłosa na wierzch np ? bo nie wiem cy tak wysoko siewke później dam rade podnieść... a tego nigdy nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja część pól mam w lubelskim ale wilgoci jakoś nie widać, zboża faktycznie niezłe, ale chorób nie widać, ja pojadę na 2 zabiegi

właśnie w tej chwili skończyła sie niezła zlewa w Ró..... więc MALKOLM wilgoci jest teraz az za wiele. kiedy bedziesz pryskał na T2 i czym ?podpowiec mi troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskał będę duetem 0,5 + orius 0,4 pewnie pod koniec przyszłego tygodnia, na pewno przed kwitnieniem, a nawóz to pewnie przed pojawieniem się kłosa.

czy do oprysku o którym wcześniej wspominałem można dodać siarczanu magnezu?? na polu jest dość duży deficyt magnezu.

czy lepiej nie ryzykować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iler mozna dac MAX mocznika do opryskiwacza 800 Litrów czy ile na 100 litrow by niepopazyc przenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś środek chemiczny do usunięcia żyta z pszenicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Środek Roundup 360 SL" on załatwia wszystko

 

 

niema takiego środka tylko ręcznie trzeba wyrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek kłoszenia przewidziałem zastosować Swing Top. Jednak w na odmianie Mulan wczesniej przy T1 miałem problem z septoriozą, która jednak została zatrzymana, albo bardzo mocno przyhamowana. No i mam problem bo wczesniej dostała 100g epoksykonazolu a teraz w Swingu dostanie max. 75g i nie wiem czy to wystarczy, wiec wymyśliłem, żeby obniżyć dawke swinga do 1,2 albo nawet 1l natomiast coś dodać.

Tylko co? Czy iść w strone zwiększania epoksykonazolu znowu do 100g przez dodatek soprano czy może dać coś trzeciego - np. propikonazol z Bumpera 0,4l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...