Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki....po niedzieli pojade ja obejrzec...a Ty siejesz w tym roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiałem 4,5 ha, 0,5 jeszcze przed świętami, ta jest piękna, na już 2 listki, gęsta cudo normalnie, a ta siana później poschodziła w 25%, za sucho, nie może sie przebić, dziś nawet znalazłem taką co uschła już po wzejściu, masakra.

pryskałem dziś na mszyce bo zaczęły się pojawiać w tej wcześniej sianej , pewnie nomolt przestaje działać

jeśli zbiorę 40 t z ha to będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero poczatki wschodów..nie ogladałem całego pola ale tam gdzie byłem to wyglada to mozliwie choc jest bardzo sucho...To niezły kawałek uprawiasz ...sprzedajesz zaraz po zbiorach czy masz przechowalnie, bo ja mysle troche wrzucic do zwykłej piwnicy ...jak urosnie oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprzedaję prosto z pola, przynajmniej jest takie założenie, a w piwnicy nie przytrzymasz, lepiej w stodole na pryźmie, takiej wysokości do metra i dość wąskiej, ja okładałem boki słomą a górę zostawiałem odkrytą,

ale tylko zbieraną ręcznie, po kombajnie w ciągu miesiąca ci zgnije,

ja w tamtym roku po niecałym miesiącu na pryźmie miałem 20% straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie przetrzyma sie w piwnicy???, mam odmiane pózna Elegancja i pisze ze dobrze sie przechowuje.....piwnice mam głeboka...bedzie gniła??..taka zwykła marchew sie przechowuje z działki..tylko na wiosne jest troche przyschnieta juz ....a w stodole Ci nie przemarznie???.i czy sama słoma okrywasz????..hmmm..a jak nie to moze troche zmagazynowac w kopcu naziemnym przykrytym ziemia i słoma???..tylko troche duzo roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasiad pryskał ziemniaki jak był wiater...no i przypalił mi troche marchew.....tzn.jest taka blada i zasychaja koncówki lisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadaj co to za środki były, jeśli command, afalon, linurex albo coś na jednoliścienne to może odbije, inaczej klapa,

u mnie wzeszło 20% nasion, w niektórych miejscach mam gole pola, same chwasty, u sąsiadów podobnie, taki rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez siał pózniej...bo najmował kierowce a ten potem zachorował i przyjał innego...ale siew sie opóznił o 3 tygodnie...a na dodatek miejscami posiał za płytko bo nasiona sa na głebokosci 2 milimetrów ...a nawet na wierzchu widac....tam gdzie była odpowiednia głebokosc siewu to powschodziła super...mysle ze wzeszło 70 %..ale jest bardzo nierówna...bo ta najładniejsza ma juz 4 listki....a inna znowu dopiero liscienie....a brakło mi troche marchwi tak na 5 ar...i kupiłem zwykła na 30 zl.....i siałem prawie tydzien po tej....wschody 100%...i tez ma 4 listki...az sie zdziwiłem..siana na głebokosc około 2 cm...sasiad pryskał na jednoliscienne..bo ma owies głuchy w ziemniakach po pas..wiec dawka musiała byc niezła..on zawsze daje wiecej srodka niz powinien...a wczesniej pryskał zboza....a on nie płuka opryskiwacza wiec napewno jakies pozostałosci tam były w zbiorniku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na te ziemniaki był titus to klapa, po senkorze może przeżyje, ale to nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkolm i jak marchewka??..ja wczoraj zakonczyłem....plon był rewelacyjny.....jeszcze nie mam dokładnego bo wpakowałem do piwnicy ile sie da....ale narazie mam około 80 ton...a mysle ze bedzie 1100 .......cena tylko 30 gr............a przemysłowa 12..a krówki sobie podjadaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie liczyłem jeszcze ile wyszło, były kawałki że po 80t z ha a na niektórych 25,

cana to 36, 24 i ostatnio 22 grosze, ale w sumie źle nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie bedzie za ciekawie.....i nie wiem czy nie bede pod kreska....albo moze niewiele nad:)....było duzo grubej.....po 12 gr... a transport daleko)...ale to dopiero sie okaze...teraz sprzedaje po 35 gr.. i woze blisko....gdy bedzie w piwnicy 10 ton to wyjde na swoje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz lezy z miesiac i nic jej nie jest narazie ...ale systematycznie wybieram i sprzedaje..i nawet polubiłem ta prace:)....bardzo przyjemna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam nasiona marchwi vilmorin maestro f1 rok 2011 pochodzace z niemiec.opakowanie 500.000 kaliber 1.6-1,8.cena 500zł za opakowanie.posiadam dwa z 2011 i jedna puszke z 2009 cena 300zł.opakaowania jak nowe w sklepie.posiadam rowniez nasiona marchwi firmy ENZA ZADEN odmiana neptun w worku miesci sie 1.000.000 nasion.posadam 2 worki.cena za jeden to 600 zł tez z 2011 roku.odmiana ta to marchew przeznaczona na soki.w niemczech oddala nam bardzo wysokie plony.kaliber tych nasion to 1,75-2,25.tel kontaktowy to 667204960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie macie może problem z zgnilizną twardzikową w uprawie marchwi?

Prosze o kontak w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgnilizna twardzikowa to raczej w przechowalniach, a w polu tylko gdy jest mokra jesień i są zastoiska wodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie macie może problem z zgnilizną twardzikową w uprawie marchwi?

Prosze o kontak w tej sprawie

 

I to jest właśnie mylna informacja, która rozprzestrzenia się coraz dalej. Problem ze zgnilizną zaczyna się już na polu w warunkach, które nie do końca sprzyjają jej rozwojowi. Często jest tak, że nie chronimy marchwi w polu a w przechowalni póżniej są pretensje że zgnilizny jest tak dużo. Jeśli ktoś byłby dalej zainteresowany tym tematem to chętnie pomoge... (inf na forum oraz mailownie hrabia2309@vp.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo wschodzi marchew? Ja siałem niecały miesiąc temu i narazie powychodziło z 10%. Jest szansa na pozostałe wschody, czy zasiać jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do miesiąca możesz poczekać, ale jak jest mokro to po 2-3 tygodniach powinna być już na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bez orki mogę jeszcze raz na tych redlinach zasiać marchew, czy wcześniej zastosowany Afalon mi ją spali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...