Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

biedronko jak chcesz wiedzieć to prowadzę chów ekologiczny 200szt kur- jestem nowoczesny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dzieci w podstawówce ....
...sądząc po wypowiedziach, wiek co niektórych oceniam na gimnazjum. Brak możliwości wymyślenia sobie oryginalnego nicku i podszywanie się pod innych utwierdza mnie tylko w przekonaniu że mam 100% racji.POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zainteresowanych.Ceny jaj konsumpcyjnych to kompletne dno!!! Ale nie bedzie az tak źle gdyż rusza export,kur niosek ubywa z dnia na dzień (pod nóż). Średnie ceny w mazowieckim (bezpośrednio na fermach dużych i średnich producentów):

O- 22-23grosze

S- 17-19 gr.

1A- 14-16 gr.

1B- 12-14gr.

2A- 11gr

2B- 10gr.

 

A jak wyglądają cenki w innych rejonach?

 

GŁOWA DO GÓRY KOLEDZY-EXPORT NAS URATUJE

Jajo podrożało do minimum opłacalności i zamiast cieszyć się z tego co mamy to nadal gderanie i narzekanie. Będzie po 53 grosze i nadal co niektórym będzie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja wiem to w kraju jest nadprodukcja o ok. 30 % a efekty było widać przez ostatnie 18 m-cy i przyjmując że 30 % obiektów nie będzie produkowało z takich czy innych powodów to ja dziś mówię że jaja nie zabraknie bo naprawdę większość dużych ferm modernizację ma już w 80 % za sobą.

dzisiejszy kurs euro spowodował że kazde jajo można wysłać z kraju i dlatego poszła cena w górę bo niestety na krajowym podwórku jest bryndza jakich mało......................

produkcja i handel się centralizuje tzn. duży producent i duży odbiorca mały nie ma racji bytu w dłuższej perspektywie i to nie tylko w rolnictwie ale w całej gospodarce ................

 

no i co biedronko ( p. prezes ), która z twoich wypowiedzi jest prawdziwa, odpowiesz nam czy mamy nadprodukcję i najdroższe jaja w całej Europie?

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/prezes-oldaru-jajka-w-polsce-sa-najdrozsze-w-europie,53740.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadprodukcja wynika z tego że są działy specjalne i jakby tak pojechać sprawdzić to 30% kur jest na papierze. Jaja na pewno nie zabraknie, będzie tylko kosztowało więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajczarek ty nawet nie potrafisz przeczytać i zrozumieć postów innych ludzi.

od dziś już nie napiszę kol. bo do tego grona trzeba sobie zasłużyć.

podaj swój prawdziwy nick ZGRYWUSIE to porozmawiamy

pozdrawiam wszystkich oprócz jajczarka

p.s.

może ktoś wie za kim kryje się ten pseudo producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to kto,porostu nikt a raczej nic

Pomyslcie jaka trzeba miec niska samoocene, zeby zadac sobie tyle trudu, te nicki, te posty, te klotnie i to nie tylko w tym temacie.

Przeciez kazdy kto czyta to forum wie, ze to zwykly blazen i to nie taki krolewski

I odazu mu odpisze bezwgledu na to co do mnie czy o mnie napiszesz ,to boli mnie to tyle, co zeszloroczny snieg.

Ktos taki jak ty naprawde znajdzie bardzo niewielu ludzi ktorych byl by w stanie obrazic pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche obiektywnych opinii innych foruromiczów. Naprwde bedzie przejzysciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kolego Jajcarek - każdy wie jak jest - ja wiem swoje - że na forum prawdziwe ceny rzadko kto podaje. A nawet jak się poda - to inny w to nie wierzy. Jest presja , żeby było drożej , to zrozumiałe - ale nie jest to jednoznaczne z tym , że drożeje. Powiedzonko mówi "chciałaby dusza do raju , ale grzechy nie puszczają" - Tym grzechem jest nadprodukcja. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni i można.......................

chyba dzisiaj zmienie nicka może będzie zaczynał się na J.....a może na P......

ale czad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ni i można.......................

chyba dzisiaj zmienie nicka może będzie zaczynał się na J.....a może na P......

ale czad

 

nie musisz zmieniać nicka p...., użytkownik o nazwie ”przeor” jest twoim drugim - ale czad ……….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ni i można.......................

chyba dzisiaj zmienie nicka może będzie zaczynał się na J.....a może na P......

ale czad

 

nie musisz zmieniać nicka p...., użytkownik o nazwie ”przeor” jest twoim drugim - ale czad ……….

..idż no synu do lekarza!!!! Masz rozdwojenie nicku i jażni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u lekarza kolejki więc się pospiesz bo będzie za póżno

co do cen to spada

L-0,24-0,25

M-0,21-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego numerek.gdzie masz takie ceny?!?!?!??!!??!

były ale jakiś czas temu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...