Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z lubelskiego robił już zabieg od chwościka? bo jedni mówią że już jest a inni że nie... kiedy przystępujecie do tego zabiegu? i jak to oceniacie tzn co jest wyznacznikiem do wykonania zabiegu? wiem wiem 5% zawirusowanych liśći a jak jest naprawdę? dodajecie jakieś mikro, kondycjonery? super środki? wyłońmy najlepszy termin i najlepsze środki... zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KSC w tym roku bedzie 126zł/t + vat za buraki kontraktowane a za ponad kwotowe 100zł, transport i załadunek 4zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwościka stosuję pierwszy zabieg gdy znajdę porażone liście, sprawdzam tak około dwa razy w tygodniu. Dotychczas czysto. Miejscami rolnice. Słyszałem że niektórzy przymierzają się już do drugiego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero dziś popryskałem na chwościka,z tym że tam gdzie buraki poszły w drugim roku po burakach wypadałoby zrobic to tydzień wcześniej,martwi mnie tylko zbyt duże liście, średnio jest od 50 do 70 cm. czasem dochodzi do około 90 cm wysokości,ale za to buraki można by już kopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czisza w temacie???

Jakich plonów spodziewacie sie w tym roku?

od kiedy ruszy kampania, ciekawe jakie beda ceny wysłodków suszonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po sąsiedzku już kopią niby od 9 ruszają ja jeszcze nie wiem kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w KSC prawdopodobnie też za śladem poszli i jest 140 netto, ale jeszcze żadnych aneksów nie podpisywaliśmy. Czy ktoś już coś ukopał? ciekawi mnie jak jest z plonem i polaryzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich okolicach juz Cukrownia 15 wrzesnia zabierała i doszły mnie słuchy ze cukier marny. te co sie trzymały mają 16-17 a te które grad pobił itp ponizej 13 wiec w tym roku bedzie w plecy:( ja juz czekam na kombajn bo 2 pazdziernika mają u mnie zabierac ale rewelacji u siebie tez nie widze. spodziewam sie srednio 40 moze 45 ton:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 14 września odjechały do OPALENICY plon 50 t h polaryzacja 15,56 , Ale w mojej okolicy mieli niektórzy po 60 t h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no toplon nawet nawet:) u nas niestety susza zrobiła swoje poza tym buraki poszły w liście a nie w korzeń. bo jak przyszły deszcza to wszystko w liście szło a nie w korzeń:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie jak sytuacja w krasnymstawie? jaki procent zanieczyszczen daja?

jak tam u was buraki>? nikt nic nie pisze jak z plonem i polaryzajca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy a jakie sa u was ceny kopania burakow? i jakim kombajnem? w sobote pobieral odemnie inspektor proby burakow, dzis dzwonilem jaka polaryzacja-no i wyszło 18,1%- cukrownia krasnystaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczeła sie kampania w Kruszwicy?

Moze ktoś wie w jakiej cenie wysłodki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Werbkowicach wysłodki mokre podobno po 12 zł/t. Ja jeszcze nie kopię bo u mnie zabierają dopiero 25 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdyl zalezy od tego jakim kombajnem itp:) no to cukier dobry miałes. jeszcze patrzac na terazniejszą pogodę itp to naprade miód:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kynioo te buraki jeszcze rosną co dziesięć dni pobieraja próby i srednio wychodzi 1% do gory. A chodzi mi o kopanie np samobieżnym, może być i dwurzędowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge Ci powiedziec co najwyzej cos na temat 6-rzędowego.

w tamtym roku jak kopał u mnie to brał ode mnie 950zł/ha ale miałe mw tym odwóz z pola jednym ich traktorem:) jak dla mnie warto te pieniądze dac:) na polu jest czysto ładnie. pryzma też ładnie usypana bo łódką do tyłu kipruje. a w tym roku jeszcze nie przyszedł kopac ale juz na dniach powinien byc. moze koło srody czwartku ale mysle ze cena nie bedzie zbyt wiele wyższa od tej z tamtego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym roku bedziesz też przewoził? To w zeszłym roku dosypywał ci na kopę buraki z kombajnu czy samym ciagnikiem? Jaka szerokość pryzmy wyszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma przyjechac ten sam co kopal w zwzłym wiec tez mi bedzie odwoził. samym ciagnikiem ribilismy tak zeby było na szerokość myszy to sypał dwa razy koło siebie a potem tylko ładowarką sie podrzuciło troche bo tak to za szeroko na dwa razy jak wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie po ile wyslodki w krassnymstawie??

 

ile w tym roku biora holmerem od wykopania ha burakow?

 

kopal na mojej wsi ale troche zostalo liscia na buraku tak zostaje po holmerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJE ZŁOTEJ RĄCZKI DO NAPRAWY SPRZĘGŁA I HAMULCY W CIĄGNIKU DEUTZ 6.45 TO SAMO CO 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy po jakim holmerze. no ale troszke zostaje. mi wczoraj wykopał i tez zostało. w tamtym roku zostało mniej. no ale w tamtym roku kopał holmer z 2002roku a ten w tym był z 98 roku.

wzieli ode mnie 1000zł/ha ale z ich odwozem we wskazane miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas tu biora po 900 zl od ha ale nie wiem czym sie bardziej oplaca ktos robil kalkulacje? holmer czy jedno lub 2rzedowy...ciekaw jestem ile paliwa idzie na ha 2rzedowym stollem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...