Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ja wiem

z tego co słyszę to już niektórzy mają 50% cebuli na polu

zgadnijcie dlaczego?

 

i to nie nowicjusze

 

No właśnie dlaczego możesz mi wyjaśnić bo ja nie wiem dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam problem z chwastami w cebuli. Spoznilem sie opryskac cebulie przed wschodami randapem. Opryslkalem ja goal 480 (koncentrat) z ktorym sie spotkalem 1 raz. Dalem dawke 50 ml czyli 100 ml starego gdyz ten podobno ma byc 2 krotnie mocniejszy, .Efekt byl kiepski przychamowal tylko komosy .Poprawilem 100 ml koncentratu rowniez nie pomoglo, 3 dni temu postawilem wszystko na 1 karte i dalem 250ml czyli pol litra starego goalu i nadal komosa blada ale zyje. Nie wiem czy to wina srodka ale chyba tak bo mialem sygnal ze gosc 20 km dalej tez ma ten sam problem. Czy jest jakis inny srodek niekoniecznie zarejestrowany w cebuli ktory uwali mi komose a nie zniszczy cebuli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli komosa jest duża ma kilka liści to tylko chaczka, goal zwalczy gdy chwast jest w fazie liscieni, a potem go tylko przyhamuje, kiedys był dobry srodek lentagran ale go wycofali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cCzy w tej fazie wzrosyu cebuli dozywiacie ja jeszcze odzywkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jak tam z wydajnoscia cebuli siewki u was, kopiecie juz?

Ja dzisiaj skonczylem kopanie, na oko wyglada, ze bedzie z 45 ton z ha. Walki na rzadku grube, wiec slabo bedzie schla. Jak ziore podam jak z wydajnoscia.

Mazowieckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wydajność będzie dobra tylko cena marna 5 zł za 15 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki macie prgram ochrony cebuli przed chwastami? Ja w tamtym roku mocno sparzylem sie na goalu koncentracie . czy stosowal ktos stompa powschodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz stosować stąp po wschodowo ale w fazie 4 liści dopiero a w praktyce to jest za późno ja stosuję stąp ( a raczej Pendigan -tańszy) po zasiewie 4 l/ha po 9dniach od zasiewu jakiś glifosat 2 l/ha i potem jeśli potrzeba goal lub galigan w małych dawkach na początek 1-2 liścia 100g/ha i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem podobnie, po siewie panida 3l pozniej przed wschodami glifosat2 l z ramrodem 8 l a pozniej tak jak ty goal. tylko jak wspomnialem w tamtym roku przewiozlem sie na goalu poniewaz nie dzialal, pozniej komose mialem 10 cm i probowalem emblemem w 3 dawkach co 7 dni i tez to nieskutkowalo mimo ze przedstawiciel zapewnial ze 10cm komose powali. Stad tez szukam jakies alternatywy aby nie bylo powtorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w póżniejszej fazie chyba 3 liście można zastosować Lontrel 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o dobry środek na chwasty w cebuli to zdecydowanie polecam Lentagran - na prawde dobry efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o dobry środek na chwasty w cebuli to zdecydowanie polecam Lentagran - na prawde dobry efekt

w jakiej fazie chwastow i jakiej dawce go stosowales? efekty po jakim czasie widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o dobry środek na chwasty w cebuli to zdecydowanie polecam Lentagran - na prawde dobry efekt

 

stosowałem go w momencie gdy chwasty już troche podrosły i miały około 4 liści. Jest to środek kontaktowy więc działa szybko i musze przyznać że ma bardzo dobrą skuteczność. Moim zdaniem cena jaką za niego płacimy jest w porównaniu do skuteczności oraz toksyczności środka dla środowiska, odpowiednia. Jeśli miałbyś więcej putań na temat tego środka to chętnie pomoge lub pokieruje Cię do osoby, która mi doradzała przy wyborze środka (mój mail hrabia2309@vp.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lentagram tak ale jako druga alternatywa bo cebula jak ma 3-4 szczypiorki to chwast już będzie pod kolana a do tego nie można dopuścić a tak jeśli już w tej fazie to zdecydowanie lepszy efekt daje LONTREL.

Do pierwszego zwalczania chwastów w cebuli po wschodach to GOOAL lub GAlIGAN (faza 1 liścia) nikt jeszcze nic mądrzejszego nie wymyślił polecam dawki dzielone zaczynając od 50 ml/ha oczywiście po kilku słonecznych dniach (wosk na cebuli naturalna bariera ochronna) broń Boże po deszczu!!!

 

Cebulka dziś:

cebulka.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy specjaliści od uprawy cebuli już wymarli?

Jak u Was z mączniakiem rzekomym u mnie już się pojawił trzeba pryskać co polecacie i dlaczego?

Ogólnie cebula w tym roku marnie rośnie czy zdąży na czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uprawiam cebulę z dymki jestem już na etapie zbioru (na biało) ogólnie cebula jest gorsza niż w zeszłym roku. Dla mnie dobrym środkiem grzybobójczym jest Amistar. Używam go często (aż za często!). Jest o działaniu układowym więc działa również wyniszczająco. Jest za to odpowiednio droższy. Sporo sprzedaję cebuli ze szczypiorem więc muszę się starać ładny liść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mączniak rzekomy u mnie pryskałem już dwa razy, raz Amistarem i Ridomilem. A co do cebuli to u mnie jest piękna i myślę że na pewno zdąży na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Panowie.

Mam dla Was ofertę jeśli chcecie taniej pozyskać nasiona.

RISBURGER 5 - bardzo dobra cena

 

ewentualnie

HADES - bardzo wszesna firmy AGRI

BOSTON

SHERPA

 

SZCZEGÓŁY TEL. 505-214-083

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...