Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:29 Pią 30 Lip 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 2648, 2649, 2650  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysonzi1

PostWysłany: 08:51 Pon 1 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DrobiaSz napisał:
Nie sposób się nie zgodzić z medoxem w kwestii ilości.. ja mam pytanie z innej beczki, zawsze w niskiej cenie ubojnie mówily: "bo Cedrob ma tuszke po 4zl", "Bo Cedrob schodzi z którąś ferma i zawala rynek" czyli co - rzeczony Cedrob nie ma obstawionych swoich ferm wszystkich, czy część z hodowców przestała dla nich produkować? A co ważniejsze czy jak teraz jest tyle wstawien to Cedrob też obsadza wszystko na 100% ? Ma ktoś jakiekolwiek informacje z tym obszarze?

Nie wiem jak oni stoją z żywcem ale wiem że koszty im również podskoczyły. Śruta sojowa, olej, prąd i wiele innych. Nie są w stanie produkować w takich kosztach jak kiedyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DrobiaSz

PostWysłany: 08:25 Pon 1 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sposób się nie zgodzić z medoxem w kwestii ilości.. ja mam pytanie z innej beczki, zawsze w niskiej cenie ubojnie mówily: "bo Cedrob ma tuszke po 4zl", "Bo Cedrob schodzi z którąś ferma i zawala rynek" czyli co - rzeczony Cedrob nie ma obstawionych swoich ferm wszystkich, czy część z hodowców przestała dla nich produkować? A co ważniejsze czy jak teraz jest tyle wstawien to Cedrob też obsadza wszystko na 100% ? Ma ktoś jakiekolwiek informacje z tym obszarze?
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:30 Pon 1 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda to prawda ale również mam obawy że rynek nie jest przyzwyczajony do takich cen za kurczaka na dłuższą metę i jeśli wpłynie BR albo UK to dla konkurencyjności będą musiały ceny spaść w dół a przy obecnych kosztach to krwawica.

Dla mnie to najdroższy rzut wyprodukowany w historii.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:52 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nadal nie kumasz podstawy. Jesli dobra szybko psujacego się jest nawet troszkę więcej niż wynosi zapotrzebowanie na to dobro, NIGDY I W ŻADNYCH WSRUNKACH nie bedzie ono miało ceny. Jak braknie , to sieci zaplacą więcej ubojniom, a ubojnie nam. Jak bedzie wiecej niż potrzeba to tak się nie stanie. Amen i kropka. Choćbyś nie wiem co napisał i nie wiem co zrobił.
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 21:03 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ty ubojniom wytłumacz ,żeby drożej sprzedawały towar.Dopóki będziemy podpisywać umowy po 3.1 dopóty będą promocje po7.99 na fileta.Ci którzy mogą sobie pozwolić,powinni się domagać ceny miń.3.8 przy dzisiejszych kosztach.Może pociągnęło by to resztę i przestali byśmy płacić za te promocje.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:01 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś da radę wytłumaczyć wszystkim sieciom handlowym, że kurczak żywy musi kosztować 4.20 netto przy tych kosztach, a ubity 6.20, to może będzie ok, tylko jak im to wytłumaczyć skoro kur bedzie za dużo co automatycznie wymusi obniżki. No ale może ktoś wytłumaczy, może nie wjedzie Ukraina, może nie wjedzie Brazylia i może jakoś będzie. Wątpie, ale pażyjom, uwidim
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:43 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
medox napisał:
Niektórym serio brakuje piatej klepki albo pasali krowy zamiast chodzić do szkoły. Cały czas pisze to samo. Żywca bedzie wiecej od 15marca a najwięcej bedzie w kwietniu. Po prostu ruszyło wszystko co stało, co do maja to tylko moja luźna teoria, jeśli otworzą wszystko w Europie to może być potężne ssanie, bo ludzie wylegną dosłownie wszyscy , choć niby ludzie wszyscy wylegli np w sierpniu a nawaliliscie tyle żywca na sierpień, ze mimo iż bili drugie tyle, bo w żadnej knajpie w Polsce nie było wolnego stolika, to i tak było 2.60. Wiec nie upieram sie, ale tak czy tak na maj jest na pewno dużo mniej żywca niż na kwiecień, jeśli w tym momencie zdejmą ograniczenia, to może się zadziac.Może podkreślam

Chce tylko po raz kolejny zauważyć że otwieranie wszystkiego będzie już w kwietniu na półmetku więc jestem dobrej myśli że hodowcy w kwietniu nie popłyną. Ja mam sprzedaż w połowie marca i też różne opinie słyszę, jedni twierdzą że będzie w ch.. A inni że. Na tyle jest rynek pusty że delikatnie pojawiający się kurczak będzie wciągany nosem. Ciężko coś wróżyć

Dokładnie Panie Tesciu też sprzedaje w połowie marca i ciężko coś wywnioskować miejmy nadzieję że cena się utrzyma bo koszty grzania były potęrzne
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 18:17 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Niektórym serio brakuje piatej klepki albo pasali krowy zamiast chodzić do szkoły. Cały czas pisze to samo. Żywca bedzie wiecej od 15marca a najwięcej bedzie w kwietniu. Po prostu ruszyło wszystko co stało, co do maja to tylko moja luźna teoria, jeśli otworzą wszystko w Europie to może być potężne ssanie, bo ludzie wylegną dosłownie wszyscy , choć niby ludzie wszyscy wylegli np w sierpniu a nawaliliscie tyle żywca na sierpień, ze mimo iż bili drugie tyle, bo w żadnej knajpie w Polsce nie było wolnego stolika, to i tak było 2.60. Wiec nie upieram sie, ale tak czy tak na maj jest na pewno dużo mniej żywca niż na kwiecień, jeśli w tym momencie zdejmą ograniczenia, to może się zadziac.Może podkreślam

Chce tylko po raz kolejny zauważyć że otwieranie wszystkiego będzie już w kwietniu na półmetku więc jestem dobrej myśli że hodowcy w kwietniu nie popłyną. Ja mam sprzedaż w połowie marca i też różne opinie słyszę, jedni twierdzą że będzie w ch.. A inni że. Na tyle jest rynek pusty że delikatnie pojawiający się kurczak będzie wciągany nosem. Ciężko coś wróżyć
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:30 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Australii potrzeba im trzech takich rekordów zeby odtworzyć swoje puste magazyny
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 15:17 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agroleń napisał:
Pszeniczka zaraz poleci w dół.
. A ile płynie statek z Australi do Polski? 40 dni?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:11 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:09 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pszeniczka zaraz poleci w dół.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:08 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/australia-drugie-co-do-wielkosci-zbiory-wszech-czasow,104186.html
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:06 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lysonzi1 napisał:
Ty masz chłopie 15lat? Kto ci powie co do dnia kiedy to poleci?

Mafia i służby jeszcze się nie okreslily.
Zwykle gałką krecili w cedrobie.
Teraz strach ich ogarnął .
Jak popuszczą Ukrainę to zanurkujemy do trójeczki
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 13:08 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty masz chłopie 15lat? Kto ci powie co do dnia kiedy to poleci?
Powrót do góry
Weteran

PostWysłany: 13:07 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To myślicie że do 15-20 ta cena się utrzyma czy już za chwile zacznie spadać? Jak obstawiacie?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:11 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć nawet duże ubojnie na południu Polski płacą 4,3 bez bólu d-py Wiem bo niedawno negocjowałem i cena jest osiągalna ale nie przeciągnijcie struny bo po 20 zeszyty ponoć już nie są puste.
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 11:29 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten tydzień z ceną 4.40 net
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 10:14 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i kolejny logicznie myślący hodowca.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 08:29 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
filuś napisał:
Beda radzić z 3 lata .
Ponoć kolejny tydzień to same wstawienia 250% więcej jak przełom roku

Przecież pisałem od listopada, ze tak będzie tzn w styczniu cena ponad 4, Janusze z grażynami poczekają do końca stycznia czy cena stabilna i ruszą naraz zamawiać pisklaka, przeczekają zimę przy okazji, wstawienie wyjdzie im początek marca żeby wyjść z żywym na wiosnę- czyli kwiecień, potem to już jak mówiłem- żywiec na czerwiec, sierpień, potem hit wstawień, potem żeby sprzedać i przed Swietami wyczyścić. I spokojnie pójść na Sylwestra. Tylko na Sylwestra, to juz ich odwiedzi komornik.

Pisałeś
pi s a ł e ś caly luty , że będzie mega tąpnięcie w marcu , które potrwa aż do kwietnia. Natomiast pisałeś też ,
pisałeś
że w maju zabraknie kurczaka .
A Teraz ni z gruszki ni z pietruszki
wyszedłeś z tezą nosacza sundajskiego i jego żony Grazynki i zupełnie o 180 stopni do tego ww
.
Także puste są twoje przwwidywanua
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:21 Nie 28 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sopot-zagrozony-ptasia-grypa-apel-do-mieszkancow/5r7er66
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 22:25 Sob 27 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby ich wreszcie odwiedził
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:37 Sob 27 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Beda radzić z 3 lata .
Ponoć kolejny tydzień to same wstawienia 250% więcej jak przełom roku

Przecież pisałem od listopada, ze tak będzie tzn w styczniu cena ponad 4, Janusze z grażynami poczekają do końca stycznia czy cena stabilna i ruszą naraz zamawiać pisklaka, przeczekają zimę przy okazji, wstawienie wyjdzie im początek marca żeby wyjść z żywym na wiosnę- czyli kwiecień, potem to już jak mówiłem- żywiec na czerwiec, sierpień, potem hit wstawień, potem żeby sprzedać i przed Swietami wyczyścić. I spokojnie pójść na Sylwestra. Tylko na Sylwestra, to juz ich odwiedzi komornik.
Powrót do góry
nimblejack

PostWysłany: 20:40 Sob 27 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://twitter.com/i/status/1365305083320299523
Powrót do góry
nimblejack

PostWysłany: 20:39 Sob 27 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://twitter.com/i/status/1365305083320299523
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 2648, 2649, 2650  Następny
Strona 77 z 2650

Skocz do: