Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:53 Pon 30 Maj 2016

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 843, 844, 845 ... 1831, 1832, 1833  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w40

PostWysłany: 14:40 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro8038 napisał:
Jeszcze zapomniałem wspomnieć - Predaror Oni Cię nie rozumieją. Nie rozumieją albo nie chcą rozumieć Twoich wypowiedzi.
Szkoda czasu....................................

Bez obawy. Rozumieją. Nie mam zamiaru budować a życzy mi de.bil 3,2. Ten co chce budować to i tak będzie budował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 12:22 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie brawa. Wreszcie konkrety
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 11:40 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Trzeba nas jak najwięcej Odpowiedz z cytatem

Warszawa 25 styczeń 2012r.

PROTOKÓŁ

ze spotkania przedstawicieli Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj z przedstawicielami sejmu Rzeczy Pospolitej.

Przybyłych gości powitał p. poseł Krzysztof Ardanowski oraz przedstawił przybyłych posłów:
Przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa p .Krzysztof Jurgiel
Robert Telus
Sławomir Zawiślak
Jerzy Materna
Jest bardzo miło gościć elitę polskiego rolnictwa -tak się wyrażał o drobiarzach Pan Poseł Ardanowski. Ponadto uważa się że drobiarstwo jest najlepiej rozwijającą się gałęzią polskiego rolnictwa… ect.

Następnie zabrał głos Prezes Krajowej Federacji p. Andrzej Sieradzki i przedstawił główne problemy nękające polskich hodowców.
- program dostosowania klatek kurzych do wymogów Unii Europejskiej (kraje zachodnie miały 12 lat a PL tylko 5)
- import mięsa drobiowego i jego jakość (coraz wyższe wymagania w krajach UE a brak obostrzeń wobec krajów spoza, nie spełniających wymogów )
- brak możliwości ubezpieczenia obiektów produkcyjnych (przekazano korespondencję z 6 ubezpieczycielami w tym takimi ,którzy podpisali umowę z MR i RW , wszystkie odmowne).
- szeroko rozumiany problem zwalczania salmonellozy (Brak jakiejkolwiek pomocy dla producentów drobiu rzeźnego ,sposób powołania i skład komisji likwidującej straty w stadach objętych odszkodowaniem, brak przedstawiciela związku )
- zastrzeżenie do sposobu powołania oraz wydatkowania pieniędzy przez komisję promocji mięsa białego
- utylizacja padłych zwierząt (mimo wieloletnich zabiegów drobiarze nie są ujęci w rozporządzeniu o utylizacji nawet w przypadku strat w wyniku klęsk żywiołowych)
- nieścisłości numerów weterynaryjnych z rodzajem produkcji

Następnie zabrał głos Pan poseł Ardanowski i stwierdził że takie same postulaty słyszał na spotkaniach z Hodowcami zrzeszeń regionalnych. I jest pytanie czemu te same głosy krajowej i regionalnych organizacji nie są brane pod uwagę?
Odnośnie kwestii importu mięsa do polski, to po aferze dioksynowej w Niemczech można było przyhamować napływ tego produktu zgodnie z majestatem prawa i prawem unijnym. Jednak Minister rolnictwa stwierdził że nie będzie drażnił Niemców.

Na te słowa Pan Andrzej Pańka stwierdził że Minister Rolnictwa chyba nie zdaje sobie sprawy z tego że jesteśmy jednym z lepszych producentów drobiu w Europie i nie zjadamy tego mydła które produkuje się na zachodzie. Niestety wszystkimi możliwymi drogami wprowadza się je na nasz rynek i to w taki sposób że konsument nie jest świadom tego co je.
A minister nie wywiera presji na instytucje jemu podległe żeby regulowały napływ tego towaru do Polski.

Kolejnym głosem z sali było niesprawiedliwe traktowanie drobiarzy w stosunku do hodowców świni ,bydła czy innych gałęzi. Oni dostają zwrot od każdej sztuki padłej, a my nie na dodatek musimy ponosić wysokie koszty utylizacji.Przykładem jeden rolnik z Opolszczyzny , który po powodzi dostał fakturę za utylizację na 17 tys zł. To jest nie humanitarne! Nie chcemy zwrotu za każdą sztukę padłą tak jak to mają inni. My chcemy tylko w przypadku klęsk, i takie rozwiązanie problemu jest korzystne dla obydwu ze stron.

Pan poseł Robert Telus zaproponował, że musimy wspólnie wymyślić sposób czy metodę znaczenia naszych produktów. Bo w tej chwili konsument nie ma żadnej wiedzy co kupuje. Dalej Pan poseł mówi ,że kiedyś się pokusił i poszedł na bazarek i chciał kupić polską kurę- w trzech miejscach panie powiedziały, że nie wiedzą jakiego pochodzenia są te kury.

Pan poseł Ardanowski opowiadał, że z Ministrem Rolnictwa była już kiedyś prowadzona na ten temat rozmowa i był zapewniany, że zostanie ta sprawa rozwiązana. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych postępów.

Do sejmu został złożony społeczny projekt ustawy o ochronie zwierząt. Bardzo radykalny, promowany przez organizacje ekologiczne. I jeżeli by ten projekt wszedł w takiej wersji, to dla drobiarstwa może być to początek końca. Więc musimy być czujni i bacznie się przyglądać by w porę móc przeciwstawić się wprowadzeniu tej ustawy.
Ponadto Pan poseł Ardanowski to nasze spotkanie odebrał jako początek współpracy z Sejmową Komisją Rolnictwa i zachęca do budowanie przekonania wśród innych klubów parlamentarnych, a wtedy jest większe prawdopodobieństwo wprowadzenia ustawy. W nas macie sojusznika i sprzymierzeńca mam nadzieję, że wypracujemy mechanizm regularnych konsultacji, komunikowania się wzajemnego, przekazywania materiałów. I jeżeli również są sytuacje posiedzenia komisji, które was by dotyczyły to będę prosił o wskazanie waszego reprezentanta i kto ma być zapraszany na posiedzenia komisji.

Pan poseł przew.sejmowej kom.rolnictwa Krzysztof Jurgiel zaproponował spotkanie abyśmy mogli przedstawić swoje oczekiwania i projekty przed posiedzeniem komisji. A te nasze postulaty wyartykułować formalnie. A naszym zadaniem będzie ocena tego i przedstawianie ministrowi oraz żądanie rozwiązań. Tyle na tym etapie możemy zrobić, poza tym będziemy przekonywali posłów aby można było to wdrożyć.

Jeżeli macie informacje, swoje analizy, drastyczne przykłady łamania przepisów czy nie logiczności w stosowanym prawie to przysyłajcie do dezyderatu komisji. I jeżeli będzie dobrze przygotowany dezyderat to Minister Rolnictwa nie będzie mógł go zlekceważyć, musi wziąć pod uwagę.
Do kontaktu został wyznaczony p.poseł Robert Telus
e-mail:biuro@telusrobert.pl
Na pytania czy jest możliwość spotkania z Ministrem Rolnictwa Pan poseł Ardanowski powiedział, że rozważy taką konferencję w sejmie.

Protokół sporządził: Karol Kozłowski

Przew.KFHD i PJ A.Sieradzki
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 11:37 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze zapomniałem wspomnieć - Predaror Oni Cię nie rozumieją. Nie rozumieją albo nie chcą rozumieć Twoich wypowiedzi.
Szkoda czasu....................................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaro8038

PostWysłany: 11:33 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzę i patrzę i stwierdzam, ze Wam już jednak nikt nie pomorze musicie zacząć się leczyć na nogi bo na głowę już dawno za późno.
Możecie mnie opluwać i co chcecie innego, sory ale takiego zakłamania i obłudy jak tutaj występuje to już znieść nie mogę.
Ręka i noga niech mnie broni aby tu jeszcze raz zajrzeć. Najważniejsze to jeden drugiego w "banię" robić i jeszcze udawać że się udało.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:07 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Debile są i będą Sad
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 09:59 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="predator&obcy"]ja sprzedałem 4.15 netto teraz by się przydało 3.2 a żeby nowe kurniki nie powstawały[/quote]

K.U.T.A.S przy nim to i tak za kulturalne określenie! Za te słowa obyś się w trunnie zesrał kolczastym drutem.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 09:27 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram przedmówcę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
byczo

PostWysłany: 08:51 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenujace, ale prawdziwe. Tak tutaj wielu kombinuje. Przed swoja sprzedaza pieprza o ciagnieciu ceny itp. a potem, jak hale puste nagle maja "sprawdzone informacje" o statkach w porcie z filetem i inne tego typu bzdety... olac frajerow!
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 08:44 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
ja sprzedałem 4.15 netto teraz by się przydało 3.2 a żeby nowe kurniki nie powstawały

k.u.t.a.s.
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 08:11 Pią 10 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
ja sprzedałem 4.15 netto teraz by się przydało 3.2 a żeby nowe kurniki nie powstawały

żenujące
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 21:12 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SAMOLUB Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
predator&obcy

PostWysłany: 20:38 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 20:37 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medoxe gdzie jesteś? bo smutno na forum bez ciebie, nie wiemy kiedy wstawiać czy sprzedawać czy jeszcze przytrzymać,kiedy zima pofolguje itp.RATUJ NASZE DROBIARSTWO chyba się nie zgniewałeś na wszystkich
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 20:35 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mk to ma nieprawdziwe dane cena jest o 20 gr wyższa niż podają Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
R2

PostWysłany: 16:21 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pióro napisał:
cena na razie stoi .czy ktos ma jakieś przewidywania lub informacje jak będzie kształtował się przyszły tydzień?
Raczej bz może trochę w górę co widać nawet MK
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 15:31 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

CO POWIECIE NA FIRMĘ ADROS DOBRZYCA OPRÓCZ FAJNEGO ZAŁADUNKU TO CHYBA NIC WIĘCEJ
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 15:28 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

pióro napisał:
cena na razie stoi .czy ktos ma jakieś przewidywania lub informacje jak będzie kształtował się przyszły tydzień?

z tego co mówią już stop mają na dniach dojść transporty i znów nas zdołują
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 11:57 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

09.02.2012 Aktualne ceny skupu kurczaka:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1328482801/
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 09:32 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 07:34 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Realia w małopolsce na dziś to 4,15 4,20netto, oczywiście oprócz systemdrób i brado2 tam stała polityka czyli minus 25gr od ceny wolnorynkowej.
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 07:29 Czw 9 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
dziunia napisał:
Małopolska 4,30 netto

i to jest właśnie ciekawe , dziunia jest nie wiarygodna bo zazwyczaj pisze bzdurne liczby typu : 4,5 netto kiedy jest max 4,0 n. Teraz nie wiem czy dziunia pisze poważnie i mam się bić o chociaż 4,1 n czy jest jak zwykle -bzdury ?

rufus jedno jest tłumaczenie albo jesteś ubojnista albo lubisz dostawać po dupie?
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 23:35 Sro 8 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.netbrokers.pl/news.php?artykul=32848&dzial=8

GMO
Powrót do góry
Sebik

PostWysłany: 22:52 Sro 8 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cool

Świetokrzyskie 4.0-4.1
Powrót do góry
Chwedo5

PostWysłany: 18:02 Sro 8 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karczew 4,05netto
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 843, 844, 845 ... 1831, 1832, 1833  Następny
Strona 844 z 1833

Skocz do: