Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

korsarz przecietna bardzo książkowa liczba łuszczyn to 120 dla odmian populacyjnych. Co do OSY oczywiście 10 łuszczyn to już jest strata jednak pamiętajcie, że rzepak ma ogromne możliwości rekompensacji wieć te 10łuszczyn może nadrobić więkśzą choćby MTN, tych które pozostały, także nie ma sie co łamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do korsarza,w jakiej firmie miałeś ubezpieczony rzepak?mam ubezpieczony w conkordii, 7 maja dostałem smsa że zarejestrowali w systemie i podali likwidatpra i do tego czasu nikt się nie odezwał.zastanawiam się cz y jeszcze czekać?Rudemenes a u Ciebie po jakim czasie byli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do korsarza,w jakiej firmie miałeś ubezpieczony rzepak?mam ubezpieczony w conkordii, 7 maja dostałem smsa że zarejestrowali w systemie i podali likwidatpra i do tego czasu nikt się nie odezwał.zastanawiam się cz y jeszcze czekać?Rudemenes a u Ciebie po jakim czasie byli?

 

nie łam się ja smsa dostałem 6 maja i do tej pory zero odezwy szkode zgłosiłem 4 maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w concordi 6 maja dostałem sms i 27 maja byli na oględzinach. Te ubezpieczenia są daremne, ja jeszcze licze że może jakiś grzadzik przeleci albo mocna ulewa to coś wydębie od nich. No ale niestety tam siedzą mądżejsi ludzie i lepiej umieją liczyć niemożna więcej wypłacać niż wpływa składek i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też coraz bardziej skłaniam się do nie ubezpieczania to co robią w tym roku to czyste złodziejstwo jest szkoda powinna być wypłata a nie wyliczanie i u niich okazuje się ze szkody nie ma szkoda kasy na opasanie bambrów z concordii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam na tego ubezpieczyciela. Rok temu wymarzł mi rzepak, obejrzeli, wypłacili... Bezproblemowo. A na dodatek nic z uprawą nie zrobiłem i zebrałem średni plon. Zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żepak też byle jaki bo ja chwalipięta jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy niektóre odmiany ponownie kwitną. Popuszczały pędy boczne. Pewnie w wyniku przymrozków i kwitną. Będzie trzeba randapować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimowe wymaxzniecia to oni chętniej wypłacają bo to niesą duże pieniądze ale teraz to musieliby wypłacić procenty od całego plonu minus koszenie, a jakby wyplacili jednemu to wypłacać musieli wypłacić wszystkim. Tego terz w telewizji niepowiedzą że ubezpieczony rolnik poniósł straty przez przymrozek i ubezpieczalnia niewypłaca za to niema a straty są ewidentne raz że mróz dwa że w tych kilku dniach terz nikt niezapylał tych kwiatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja walnąłem sobie gola nie doczytałem o karencji 2 tygodnie z dotacją i ubezpieczyłem zmarzło i (słowo zostało usunięte) bo 2 tyg nie minęły u was tez tak jest w umowach u mnie TUW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byli umnie z Concordii i na lepszym rzepaku strata 19% a na tym słabszym co zaczoł kwitnąć puzniej 12% strat...ja jestem zadowolony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypłacają najczęściej 40% - jeżeli szkoda powstała w okresie od 16 kwietnia do dnia 20 maja. Nie wiem czy zniesiony miałeś udział własny , ale najczęściej nikt tego nie robi i potrącane są następne pieniądze. W sumie coś jest lepsze niż nic, ale za dużo to Ci nie zapłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obnizony do 8 %...wiesz ja zapłaciłem za wszystkie uprawy 3 tyś....i licze ze tyle otrzymam...a rzepak tak na 3 tony średnio wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepaki kwitną i będą kwitły a ma to uzasadnienie w niskiej obsadzie - wypełniają przestrzeń, a pokarmu mają pod dostatkiem, ja mam problem z chowaczem - porobił mi otwory w łuszczynach i nie wiem czy pryszczarek już zdążył złożyć jaja, czy zastosować teraz proteus czy korzystniejszy będzie mospilan, który zniszczy również jaja i młode larwy? to już 4 zabieg insektycydem i nie wiem czy ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na oszacowanie szkód trzy tygodnie.

A teraz Wam powiem, jak dużo zależy od rzeczoznawcy. Mam jedno pole o powierzchni 5 ha. Połączone tam są dwie działki jedna o powierzchni 4,5 ha i druga o powierzchni 0,5 ha. Te 4,5 ha jest moje a 0,5 jest teścia, z tym że ja to uprawiam. Z tego pola ja ubezpieczyłem 4,5 ha swojego i teść ubezpieczył 0,5 ha. Przyszedł do mnie rzeczoznawca i na tych moich 4,5 ha wyliczył stratę na 22%. Po dwóch dniach przyszedł drugi i liczył straty na 0,5 ha teścia i jemu wyszło strat 11%. Cała plantacja uprawiana jednkowo. Teść nie podpisał mu protokołu - czekamy na rozwój wypadków. Ubezpieczany w Concordii a rzeczoznawcami są pracownicy ODR, którzy dorabiają po godzinach....

Teraz pytanko. Suma ubezpieczenia rzepaku - 4500 zł/ha (więcej się na jesień nie dało). Wykupione coś tam, za zniesienie ucziału własnego czy czegoś tam. Średnie straty na poziomie 20% - ile mi wypłacą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się! U mnie rzepak jest zajebis** jutro zamieszczę zdjęcia bo nie mam chwilowo kabla żeby podłączyć aparat!

to było dawno temu i nie prawda

jestem picer i chwalipięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
talstar dziala kontaktowo i zoładkowo wiec to co bylo zabilo i to co pojawilo sie kilka godzin po oprysku pryskales pewnie jakis czas temu?

trzeba bylo dac srodek ktory dziala w roslinie systemicznie i zabije to co zacznie sie wykluwac z jaj nie wyjdzie na zewnatrz to i nie otworzy luszczyny tyle ze te srodki dzialaja roznie i nigdy tak do konca nie wiadomo jak to bedzie mozesz jeszcze mospilanem opryskac albo proteusem... ja jutro bede pryskal proteusem bo mam 3 ha rzepaku co jeszcze kwitnie jakos pozno zakwitl.

 

 

 

 

Możesz głupot nie pisać i ludzi w błąd nie wprowadzać

 

a o jakim wprowadzaniu w blad mowisz? bo nie rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się! U mnie rzepak jest zajebis** jutro zamieszczę zdjęcia bo nie mam chwilowo kabla żeby podłączyć aparat!

to było dawno temu i nie prawda

jestem picer i chwalipięta

Zioła czy spirytualia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...