Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

można pryskać duetem na kłos przed kwitnieniem? jak prawie cały kłos jest widoczny? mogę go pomieszać z bi 58 nowym??? i razem prysnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferdziu a czytałeś ulotkę duetu, tam wszystko pisze, przynajmniej do kiedy można pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prysać pszenicę atlantisem OD na miotłę jeśli już zaczęła się kłosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym można by jeszcze usztywnić trochę pszenicę. Nie zapowiadała się zbyt ładnie ale póki co obawiam się że może się wyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Sprawa dotycz sąsiada. Pryskal pszenice ozmia Apyrosem + Linturem około 3 tygodnie temu, ale słabo mu wzieło rzepak, lebiode i wyke, czy zastosowanie mustanga forte w tej fazie nie zeszkodzi pszenicy? a pszenica jest jeszcze przed fazą liscia flagowego, zalażek kłosa ma około 2-3cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mustang troche za pozno lepiej dac starane ktore jest do flagowego.mustang do drugiego kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na mustang troche za pozno lepiej dac starane ktore jest do flagowego.mustang do drugiego kolanka

poprawiałem mustangiem pszenice bo chaber odpuścił na drugi dzień zwinął się.Pszenica była w fazie liścia flagowego.Dzisiaj tydzień po zabiegu na razie żadnej różnicy nie widać między tą co niepryskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nic na temat mustanga w pszenicy ale wiem ze granstarem mozna smiało pryskac w tej fazie rozwojowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czym można by jeszcze usztywnić trochę pszenicę. Nie zapowiadała się zbyt ładnie ale póki co obawiam się że może się wyłożyć.

 

Ta moja pszenica jest w fazie liścia flagowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz pszenice w fazie liscia flagowego i chcesz ja usztywnic to tylko MODUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czym można by jeszcze usztywnić trochę pszenicę. Nie zapowiadała się zbyt ładnie ale póki co obawiam się że może się wyłożyć.

 

Ta moja pszenica jest w fazie liścia flagowego.

cerone i ewentualnie modus, przeczytaj te dwie ulotki, a znajdziesz je tutaj http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1193&LangId=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprawiałem po maratonie bo przepuscił bardzo duzo rumianku pryskałem tydzień temu, pryskałem właśnie mustangiem forte, dzis byłem na polu i rumian bardzo ładnie wzieło, dlatego sąsiad też sie pytał o ten środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale ja tu widzę pewne nieścisłosci oprysk t3 robicie przed wyjsciem kkłosa na wierzch przed kwitnieniem? bo ja cłe życie robiłem po kwitnieniu t3 jak lepiej? poza tym jaka lepiej zastosować dysze do ochrony kłosa Eżektor 2 strumieniowy AAlbuz AVITWIN czy płaskostrumieniówkę lechlera niebieska i 4bary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabieg t2 na liść flagowy, czyli mniej wiecej teraz w naszym regionie, a t3 po ukazaniu się czesci lub calego klosa w zaleznosci od pogody, zagrozenia lub jak to bywa czasu w danym momencie na zabieg , nie wiem jak eżektory, ale ja proponowałbym żółte końcóweczki.

 

A jak u was z chorobami duża presja? bo ja jakoś nie zauwazam, na 1 raz poszło capalo 1,3 i zabiło mączniaka, tylko z podstawą trochę gorzej... chyba za pozno zrobiłem t1 (10.05) na pszenice siane w połowie pazdziernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin ja dawałem 1,5l Capalo i to 27.04 i powiem Ci, że z podstawą nie jest gorzej tylko jest ŻLE. Przynajmniej po wyrwaniu kilku roślin... Oczywiście to nie tylko zgorzel którą niby Capalo ma ograniczać, ale też inne choroby podstawy, Pszenżyto potraktowane capalo tak samo. Jestem zdania, że Capalo lepiej działa zanim wystąpią objawy chorobowe. Zaletą jest na pewno długość ochrony pszenice pryskane 27.04. do dziś są absolutnie czyste w kwestii septorioz itp.

Choć tam gdzie wystąpiła septorioza, gdy już dawałem oprysk wydaje mi się że nie dokońca zostałą zatrzymana, ale może to tylko mnie sie tak wydaje bo nie pamietam na którym liściu była ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zerknąłem na moją plantację i podstawa zdrowiutka, 3 gurne liście całkowicie zdrowe, gdzieniegdzie trafia się mączniak, ale ta odmiana bez tego dziadostwa była by cudem, znalazłem też kilka wychodzących kłosów, po niedzieli będzie drugi i ostatni zabieg i 3 dawka n,

i można czekać na żniwa, zapowiada się bardzo dobrze, nie miałem jeszcze tak ładnej pszenicy, mam nadzieję że jej nie wyłoży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - radze zwrócić uwage na robaczki w zbożach, u mnie jest od cholery skrzypionki i jeszcze więcej zółwinków, nigdy tyle tego dziadostwa co w tym roku nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabieg t2 na liść flagowy, czyli mniej wiecej teraz w naszym regionie, a t3 po ukazaniu się czesci lub calego klosa w zaleznosci od pogody, zagrozenia lub jak to bywa czasu w danym momencie na zabieg , nie wiem jak eżektory, ale ja proponowałbym żółte końcóweczki.

 

A jak u was z chorobami duża presja? bo ja jakoś nie zauwazam, na 1 raz poszło capalo 1,3 i zabiło mączniaka, tylko z podstawą trochę gorzej... chyba za pozno zrobiłem t1 (10.05) na pszenice siane w połowie pazdziernika

 

metrafenon 75 g który jest w capallo działa zapobiegawczo na mączniaka + podstawa (jest to nieco za mało wg mnie) dlatego też na wzocnienie podstawy dodaje jeszcze 225 g prochlorazu np mirage, mam czyściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie z tym mustangiem na późne fazy zbóż. Ja przyjarałem pszenżyto (co prawda mały kawałek ale szkoda).

Co do antywylagaczy - też by mi się przydało opryskać pszenicę moddusem tylko już późno jest, zadziała? Wcześniej skracana CCC a 2 tygodnie później 0,5 l/ha Cerone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie z tym mustangiem na późne fazy zbóż. Ja przyjarałem pszenżyto (co prawda mały kawałek ale szkoda).

Co do antywylagaczy - też by mi się przydało opryskać pszenicę moddusem tylko już późno jest, zadziała? Wcześniej skracana CCC a 2 tygodnie później 0,5 l/ha Cerone.

myślę że po takim skracaniu jak u ciebie 200 kg n powinna wytrzymać.

co do skrzypionków to też kilka znalazłem, ale na razie jeszcze nie ma sensu pryskać , w sumie co roku coś tam się znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest strasznie gęsta i liściasta. Jak przegarnę łan to tak jakby miała chęć się położyć. Nigdy nie widziałem tak ładnej pszenicy. Będę spokojniej spał jak opryskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie co robić z pszenicą,a mianowicie zima dojść mocno przemarzła dałem jej na 1 dawkę 250kg salety i po 3 tygodniach następne 200kg ładnie się krzewiła, ale po majowych przymrozkach siadł dostawała przebarwienia itp. dopiero po ostatnich deszczach poprawia się ale nie jest taka jak powinna dodam że była pryskana na grzyba i skracana. obecnie zaczyna się kłosić i zastanawiam się czy jak jej teraz sypnę to czy się poprawi no i oczywiście czy zwiększy się plon. kłosy maja po 9-12 pieter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...