Skocz do zawartości
darekka

Meszki - jak z nimi walczyć

Rekomendowane odpowiedzi

Krowy wyszły dziś pierwszy raz na pastwisko.

I szok, w mojej okolicy nigdy nie było meszek, a teraz chcą zjeść te biedne zwierzęta. Po godzinie trzeba było je zgonić do obory bo tak je gryzło robactwo. Zresztą nie wiem czy to meszki czy coś innego. Malutkie, czarne.

Czy ktoś wie jak z tym walczyc? Może jakieś środki odstraszające, albo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wypędem polewam po grzbiecie, od nasady rogów aż po ogon specjalnym środkiem, który kupuję w Promleku ale wiem że i w Can Agri jest też ( Muchex MP Pour On). Na 25 krów 1 kg wystarczy a kosztował w ub roku koło 80zł. Przez miesiąc spoko trzyma przed muchami i bąkami, więc i meszki zapewne też odstraszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze na etykiecie..ze trzyma miesiac.............ale w praktyce jest zupełnie inaczej, i przez ostatnie dwa lata w naszym rejonie nie mozna znalezsc zadnego skutecznego srodka!!..próbowałem ich kilka..i trzymały 3 dni!!..co prawda moze potem te muchy nie były az tak bardzo aktywne jak bez srodka ale lekarze weterynarii tez widza ten problem, i sprowadzili naprawde wiele specyfików, nawet do pryskania zwierzat opryskiwaczem, ale zadne nie spełniaja swej roli......ciekaw jestem czy w innych rejonach istnieje tez ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu też rację.

Wszystko zależy od warunków jakie są. Jak będzie gorąco i parno, to środek musi być wypocony szybciej a wtedy działa krócej, jak będzie cały czas deszczowo to musi go też wypłukać szybciej. Złotego środka nie ma ale jest to jeden ze sposobów by ulżyć zwierzakowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stosowaliśmy środek który się nazywa Deltix, lejesz po grzbiecie od rogów do ogona, nie pamiętam po ile mililitrów, działało przez dłuższy czas, ważne żeby krowy nie mokły bo środek szybko się zmyje. Oczywiście zdarzyło się dalej że jakaś mucha siadła na krowie ale to tylko pojedyńczo co krowa się już sama ogoni. W tym roku na razie jest w miarę spokój z muchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w Can Agri Power On Muchex MP, lub np. w Promleku albo u weta- Tectonic. Oba działają podobnie tylko ten z Promleka jest prawie 2 razy droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...