Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:46 Pią 6 Gru 2019

Ceny piskląt
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurczak

PostWysłany: 22:06 Nie 23 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pytałem ok 1,5 tyg temu to było 1,22 netto , i chyba nie ma taniej nigdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teken

PostWysłany: 10:27 Nie 23 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę o podanie ceny pisklaka bez szczepień na termin .np u sucheckich Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pawell3131

PostWysłany: 18:53 Pią 21 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JDA pisklę ma ok. mam już 6-ste wstawienie .
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 14:31 Pią 21 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś tam lężą, mają jakieś swoje stado, coś usługowo dla sztudera lęgli.
Ogólnie nowy gracz na rynku.
Jak potrzebujesz dobrych kurczaków to bierz z Iłowa od Kozłowskiej.
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 08:27 Czw 20 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, poszukuję opinii na temat wylęgarni JDA. Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 20:11 Wto 18 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agas napisał:
Witam
czy ktoś bierze pisklaka z Interfermu z Wierzbna?
jaka jakośc i cena. Co z reklamacjami?

Mam problem z zacytowaniem z innego działu tutaj, tak więc z działu cena brojlera, strona 473 (obecnie, nr strony zmienia się w czasie!) -
post "Wysłany: 17:06 Pią 19 Cze 2009 Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno"
krzanj - napisał

antczakdrob napisał:
krzanj napisał:
Witam

Poszukuje osób które mają kurczaki z wylęgarni INTERFERM Wierzbno wstawione w okolicy 14 maja 2009. Moje kurczaki są zawirusowane (IBH adenowirusy) i mam duże kłopoty na fermie. Oczywiście wylęgarnia niechce uznac reklamacji i ma w d....ie hodowce.
Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl

Twierdzenie pana Jacka Krzana z 16.06.2009, że nie zainteresowaliśmy się jego problemem jest nieprawdziwe, ponieważ:
- 15.06.2009 uczestniczyłem z lek. wet. dr Krystyną Lisowską w lustracji stada i rozpatrywaniu reklamacji,
- wstępnie ustaliliśmy następne spotkanie na 22.06.2009,
- natychmiast rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach i ustaliliśmy, na nasz koszt, badania na 19.06.2009, o czym powiadomiliśmy hodowcę.

Tadeusz Antczak
przedsiębiorstwo drobiarskie INTERFERM

Tak tak

Chcą dać do badania kurczaki które już przechodzą chorobe a nie krew ktora mam pobrana z 1, 16 i ostatniego dnia tuczu, oraz wycinki pobrane w czasie najwiekszego nasilenia chorobą. Tak samo wymyślili sobie Puławy tak jak by we Wrocławiu nie bylo laboratorium.

Ps. wielu chodowców juz sie odezwalo do mnie na e-mail potwierdzając że maja dziadostwo i odeszli z tego powodu.
PRZESTRZEGAM!!!

Przejdź do drobiarstwo - cena brojlera strona (obecnie 473), przeczytaj kilka stron do przodu i kilka do tyłu. Wybór należy do Ciebie!

Pozdrawiam.
Powrót do góry
agas

PostWysłany: 00:14 Wto 18 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
czy ktoś bierze pisklaka z Interfermu z Wierzbna?
jaka jakośc i cena. Co z reklamacjami?
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:06 Pią 14 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już się boję Very Happy
Powrót do góry

PostWysłany: 15:02 Sob 1 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
tutaj do ostatniego wpisu kolegi popieram co polskie ale dbam też o swoją dupę i nie prawda że hama ma zły towar w postaci pisklaka i nie tani ."duńczyków" mam nie raz i są lepsze niż z naszych wylęgówek(u nich czyli w hama plus)

to, że brojlerzyści dbają tylko o własną d..ę to wiadomo nie od dziś - wspierajcie "duńczyków", "portugalczyków", 'hiszpanów, "francuzów," holendrów" a za chwilę będzie jak w wieprzowinie i cukrze będzie już nie pisklak ale mięsko drobiowe z Danii, Francji itp. jak położycie dbaniem tylko o własną d..ę naszą repro to wtedy będziecie wiedzieć ile kosztuje "duńczyk" i innej maści pisklaczek i to być może już za niedługo i to dopiero będzie "a ku ku"
Powrót do góry
Tico

PostWysłany: 13:11 Pią 30 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena pisklaka pochodzącego z polskich stad repro to 1,20 netto. Tyle płaciłem dziś.
A co do porządnego polskiego pisklaka z Wlkp. to s69 muszę cię zmartwić. Nie słyszałem o takim. Większość wylęgarni sprzedaje zagraniczne g.wno i wciska, że to po swoich stadach a kurczak nie rośnie i różnicuje się.
Na szczęście mnie to nie dotyczy, bo kupuję pisklaka sprawdzonego i narazie się nie zawiodłem.
Powrót do góry
hobbysta 2

PostWysłany: 10:58 Czw 29 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jaka cena pisklaka na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:07 Czw 29 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie obrażam repo wręcz przeciwnie trzymam za was kciuki ale gdzie ja mam Kupić porządnego, polskiego kurczaka w Wlkp. to już mi nie odpowiedziałeś?
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 22:46 Sob 24 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj do ostatniego wpisu kolegi popieram co polskie ale dbam też o swoją dupę i nie prawda że hama ma zły towar w postaci pisklaka i nie tani ."duńczyków" mam nie raz i są lepsze niż z naszych wylęgówek(u nich czyli w hama plus)
Powrót do góry

PostWysłany: 10:38 Wto 20 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Pokaż mi palcem wylęgarnie na wysokim poziomie w Wlkp co nie ma jajka z importu. I taka co to zagwarantuje. Takiej nie ma.

zmień wylęgarnie z tej na "wysokim poziomie" na uczciwą - tyle ich w Polsce nie nabijaj kasy obcym ( np. Hama już duńska) opakowanie nie świadczy o jakości a taki twój wpis na " Ceny jaj wylęgowych z 12-07-2011
Wysłany: 22:52 Wto 12 Lip 2011 Temat postu:

Jak można sprzedawać brojlerzystom dniówkę z salmonellą Enteritidis. Głupota zakładów lęgowych jest niemierzalna. Pani prezes 2 tygodnie rżnęła mi głupa zamiast się przyznać. Na końcu już nie dało się tego leczyć. Palcie tym w picu a nie do klujników wstawiacie.( koniec cytatu)

jest nie fair zarzut zrobiłeś wpisując to na "cenach jaj wylęgowych"naszym hodowcom zamiast tym wylęgarniom co kupują jajko choć sam o tym wiesz bo piszesz - nieładnie ale którego z was obchodzi sytuacja wylęgówki naszej - ważne , że tani pisklaczek , potem spore problemiki i w sumie wcale nie taki tani więc sprawdza się teza o której pisałem nasza wylęgówka wypija piwo którego nie nawarzyła .

do "kurczaka"
ja też mam i reprodukcję i brojlera i podobną sytuację i póki co chrzanię nie wstawiam repro przy tej sytuacji - na brojlerze większa rotacja , szybkie zejście i mogę wstawić lub nie a przy rerprodukcji jestem zdany na łaskę wylęgarni z ceną i brojlerzystów czy wstawią a tak to ja podejmuję decyzję kiedy, ile i czy ale pisklaka biorę polskiego bo wiem czego mogę się spodziewać.
pozdrawiam
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 13:39 Pon 19 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokaż mi palcem wylęgarnie na wysokim poziomie w Wlkp co nie ma jajka z importu. I taka co to zagwarantuje. Takiej nie ma.
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 22:07 Sro 14 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani producenci brojlera- fajnie tu piszecie , ale chętni na pisklaka po 1 zł są do tej pory, chociaż to już na szczęście się nie wróci (tym razem). Przy cenie 4,35 za euro import jaj nie opłaci się, więc już wylęgarnie wołają minimalnie 1,2 zł brutto za pisklaczka. Przy okazji hodowcy reprodukcji zostali zajeb......... poprzez niekontrolowany import jaj. Ja jestem długoletnim hodowcą reprodukcji, od niedawna bawię się też w brojlera. I sam osobiście przedwcześnie musiałem wybić 2 stada reprodukcyjne- jedno w 49 a drugie w 52 tyg, w związku z problemem w odbiorach jaj. Jestem lekko licząc 300 tys w plecy. Cena jaja póki co nie rośnie, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu. Więc zacznijcie doceniać porządne wylęgarnie które nie kupują badziewia, tylko mają Polskie porządne jajko wylęgowe i zdrowego pisklaczka. Ale dla większości liczy się tylko cena...... wolą później "zaoszczędzone" pieniądze wydać na leki lub wynieść z kurnika jako padlaki.
Pozdrawiam
Powrót do góry

PostWysłany: 09:25 Wto 13 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byczo napisał:
Cytat:
szczerze radzę bardzo uważać na pisklęta z jaj importowanych bo są z nimi ogromne problemy zdrowotne , nawet na tym forum o nich piszą a ile jest info z terenu nie wspomnę , pytajcie i dociekajcie czy to nasze czy importowane , za tą cenę śmiem twierdzić , że to import lub odmówione pisklęta - pytanie dlaczego? nie zawsze tanio znaczy dobre i się opłaci

Może nie generalizujmy, bo moje doświadczenia z oryginalnym duńskim pisklakiem, to w końcu zero problemów z ORT, a to miałem od zawsze na polskich pisklakach. Nie narzekam na jakość. Myślę,że narzekają ci, którzy mają mix jaj polskich i importowanych, wtedy jest masakra, bo programy szczepień reprodukcji u nas i u nich są bardzo różne. To powoduje, że nasi hodowcy broilera nie mają szans na wejście w prawidłowymi terminie ze szczepionkami u siebie.

może więc nie generalizujmy w obydwie strony bo dziwnym zbiegiem okoliczności zwiększone problemy na brojlerniach pojawiły się gdzieś mniej więcej od czerwca i to są upadki masowe nie zwiększone a import masowy nastąpił gdzieś mniej więcej od kwietnia więc z czym można to powiązać - nowe partie piskląt niewiadomego pochodzenia . Wylęgarnie robiąc mix piskląt importowanych z polskimi robią wtopę brojlerowiczom a potem mówią , że to nasze pisklęta i pogrążają naszą wylęgówkę ale swoje wzięli i już zarobili , zababrali środowisko brojlerzyście a potem nawet dobre pisklę ma problemy i piwo którego nawarzyli wypije nasz hodowca. Pewien hodowca brojlera który ma wylęgarnię i nakładał tylko importowane( nie mixował) po bodajże drugim wstawieniu tego super pisklaka z imporowanego super jaja wyniósł z kurnika 5000szt. Nakładał jajko świadomie i z zadowoleniem , że kupił jajko po 30gr więc jest ryzyko jest zabawa, wcale mi go nie żal- ja tylko przestrzegam
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 12:26 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
szczerze radzę bardzo uważać na pisklęta z jaj importowanych bo są z nimi ogromne problemy zdrowotne , nawet na tym forum o nich piszą a ile jest info z terenu nie wspomnę , pytajcie i dociekajcie czy to nasze czy importowane , za tą cenę śmiem twierdzić , że to import lub odmówione pisklęta - pytanie dlaczego? nie zawsze tanio znaczy dobre i się opłaci

Może nie generalizujmy, bo moje doświadczenia z oryginalnym duńskim pisklakiem, to w końcu zero problemów z ORT, a to miałem od zawsze na polskich pisklakach. Nie narzekam na jakość. Myślę,że narzekają ci, którzy mają mix jaj polskich i importowanych, wtedy jest masakra, bo programy szczepień reprodukcji u nas i u nich są bardzo różne. To powoduje, że nasi hodowcy broilera nie mają szans na wejście w prawidłowymi terminie ze szczepionkami u siebie.
Powrót do góry

PostWysłany: 11:51 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
1,0-1,15 brutto

szczerze radzę bardzo uważać na pisklęta z jaj importowanych bo są z nimi ogromne problemy zdrowotne , nawet na tym forum o nich piszą a ile jest info z terenu nie wspomnę , pytajcie i dociekajcie czy to nasze czy importowane , za tą cenę śmiem twierdzić , że to import lub odmówione pisklęta - pytanie dlaczego? nie zawsze tanio znaczy dobre i się opłaci.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 08:12 Pon 12 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,0-1,15 brutto
Powrót do góry
CHUDY

PostWysłany: 15:12 Nie 11 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest cena pisklaka nastawianego w tym tygodniu brutto dziękuje
Powrót do góry
korek11

PostWysłany: 19:33 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka polega na tym, że wstawienia w moim rejonie idą pełną parą, wszystko kręci się na bieżąco, a wylęgarnie cały czas komunikują, że mają "jajkową górkę". Pytam więc, skąd bierze się pisklak na rynku? Wycięto masę 46, 48, 50 tygodniowej kury mięsnej w moim rejonie i to nic nie zmieniło. Import idzie jak nic! "Wylęgarnie - karierowicze" tak ich nazywam. A później brojlerzyści psioczą na hodowców repro, a u nich nic się nie zmieniło. Produkują tak jak do tej pory, albo i jeszcze lepiej. Bo z roku na rok są bogatsi o doświadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
forest.kur

PostWysłany: 10:22 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: cena piskląt Odpowiedz z cytatem

1,40 brutto Hama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

PostWysłany: 07:52 Sro 31 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHUDY napisał:
cena pisklaka nie gwarantuje jego jakości .reprodukcja placze a brojlerzyści nie wychodzą od weterynarza.

otóż to

to jest efekt tego, że hodowcy brojlera myślą tylko żeby kupić taniej ale czy taniej na pewno lepsze , potem włożą więcej na leczenie niż zaoszczędzili na cenie pisklaka- nikt nawet nie pomyślał, że jest zbyt tanio , zwykle cenę towaru obniża się jak jest niepełnowartościowy , tylko nie mówcie potem , że nasza reprodukcja daje złe jajko i to dlatego macie problemy, nawieźli g...na z tymi jajami - zachwyciliście się , że przycisnęliście wylęgarnie a tak naprawdę to wylęgówkę bo tak jak ubojnia wylęgarnia nigdy nie pozwoli sobie na dokładkę a teraz wszyscy będą się zastanawiać kto jest winien bo na kurniku bajzel.
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 19:47 Wto 30 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a jak tam ceny tranzakcyjne piskląt? Piszcie netto czy brutto
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: