Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

ja też Go podziwiam i zastanawiam się czasami po co to wszystko skoro nie zje 10 klopsów ale widać tak musi być.

kolego z Łodzi czy Ty jesteś cały czas na haju ?

poczytaj sobie swoje wpisy ................ odp. sama się nasuwa.

DOBRANOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie jest na rękę dużym fermom aby już teraz jajo podrożało do ok. 0,20 gr. bo to spowoduje przetrwanie małych producentów , którzy zawsze zaniżali ceny na rynku z powodu braku zbytu na odp. poziomie.

 

Kol. Biedronko, z twoich wpisów wynika że znasz wielu hodowców z naszego zagłębia drobiarskiego (Północne Mazowsze ). Widzisz, ja znam prawie wszystkich producentów na naszym terenie - dużych małych, biedniejszych bogatszych i na dzień dzisiejszy w miarę każdy sobie radzi z cholernym kryzysem i nikt nie myśli o bankructwie, a zauważ są jeszcze tacy hodowcy, którzy mają tylko od 1-2 kurniki z produkcją na ściółce i też po nich nie widać żeby się poddali.

Uważam, jeśli zginą małe fermy mniejsze pakowalnie też nie będą miały racji bytu, dużym fermom zbyteczne jest pośrednictwo typu handlarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jak sama nazwa wskazuje służy zobrazowaniu cen jaj w różnych regionach Polski więc może do tego zmierzajmy, a wycenianie kto ile zarabia to szukanie winnych całej tej sytuacji. Ja jestem zadowolony z moich obrotów z pośrednictwa i szczerze współczuję hodowcom że muszą dokładać do produkcji ale tak to już w życiu bywa - żeby jeden zarobił inny musi dołożyć. Podajcie proszę jakieś ceny z waszych regionów bo u mnie ostatnio się niezłe zawirowanie zrobiło z cenami, zmieniają się z dnia na dzień i nie wiem czy tak się dzieje gdzieś indziej. Ceny z ubiegłego tygodnia, w tym się wstrzymałem z zakupem większych ilości:

XL-0,35

S-0,25

Ia-0,16

Ib-0,14

IIa-0,12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apel do hodowców – podnośmy ceny !!!!

- zaczyna brakować grubego jaja nikt nie ma zapasów, proszę tylko nie cykać po groszu tylko od raz 5 – 10gr na sorcie,

handlowcy są zamożni mogą płacić, sami się przyznają że nie wiedzą ile maja zer po przecinku na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kol. KocWaJaJa taka prawda handlarze sie dopytuja jakie koszta produkcji sa ?? Smiech.. Przeciez wielu z nich od lat handluje jajem i jesli takie miody widza z tej produkcji to ja sie pytam dlaczego sami sie nie wzieliscie za produkcje ?? Bo co duze ryzyko najpierw duuuuzo trzeba zainwestowac ??? Prawda jest taka ze w calym cyklu prod.najwiecej jest jaja typu.M wiec 0.16 czy 0.18 za 1B to jest wielka lipa i dokladka wiec nie podniecajcie sie ze jajko 2 lub 3 gr. skoczylo bo to i tak do d...y jest po takiej rocznej ch...i Ps kol.Biedronka ja mysle ze Ciebie mocno fantazja ponosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apel do hodowców – podnośmy ceny !!!!

- zaczyna brakować grubego jaja nikt nie ma zapasów, proszę tylko nie cykać po groszu tylko od raz 5 – 10gr na sorcie,

handlowcy są zamożni mogą płacić, sami się przyznają że nie wiedzą ile maja zer po przecinku na koncie.

Ty to masz dobrze!!!!!! Bierzesz co chcesz!!! Wcześniej podrobiłeś mój nick, teraz używasz czyjeś powiedzenie. Krzykniesz, parskniesz ,potuptasz nóżkami a jutro wszyscy podniosą ceny o 0.10 gr!!! Ty to jesteś as!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apel do hodowców – podnośmy ceny !!!!

- zaczyna brakować grubego jaja nikt nie ma zapasów, proszę tylko nie cykać po groszu tylko od raz 5 – 10gr na sorcie,

handlowcy są zamożni mogą płacić, sami się przyznają że nie wiedzą ile maja zer po przecinku na koncie.

Ty to masz dobrze!!!!!! Bierzesz co chcesz!!! Wcześniej podrobiłeś mój nick, teraz używasz czyjeś powiedzenie. Krzykniesz, parskniesz ,potuptasz nóżkami a jutro wszyscy podniosą ceny o 0.10 gr!!! Ty to jesteś as!!!

 

SPADAJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlarze teraz wolą zaopatrywać się w jajo na mniejszych fermach gdyż są w 100% pewni że kupują świeży towar, dlatego u tych producentów występują braki i nie ulega że zaraz cena musi być wyższa, natomiast większe fermy mogą jeszcze mieć zapasy co przy takiej pogodzie nie trudno o pleśniawkę i żaden z handlarzy nie chce ryzykować, woli więcej zapłacić bo wie że nie kupuje kota w worku .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Pisze ponieważ w srodę 22czerwca bez problemu sprzedałem w ilościach tira tj.32palety w cenach 1a-19gr. 1b-16gr 2a 14gr płatne gotówką gdyż odbiorca

strasznie potrzebował towaru.

Poza tym duuuuzo telefonów o jajko-podobno są braki na fermach.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jola1 napisał:

PZZHIPD w Warszawie otrzymał informację o organizowanym przez NNZ Solidarność proteście w dn.30-06-2011r wszystkich niezadowolonych grup społecznych

plan protestu:

10.30-11.30 zbiórka na placu Piłsudskiego w Warszawie

11.30-12.30 przemówienia- wystąpienia przedstawicieli grup protestujących

12.30- przemarsz pod Sejm i Radę Ministrów

 

dokładniejsze informacje pod tel. 22 3148010( biuro NZZ Solidarność)

 

 

PZZHIPD w Warszawie weźmie udział w proteście w dn.30-06-2011r w Warszawie organizowanym przez NZZ "Solidarność" jako jedna z grup społecznych dotkniętych bardzo trudną sytuacją ekonomiczną zagrażającą bytowi hodowców drobiu.

Zwracamy się z apelem do wszystkich hodowców drobiu o organizowanie się grup hodowców z każdego regionu Polski i wzięcie udziału w proteście ogólnopolskim. Prosimy o zgłaszanie akcesu do udziału na adres internetowy

pzzhipd@wp.pl

lub

wzhipd@onet.pl

podając region Polski i planowaną liczbę osób

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w proteście także nowopowstałą Federację

 

Zarząd PZZHIPD w Warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeciwko czemu hodowcy mieliby niby protestować ? Nasza sytuacja jet zła ale żaden protest tutaj chyba nie pomoże. Przecież kryzys w drobiarstwie, który teraz przeżywamy, nie jest wynikiem działań rządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przeciwko czemu hodowcy mieliby niby protestować ? Nasza sytuacja jet zła ale żaden protest tutaj chyba nie pomoże. Przecież kryzys w drobiarstwie, który teraz przeżywamy, nie jest wynikiem działań rządu.

A"KRÓL DROBIU" p. Koźlakiewicz na przykład to poseł PO biznesmen kurzy rodem z Cedrobu dalej nie skomentuję tej niewinności naszego Rządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Koźlakiewicz jest dzisiaj w podobnej sytuacji jak my wszyscy. Dalej nie widzę związku. Raz jeszcze zapytam, w jaki sposób rząd odpowiada za nasze problemy i po co niby mielibyśmy iść na tą demonstrację ?

Za obecny stan rynku najbardziej odpowiadamy my sami. Ale była już o tym mowa w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P. Koźlakiewicz jest dzisiaj w podobnej sytuacji jak my wszyscy. Dalej nie widzę związku. Raz jeszcze zapytam, w jaki sposób rząd odpowiada za nasze problemy i po co niby mielibyśmy iść na tą demonstrację ?

Za obecny stan rynku najbardziej odpowiadamy my sami. Ale była już o tym mowa w tym wątku.

Dokładnie! W sumie to już od dłuższego czasu demonstrujemy na tym rynku...ale własną głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P. Koźlakiewicz jest dzisiaj w podobnej sytuacji jak my wszyscy. Dalej nie widzę związku. Raz jeszcze zapytam, w jaki sposób rząd odpowiada za nasze problemy i po co niby mielibyśmy iść na tą demonstrację ?

Za obecny stan rynku najbardziej odpowiadamy my sami. Ale była już o tym mowa w tym wątku.

Dokładnie! W sumie to już od dłuższego czasu demonstrujemy na tym rynku...ale własną głupotę.

Racja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkownków jestem producentem czyli zwykłym fermiarzem jak inni wolą. Obserwuję i odwiedzam to forum od kilku tygodni i zdecydowałem się napisać. U nas , czyli w zachodniopomorskim cena w górę, brakuje jaja Telefonów za jajem FULL ! Ceny na dzień dzisiejszy to:

2 b - 14 gr

2a - 15 gr

1b - 16 - 18gr

1a - 19 - 20 gr

takim handluje i takie ceny jak zabierają kilkanaście palet.

Pozdrawiam wszystkich i życzę jeszcze lepszych cen, bo to ciągle za mało, przy tej cenie paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za informacje. A jest ktos z zurominskiego na tym forum ?? Jak ceny na nowy tydzien?? Pytanie do producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów i koleżanki

z tego co słychać to brakuje dużego jaja, za S są propozycje 0.25 -0.27 gr.a reszta to tak jak napisał kolega ferma1. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...