Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

no jak to nie ma ludzi z żuromina i bieżunia

słyszałem że 1b nawet po 0,21 gr. czy to prawda ?

 

podaję ci aktualne ceny od kolegi z SADŁOWA dosłownie z przed godziny

 

O - 36gr

S - 32gr

1a - 28gr

1b - 25gr

2a - 23gr

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas (zachodnie bliskie okolice Warszawy) Ia 24-26 gr.

A jakie ceny na pomorzu ? Czy jest tu ktos z tamtych stron ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje średnie ceny

 

O / 0,37zł

S / 0,30zł

1A / 0,25zł

1B / 0,23zł

2A / 0,21zł

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie tak dopytujesz czas wszystko pokaże.

Nie wiem co bedzie od stycznia, ale w tym roku wiele sie nie zmieni, a chadza sluchy ze maja przedluzyc czas na wymiane klatek, to dopiero by wam zrobili prezent noworoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wzór na wyliczenie cen jaj: cenę którą podaje Jajcarek i jego dubel jajczarek dodajemy do siebie i dzielimy na dwa. Drugi krok to: ceny mojego dubla przeoooora i jajuni dodajemy do siebie dzieląc na dwa. Wyniki z tych dwóch operacji dodajemy do siebie i mnożymy przez 1\2. W przypadku problemów z wyliczeniem, pytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sie tak dopytujesz czas wszystko pokaże.

Nie wiem co bedzie od stycznia, ale w tym roku wiele sie nie zmieni, a chadza sluchy ze maja przedluzyc czas na wymiane klatek, to dopiero by wam zrobili prezent noworoczny

Nie wyobrażam sobie, aby zaczynać teraz produkcję w starych klatkach żeby za cztery miesiące likwidować młode stado.

Jeśli przedłużą termin wymiany klatek to Ci, co zdążyli już wymienić klatki powinni złożyć pozwy o odszkodowania (ja wymieniłem na jednym kurniku a na drugi dałem już zaliczkę).

Jeśli faktycznie przedłużą- to ja (pomimo, że mam już na jednym kurniku nowe klatki) zawieszam produkcję i przechodzę na handel. Nie stać mnie, żeby dalej dokładać. Dzisiejsze ceny na jajko są bzdurne. Zamiast dokładać do produkcji, wolę przejść na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wzór na wyliczenie cen jaj: cenę którą podaje Jajcarek i jego dubel jajczarek dodajemy do siebie i dzielimy na dwa. Drugi krok to: ceny mojego dubla przeoooora i jajuni dodajemy do siebie dzieląc na dwa. Wyniki z tych dwóch operacji dodajemy do siebie i mnożymy przez 1\2. W przypadku problemów z wyliczeniem, pytać!

 

przeor dup.. ty, ale z ciebie matematyk, niczym śp. Stefann B. normalnie geniusz, kto by na taki pomysł wzoru działań wpadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sie tak dopytujesz czas wszystko pokaże.

Nie wiem co bedzie od stycznia, ale w tym roku wiele sie nie zmieni, a chadza sluchy ze maja przedluzyc czas na wymiane klatek, to dopiero by wam zrobili prezent noworoczny

Termin wymiany klatek jest wydłużony , ale tylko dla tych którzy mają klatki do modernizacji np. założenie gniazda lub grzędy i deklarują, że zrobią to np. do czerwca 2012 r., ale nie dla tych, którzy mają stare klatki niespełniające nowych wymogów nawet co do wymiarów. Poza tym nie może być wysypu jaj, bo tak jak kol. G.Kogut napisał, nikt w tym roku do starej klatki nie wstawiał kur, gdyż wstawienia do takiej klatki były możliwe tylko do końca 2010 r. Po tym terminie wstawienia do starej klatki były zabronione. Pilnowała tego weterynaria. Jeżeli rzeczywiście dojdzie do tego, że pozwolą produkować jeszcze ten rok w starej klatce to będą mieli ogromny problem z tymi co już wymienili, gdyż wszyscy będą domagać się odszkodowań. Ci hodowcy, znajomi, którzy mają wymienione klatki na nowe, napewno nieodpuszczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to pisze się na pewno oddzielnie.

o jakich wy odszkodowaniach mówicie , to tak jak by trzeba zmodernizować transport do końca roku i dlatego domagać się odszkodowania za to że ktoś musi dokonać modernizacji 6 m-cy póżniej.............. paranoja

lepiej nie modernizujcie tylko zajmijcie się handlem.............

z tego co ja wiem to duże fermy i większość kilkuletnich hal spełnia wymogi unijne i te bajki o braku jaja za 6 m-cy to......................

kto przespał modernizacje i zamiast inwestować w nowe technologie to kupował wille , samochody i jeżdził na k..... to teraz nie powinien narzekać że nie może produkować tylko zastanowić się co dalej czyli czy produkować na ściółce czy wynająć hale na magazyny.

pozdrawiam i życzę ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na pewno pisze się oddzielnie mój błąd, ale chyba niezrozumiałeś postu. Ja klatkę mam już nową. Chodzi o to, że jak przedłużą tym ze starą to będziemy domagać się odszkodowania za to, że my musieliśmy zainwestować kasę, a oni ze starą klatką się ślizgają. My też tak mogliśmy i kasa by została i kredytów nie trzeba by było brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ferma1 dobrze to wyjaśnił.

Biedronka, z Twoich postow wynika, że Ty masz chyba jakiś uraz do drobiarzy. Poza tym, z Twojej ostatniej wypowiedzi wnioskuję, że nie najlepiej u Ciebie z logicznym myśleniem. Jeśli fermy przejdą na chów ściółkowy, lub wynajmą hale na magazyny, to zapewniam Cię- jajka będzie brakowało.

A brak zmodernizowanych ferm nie wynika z faktu, że ktoś coś przespał lub kupił sobie kolejną luksusową willę zamiast pieniądze zainwestować w nowe klatki. Bzdurnie niska cena jajka w ostatnim okresie spowodowała, że niewielu stać dzisiaj na szybką wymianę klatek. Wielu się też zastanawia, czy w ogóle jest sens wymiany bo gdyby (tak jak mówisz) nic się na rynku nie zmieniło, to nie ma opcji żeby klatki się spłaciły.

Dla większej jasności wytłumaczę Ci to tak:

Wyobraź sobie, że kupujesz jajko po 0.23 zł a sprzedajesz je po 0.18 zł. I tak przez cały rok po dziesięć palet dziennie. Właśnie w takiej sytuacji są teraz drobiarze.

 

Ludzie, jedziemy na tym samym wózku. Wy żyjecie z tego co my wyprodukujemy. Jeśli my zbankrutujemy, to Wy również.

A skoro my (drobiarze) jesteśmy tacy źli i niedobrzy, to zamiast na nas tak narzekać, możesz sam otworzyć sobie kurnik. Będziesz miał wtedy jajko za darmo :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. rozumiem ale z tego co ja wiem to w kraju jest nadprodukcja o ok. 30 % a efekty było widać przez ostatnie 18 m-cy i przyjmując że 30 % obiektów nie będzie produkowało z takich czy innych powodów to ja dziś mówię że jaja nie zabraknie bo naprawdę większość dużych ferm modernizację ma już w 80 % za sobą.

dzisiejszy kurs euro spowodował że kazde jajo można wysłać z kraju i dlatego poszła cena w górę bo niestety na krajowym podwórku jest bryndza jakich mało......................

KOL.G.KOGUT ja ci dobrze radzę wyjdż z produkcji albo ogranicz o połowę to wtedy będziesz widział pieniądze i nie będziesz musiał się tak mocno głowić co będzie jutro.

Na pewno zauważyłeś że produkcja i handel się centralizuje tzn. duży producent i duży odbiorca mały nie ma racji bytu w dłuższej perspektywie i to nie tylko w rolnictwie ale w całej gospodarce ................

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj biedroneczko, biedroneczko. Z ekonomią to u Ciebie chyba trochę na bakier ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście JAJCZAREK że u siebie staram się aby było jak najlepiej ............

ale widzę że TY to nawet nicku swojego nie potrafisz stworzyć ................

co do OLDARU to dla mnie bez komentarza...............

pozdrawiam

p.s.

kol.JAJCZAREK czy u CIEBIE nowoczesność zawitała w kurnikach czy jeszcze czekasz na ceny..................

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, wspólnie wymyślimy jakiś nick dla dubla Jajcarka. Ma ktoś jakiś pomysł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz najpierw na moje zapytanie a póżniej przeczytaj mój wpis to będziesz wiedział ....................

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiedz najpierw na moje zapytanie a póżniej przeczytaj mój wpis to będziesz wiedział ....................

POZDRAWIAM

 

pierwsza ci zadałam pytanie - no więc... w której z twoich wypowiedzi jest prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...