Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kol Gall ale ja nie wiem jak, pisze tylko to co mi mowia ile tak naprawde kosztuje producja jaj

Przeciez jak sie nie myle kol Jacek pisal ze gdyby cena 23 byla caly rok to by mu wystarczylo ale pisze to z pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam witam

jestem po wakacjach i od jutra zaczynam handel na 100 %

podajcie ceny abym nie przepłacił bo słyszę jakieś rewelacje..................

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol Biedronka ceny jakie płaciłem na ten tydzień

1A 0,23

1B 0,21

2A 0,20

2B 0,175

3 od 0,12 do 0,15,5'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko, nie wierz to co pisze Big Jajo, skontaktuj się z Jacarkem lub z jajunią12 oni są na bieżąco, mają ceny twoich marzeń, przy ich cenach wakacje można szybciej odrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ceny BigJajo cena stabilna ani w gore ani w dol

W pazdzierniku wysypie sie nowe jajo zobaczymy ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Biedronka takie ceny brutto 36 32 26 24 wiesz o kim mowa jak mozesz to opisz po ile dostaniesz Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Jajo twoje ceny w żaden sposób nie pasują mi na ceny netto lub brutto, teraz nie wiem czy hodowcy kłamią czy .., ale biorąc przykład ze swojej sprzedaży i wiedzy jaką cenę proponują pakowalnie na naszym terenie raczej wychodzi że to absurd.

Ps.

Kolego Jajcarek jeśli zagwarantujesz mi paszę po 750zł za tonę mogę z tobą podpisać umowę na 1A po 23gr.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jajacarek, ponawiam pytanie. Wysyp jajka ma być z nowych czy ze starych klatek ? Podziel się wiedzą. Prosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że wysyp jajka będzie z wolier, przecież powstają ich setki a nawet tysiące, tak samo kurniki ściółkowe i ekologiczne, a już nie wspomnę o jajku z 3 tego będzie tak dużo że do Chin będziemy wysyłać... perspektywy ciekawe.

 

Co do kosztów to każdy ma inne i pewnie co hodowca to inaczej wyliczy ile groszy wyjdzie do jajka. Jestem tylko jednego pewien - każdy umie liczyć i raczej ciężko w takiej sytuacji nie zgodzić się z opiniami, że 18gr/jajko to stosunkowo mało aby przy obecnych cenach przetrwać na rynku. Oczywiście może być tak jak kolega Jajcarek mówi, że są tacy którym się to opłaca ale najwidoczniej byli na tyle przewidujący, że większość inwestycji zrobili wcześniej, nie mają kredytów, leasingów, wybudowali własne odchowalnie, pasze (zboża) mają z własnych upraw i teraz mogą spokojnie egzystować.

 

Ceny na dziś, ruch stabilny z tendencją wzrostową:

Ia -0,25

Ib-0,23

IIa-0,21

IIb-0,19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U pana Jajcarka co tydzień inny tekst , jak nie wysyp jaj to import.

Co do cen 1a- 0,26 , 2a - 0,22 - 0,24.

Co do wymiany klatek to nie wymieniliśmy jeszcze połowy i większość się zastanawia co robić , i z czego ten wysyp pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo wymiana klatek stoi w miejscu. Nie wymieniliśmy jeszcze połowy i większość się zastanawia co dalej robić.

Ceny :

1A - 0,25

1B - 0,23

2A - 0,21

Minimalnie zwiększony popyt. Po jajko zaczynają dzwonić nowi odbiorcy i biorą w takich cenach jw. Widocznie gdzieś zaczyna tego jajka brakować.

Wysypu jaj w październiku raczej nie będzie, gdyż nikt nie wstawiał w tym roku w stare klatki (a takich jest jeszcze bardzo dużo). Myślę, że jaja zabraknie. Chyba , że sprowadzimy, a to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postow ponizej przedstawilem wyliczenia dla jednego stada 20 tys kur uwzgledniajace wlasny odchow. Fajnie byloby, gdyba zamiast pustych dywagacji ktos przedstawil takie wyliczenie przy zalozeniu wlasnej produkcji paszy. Mowilibysmy o konkretach. W dalszym ciagu podtrzymuje, ze zeby produkcja byla jako tako oplacalna (dawala szanse zarobku) to jajko musi srednio kosztowac sporo powyzej 25 gr. Cena 18 gr jest cena ponizej kosztow produkcji. Jesli ktos twierdzi inaczej, to niech pokaze wyliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol g.kogut. ja pisze o fermach 80-150 tys kurek

a tak na temat to jest forum ceny jaj a nie koszty produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.GALL potwierdzam ceny które podałeś ale kupiłem tylko m bo potrzebowałem a większe mogę spokojnie kupić na mniejszych fermach o 3 gr. taniej.

Jutro ładuję 1 b po 0,22 gr. bez proszenia a w piątek 1 a po 0,24 gr. na innej fermie i tu shandlowałem jeden grosz.........................

jak możecie to podajcie ceny S.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo krzyku jaki zaraz na mnie spadnie , powiem ,że ja kupuję jeszcze niżej od kol. Biedronki ( a dotychczas tak nie było) i tak kolejno S-30 do 32 , 0-27 do 28 , 1A 23 , 1B 21 , 2A 19 i uważam , że takie są normalne aktualne ceny za towar I liga. Możecie wierzyć lub nie ale to są fakty . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-cha i na razie nie widzę , żadnych tendencji wzrostowych. Tzn. rozumiem , że słusznie wielu hodowców wyczekuje , aż zacznie się piąć do góry ,ale nie będzie to w ciągu najbliższych tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,cena na dziś 1a-0,23 1b-0,21 itd To jest cena jaką dziś dostaje za pełen transport.Mam nadzieje że wrzesień przyniesie jakiś wzrost bo inaczej będzie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem jaj ściółkowych proszę o kontakt, stado dopiero wchodzi w nieśność w związku z tym aktualnie dominuje "trójka", 2b też coś jest.

 

Tel: 518 453 416, woj. małopolskie.

 

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Jajcarek. To poniższe przykladowe rozliczenie to rozliczenie paszowe i ma zastosowanie dla kazdej fermy. Jednostkowe zuzycie paszy na nioskę jest takie samo niezależnie od wielkosci stada. Innych kosztów, ktorymi fermy moga sie faktycznie różnić, nie podałem.

Proszę się nie dziwić, że temat kosztów produkcji jest dla nas, producentów, bardzo ważny. Zwlaszcza w sytuacji, gdy handlarze traktują nas jak krwiopijców wydzierających im ostatnie złotówki z kieszeni. A poza tym, gdy mowi Pan publicznie na forum (bez zadnego merytorycznego poparcia) bzdury o kosztach produkcji 18 gr/jajko, to niech Pan wybaczy, ale nie moze to zostac bez echa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja G.Kogut !:) a co do kol."simon-kaszub" to kol.sam sobie te tragedie robisz .. tak jestes zawalony jajem ze oddajesz w tej cenie ?? Moze podzwon na przetworstwo bo na dzis do separacji zaplaca Ci 2 gr. wyzej !! Rece opadaja..... Pozdrawiam ! U nas na dzis do hurtu 1A-0.26 1B0.23 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większości ferm 1a-0,26 , ale zawsze znajdzie się jakaś czarna owca która zaniża ceny.

Kol G.Kogut szkoda twojego wyliczania sam wiesz że na produkcje składją się dziesiątki czynników nie mówiąc o nerwach i stresie a i tak tego tacy jak pan Jajcarek nie zrozumieją pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania O ok.50000 sztuk za 0,28 netto z miejsca

 

W RAZIE ZAINTERESOWANIA PROSZĘ O KONTAKT NA NUMER 782 119 333.

 

Pozdrawiam

eliza1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego simon, napiszesz prawde to cie zjedza ,ale masz moj szacun ,chodz wiem ze za mna nie przepadasz to i takcie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...