Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

jest cenaniemaceny czy u ciebie towar jest za darmo czy wstydzisz się podać realne podkreślam realne ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Zastanawiam sie o co chodzi z obecna sytuacja w naszej branzy ?? Cena euro kosmiczna czyli wydawalo by sie ze za granice ostro bedzie wysylane ... jak widac tak nie jest ! Malo tego wielu producentow jedzie na "oparach" (przynajmniej u nas tak jest). A tu stale sie slyszy ze ceny spadaja zamiast w gore isc ??? Moze pare sensownych wypowiedzi producentow by sie tu przydalo ?? Ceny na dzis 1A-0.26-0.27 i co 2 gr. zapasow "0" Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Ferma07 prawda jest taka że na naszą branże idą czasy beznadziejne,prawda jest brutalna-nieopłacalność produkcji jaka dopiero nadejdzie doprowadzi do kilkuset bankructw i całkowitego zaprzestania hodowli na wielu fermach,musi przyjsc w końcu solidna regulacja rynku,kontrola produkcji na każdej fermie,produkcja tylko w nowych klatkach i jak zacznie towaru w końcu brakować to cena się unormuje.Gwozdziem do naszej trumny będzie przedłużenie wymiany choćby o miesiąc.Jeżeli produkcją zajmą się w końcu ludzie z głową podchodzący do interesu to możemy dopiero wtedy zacząć myśleć o stabilizacji i dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie przyznać Wam racji. Pisałem już o tym kilkakrotnie.

Niestety, na produkcji drobiarskiej zarabiają handlarze i wytwórnie pasz. Producenci jaj dokładają do biznesu, ponosząc przy okazji największe ryzyko. Simon ma rację. Jeśli ta gówniana cena się nie zmieni, to wkrótce będzie kilka spektakularnych bankructw. Pamiętajcie, że dotknie to również i tych, co to się tak dzisiaj cieszą, że tanio można z tych ferm jajko kupić.

Przedłużenie okresu wymiany klatek to byłaby katastrofa dla branży. Na całe szczęście, nie ma chyba szans na to, żeby ten okres przedłużyli. A co do kontroli produkcji, to jak pisałem kilka postów niżej, miałem dzisiaj taką u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę , że niektórym strach w oczy zagląda nawet cen nie są w stanie napisać................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pisalem, ze czas wszystko pokaze

 

.. no i pokazał. Cena nie spadła, jak to niektórzy zapowiadali. Niestety, w dalszym ciągu jest na bzdurnie niskim poziomie.

To będzie katastrofa (nie tylko dla hodowców) jeśli wkrótce coś się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek mialem propozycje 1B 19 ( cena jakiej dawno nie slyszlalem) a przez caly zeszly tydzien byly telefony i badanie ceny, wiec raczej sie zmieni, narazie wyprzedaje zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ostatnio sporo telefonów o jajko i jakoś nikt mi 0,19 za Ib nie ośmielił się zaproponować. Dziwi mnie trochę taka cena bo miałem też parę zapytań z zagranicy o jaja klasa M i po przeliczeniu to wychodzi mi jakieś 0,24 u nich na miejscu, minus 1-2gr transport i wysyłka więc ciągle do tych 19gr nie mogę zejść. Cóż jak ktoś nie ma stabilnych rynków zbytu to może w akcie desperacji sprzedaje w takich cenach, ale to lepiej dla tych którzy ciągle produkują bo przynajmniej tacy szybko wypadną z rynku (przy tych, b wysokich kosztach produkcji).

pozdr i życzę wytrwałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek, a Ty się cieszysz z tego, że Twój dostawca sprzedaje Ci towar poniżej kosztów produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że nikogo nie cieszy jak dokłada ale również w handlu nie jest różowo a skoro ciągle w produkcji nie można wyjść na o to ja pytam po co chować przestawić się na handel albo wejść w jnną branżę

ja też mam oferty taniego jaja ale cen nie napiszę bo zaraz będzie darcie ze skóry złego handlarza.

p.s.

jest cenaniemaceny chyba się obraził bo nie odpowiedział kolegom producento po ile oddaje te zacne jaja -ciekawe a może jeszcze nie wrócił z rynku z koszykiem a tu już ciemno za oknem .............

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani mnie to cieszy ani martwi, to jest hande, a cene dyktuje rynek i u was i u nas, tak bylo jest i bedzie

Ceny u stalych to

1A 22 24, 1B 20 22 (po 19 to byla najtansza propozycja ale narazie nic nie kupuje) 2A 18-20

Napraqwde nie sadze, by przynajmniej teraz cena sie utrzymala

 

Do kol. G.Kogut czy pytales swoich odbiorcow jak 1A bylo 35 gr , czy sprzedaja z zarobkiem ? i czy cie to cieszylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontroli produkcjii i regulacji nakładanych odgórnie przez rząd naszego podległego jurysdykcjii Brukseli Państwa uważam ,że JAKAKOLWIEK INGERENCJA W WOLNY RYNEK JEST BŁĘDEM I SOCJALIZMEM - WARA URZĘDNIKOM DO TEGO W JAKI SPOSÓB I ILE CHCĄ PRODUKOWAĆ HODOWCY. Tam gdzie aparat państwowy nie ingeruje w wolną gospodarkę wzrost gospodarczy jest od wielu lat w granicach 10% (chiny , i inne państwa azjatyckie). Bankrutujące Pro-Socjalne Państwa Europy mają wskaźnik od 0 do 2% a zadłużenie nawet bogatych Niemiec to PONAD 1BILION 600 MILIARDÓW EURO. UE to ZSRR z elementami gospodarki rynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego Jajcarek, jest pewna istotna różnica pomiędzy tymi co produkują a tymi, co tylko handlują. Jeśli Tobie towar nie schodzi, lub 35 gr. to dla Ciebie zbyt dużo- to zwyczajnie więcej go nie kupujesz. Nie tracisz pieniędzy, jeśli nie sprzedałeś tego, co masz na magazynie. U nas jest trochę inaczej. Kury chcą jeść i już. Codziennie musisz dać im paszę a to kosztuje. Kury nie wyłączysz na czas złej koniunktury. Ona je i produkuje. Żeby porównać naszą (producentów) sytuację do Waszej (handlarzy) to powiem tak. Jeśli handlarz będzie przez rok czasu kupował codziennie 10 palet po 35 gr. i sprzedawał to jajko po 20 gr. wtedy będzie mi go żal. Więc nie pitol mi tu facet bo pierdoły opowiadasz. To Wy żyjecie z naszych inwestycji i z naszej produkcji a nie odwrotnie. Nie będzie jajek- nie będzie handlu. Czy trzeba jeszcze jaśniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, Panie Numerek. W Chinach rząd nie ingeruje w gospodarkę a gospodarka Indii rozwija się w tempie 10% dlatego, że pewnie startuje z tego samego poziomu co gospodarka np Niemiec. Gdzie żeś Ty do szkoły chodził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dowiem się po ile jaja sprzedaje jest cenaniemaceny ?

producent żyje z handlarza i odwrotnie a jak się komu nie podoba to może podpalić się pod kancelarią........................

DOBRANOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz Kolego G Kogut , że to Chiny mają NADMIAR GOTÓWKI i są obecnie największym pożyczkodawcą na świecie , że nawet Amerykanie Chińczykom siedzą w kieszeni. Co do podstaw Realnej ekonomii - mam ją dobrze opanowaną - moimi idolami są Prof Rybicki , Prof Balcerowicz , oraz politycy Janusz Korwin Mikke i Andielski Nigel Farage. Jeżeli dobrze zaznajomisz się z teoriami ekonomicznymi tych Panów i będziesz miał logiczne podstawy by się z nimi nie zgodzić wtedy podyskutujemy. Na razie niech się wszyscy pocieszają mydleniem oczu przez różnych polityków z 4 partii obecnego sejmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dochód na jednego mieszkańca oraz średnie wynagrodzenie w Chinach i w Stanach. Poza tym interwencja rządu Chińskiego w gospodarkę jest o wiele większa niż dowolnego rządu w europie (poza Białorusią) oraz w państwach położonych na obu kontynentach amerykańskich. Ale to zupełnie nie na temat.

Ja też jestem zwolennikiem wolnego rynku. Mówiąc tu o kontrolach mamy na myśli przestrzeganie pewnych przepisów. Nie może być tak, że do klatki przeznaczonej np. na 20 szt. niosek hodowca wkłada ich tam 30. Czy uważasz, że państwo nie powinno prowadzić takich kontroli ? Póki co, nie znam żadnych przepisów regulujących wielkość produkcji jaj konsumpcyjnych w naszym kraju. A może Ty znasz takie przepisy ? Może jestem niedoinformowany, więc będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chinczykom jak zabraknie kasy to sobie do produkują a to że nie mają pokrycia to już inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie G. Kogut, mówisz że państwo nie ingeruje w naszą produkcję.Państwo nasze i cała unia daje nam tylko kij, zapominając o marchewce.Kary i jeszcze raz kary to oręż jaki dostali nasi urzędnicy. Kara rzędu 5 , 10 czy 50 tysięcy????? Skąd te cyfry?? Kogo stać?? Porównując to do wychowania dzieci to tak się nie da. Jak będziesz dziecko tylko karał a nie dawał ngrody to normalnie wychowasz bandytę, ponieważ przestanie mu zależeć. Pomyśli sobie: Po co się dobrze zachowywać jak i tak kara i tak kara. Mówisz o przeładowaniu klatek!!! W roku 2001 i 2002 budowałem halę

Załatwiłem w Państwie polskim wszelkie stosowne pozwolenia,klatki były nowe,napisałem biznes plan na 15 lat spłaty wyliczając 11 kur w dziurze. Od kilku lat urzędnik mi mówi że nie. Tych kur to ja nie mogę trzymać 11 tylko 7,5 i to do końca 2012 roku. To ja pytam, kto ma spłacać kredyt??? To on mi odpowiada że jego to nie interesuje i to nie on wymyślił bzdurne przepisy.To ja mu mówię że będę trzymał tych kur 11 ,bo taką podpisałem umowę z państwem polskim w 2001 roku i muszę spłacić kredyt. To on wysyła sprawę do prokuratury.To ja zadaję pytanie.. Czy ja jestem bandytą żeby się ganiać po prokuraturach????Czy to nasze państwo jest bandytą, że mnie za wszystko karze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czad...........

pozdrowienia dla wyborców PO i PSL przecież to oni was producentów karzą i gnębią durnymi przepisami............Czas na zmiany szyldu rządzących. Ludzie zagłosujcie głową a nie sądażami to może będzie lepiej w perspektywie 4 kolejnych lat.

czy ktoś wie jakie spadki cen w łódzkim w rejonie jest cenaniemaceny ?

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego przeor, a producent klatek na ile sztuk te klatki przewidział ?

Mam coraz bardziej wyraźne przekonanie, że to właśnie przez takie podejście do tematu (między innymi przeładowywanie kurników) mamy w Polsce tak fatalną sytuację na rynku jaj.

U nas ceny stabilne i zupełny brak jaj (bardzo zmniejszona produkcja). Trochę dziwna jest to sytuacja, bo towaru brak a ceny nie można dźwignąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...