Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

90 cm3 w regulatorze i około 30 w popmpie. Jako że smarowanie mają wspólne dodaj i tyle wlej. Dane z instrukcji. Jak dasz więcej nic to nie zmieni bo nadmiar wyleci przelewem. Poza tym jest bagnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są konsekwencje zbyt dużego podkręcenia pompy wtryskowej w trzydziestce i dlaczego lampka kontrolna oleju nie gaśnie zaraz po odpaleniu tylko dopiero pp kilku sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka przeważnie gaśnie chwile po zapaleniu silnika i to normalne. Ciśnienie łapie dopiero po wypełnieniu magistrali olejem. Pomijam fakt gdy silnik jest zdrowy, długo kręci na rozruszniku to zgaśnie olej zanim zapali.

Konsekwencja zbyt dużej dawki paliwa to przepał nieadekwatny do zyskanej mocy. Czyli żadna korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradźcie mi jak naj optymalniej ustawić dawkę paliwa w trzydziestce bo tą śrubką to to było kręcone wiele razy chodzi mi o to by była mocna i nie kopciła bo teraz to miała taką dawkę paliwa że przy dodawaniu gazu tak jakby brązowa chmura dymu póżniej jak się wkręci na obroty ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi zgrzyta przy włanczaniu biegów.Tak jakby sprzęgło troszeczke ciągło. Da się coś zrobić bez rozpoławiania traktora? Sciągłem tą klapke z boku traktora. Można coś wyregulować tymi śrubami na obwodzie docisku?Może miał ktoś podobny przypadek. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie dziś robiłem podorywkę swoją trzydziestką po rozgrzaniu oleju w tylnym moście podnośnik nie chciał podnieść pługu do góry dodam że na zimnym oleju podnosi również słabo bo żeby podniósł pług potrzebne mu są obroty przynajmniej 2000 co może się dziać z tym układem hydraulicznym o podniesieniu kosiarki czy sadzarki czeskiej można zapomnieć pomóżcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a później wymień pompę i pierścienie na tłoku, godzina roboty, najtrudniej odkręcić siedzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem pompę na inną ale też używaną bo leżała u mnie w garażu chyba od c328 ale nie jestem pewny wymieniłem w niej wszystkie orinki i sumering na nowe ale po złożeniu nie chce podnosić to znaczy ktoś musi podnieść ramiona podnośnika kilka razy przy jednoczesnym włączeniu rozdzielacza w położenie podnoszenie to wtedy działa i w miare dobrze podnosi ale po pewnym czasie ok 10min jak podnośnik jest nie używany nie działa z powrotem co jest jeszcze nie tak rozdzielacz?Dodam że podnośnik raczej nie opada tylko z tym podnoszeniem są zawsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy stukanie w górnej części silnika w ursusie c330 to normalne ? Stukot wydobywa się z górnej części silnika . Czy zawory mogą tak stukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to disel zawsze klepie ale jeśli w okolicy głowicy są jakieś dziwne dzwięki, uderzenia to przewaznie jest wina ustawienia zaworów, czasem zle ustawionego początku wtrysku paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie gdy wyjmę korek wlewowy oleju i przystawię rękę czuć wylatujące powietrze z silnika dodam że remont kapitalny był ze 100mtg temu tak mniej więcej czy tak ma być jak ciągnik dostanie po dupie to lubi też troszke oleju upuścić przez korek ale to znikome ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy poleję głowicę wodą i odpalę silnik to od strony wtrysków pojawiają się bąbelki co z tym sprzętem się dzieje cały czas coś się pieprzy dodam że to ursus c330 te bąbelki to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że w chłodnicy po dodaniu gazu pojawia się trochę białej piany ,oleju w silniku nie przybywa nie ma majonezu pod korkiem tak to niby wszystko jest ok ale te bąbelki po polaniu głowicy wodą tam gdzie uszczelka i ta piana mnie denerwuje uszczelka była wymieniana ze 20,tg temu a dociągana dzisiaj więc chyba odpada ale doradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydobywające sie powietrze z otworu w klawiaturze to normalny obiaw szczególnie na wolnych obrotach zwiększysz obroty to zniknie tłoki pracują to i powietrze sie wydobywa po to grzybek z siatką, a co do bąbelków to widać kompresja ucieka na zewnątrz i do środka do chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą uszczelkę wymieniałem niedawno i znów się rozwaliła ? Tych bąbelków jest naprawdę mało jak się poleje głowicę a w chłodnicy to jak dodam gazu to się trochę takiej piany pokazuje a tak to jej nie ma wcześniej była wymieniana uszczelka bo kompresja szła do wody i ją wywalało z chłodnicy a teraz przynajmniej na razie tylko ta piana głowica była dociągnięta wczoraj kluczem dynanometrycznym i dale to samo co może być powodem wydmuchiwania uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że jest krzywa głowica lub pęknięta. mPoza tym na razie to nie masz pewności że w chłodnicy są spaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem pompę na inną ale też używaną bo leżała u mnie w garażu chyba od c328 ale nie jestem pewny wymieniłem w niej wszystkie orinki i sumering na nowe ale po złożeniu nie chce podnosić to znaczy ktoś musi podnieść ramiona podnośnika kilka razy przy jednoczesnym włączeniu rozdzielacza w położenie podnoszenie to wtedy działa i w miare dobrze podnosi ale po pewnym czasie ok 10min jak podnośnik jest nie używany nie działa z powrotem co jest jeszcze nie tak rozdzielacz?Dodam że podnośnik raczej nie opada tylko z tym podnoszeniem są zawsze problemy.

Może zasysa powietrze?

Należy wymienić oring 30,2x3 na połączeniu łącznika wlotowego pomy i korpusu tylnego mostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi czy do 330 jest lepszy rozrzutnik na 3,5 tony jedoosiowy czy tez dwuosiowy na 4 tony?

Dwuosiowy jest bardziej stabilny i nie rzuca traktorem.

Jednosiowy dociąża z kolei tylną oś co w trudnych warunkach ma zanczenie.

Więc który waszym zdaniem będzie do mojej trzydziestki bardziej odpowiedni?

Nie wiem co kupić

Z tym dociążaniem to może być tak,że jak wiedziesz w miękkie pole tomożesz się wkopać,natomiast przy dwuosiowym odczepiasz rozrzutnik,wyjeżdżasz samym ciągnikiem,zmieniasz ślad,bierzesz go na linę i idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednoosiowy tez odczepiasz, biezesz na line i wyciagasz, przetestowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...