Skocz do zawartości
jan222

Wapnowanie pól???

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakim czasie po wapnowaniu mozna siac nawozy npk pod rzepak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosował ktoś z Was wapniak Kornicki - dokładniej krede tylko taka niezgranulowana a prosto z kopalni ( takie jak by masełko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś stosował węglan wapnia z ZAKĄCIA Mazowieckie (45% wapna 8 % magnezu ) co o tym sądzicie czy ktoś stosował to wapno ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danek

Chodzi Ci o tą kredę wydobywaną w okolicach Huszlewa? Sypałem to ale nie bardzo działa. Niby odczyn silnie zasadowy ale co wapno to wapno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wapno GRADE IV STOSOWAL KTOS ??? 60% CaO 30 Mg cena 500 zl

chyba jest z alg morskich , forma weglanowa, wysoka reaktywnosc

tak mysle jechac tym 600 kg na polu nie wapnowanym 20 lat - zakupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się zapytać czy ktoś stosował wapnowanie na wschodzące lub wzeszłe zboże na przykład w tym okresie. Mam zamiar wysiać węglan wapnia, zboże= żyto będzie na przyoranie pod kapustę, co o tym sądzicie, popalę to żyto tym wapnem czy nic się takiego nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Kolega wysiewał wapno na rosnące rośliny i było ok. Tylko potem pozostaje w głowie myśl o tym czy przyjdzie ulewa i zabierze Ci wszystko z pola. Drobny deszcz nie przeszkadza a nawet pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosował ktoś margiel do wapnowania? Taki wykopany z pola gdzie gleba to rędzina. Czy można gdzieś zbadać jakie składniki ma margiel bo oprócz wapnowania chciałbym wprowadzić do gleby magnez bo zawartość jest niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy marglu można użyć do wapnowania? czy przyniesie to jakiś efekt i w jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ile stosuje sie kredy na ha?? w tym momęcie powiedzmy że mam ph 5,5, docelowo chcę dojść do 6,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się doradzić. Nabyłem niedawno pole. Z tydzień temu spryskałem awansem na chwasty. Nie robiłem analizy gleby ale jeśli na polu kl. II-IV rośnie mała kukurydza i marny jęczmień to można się spodziewać z dużym prawdopodobieństwem niskiego ph. W tym celu zakupiłem wapno magnezowe z okolic Chęcin. Czy rozsiewać wapno teraz czy czekać i rozsiać przed samym deszczem. Po tym zabiegu planuje pole spryskać ug maxem następnie posiać z 2,5 metra polifoski 4 na ha i zasiać pszenżyto.

Czy można takie zabiegi w tak krótkim czasie stosować i czy się nie wykluczają? Z góry dziękuje za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jakbym c-330 dał rade orać to bym się nie zastanawiał, ale

tylko tydzień czasu minęło od kropienia. I tu główny problem rozsiać teraz wapno i czekać na deszcz i orać czy sprawdzać prognozę pogody i jak będzie zmiana frontu to wtedy rozsiewać. Obszar nie duży bo około 2ha więc rozrzutnikiem obornika w dzień się wyrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siej wapno i nie patrz na pogodę a polifoskę ja bym rzucił w lutym marcu na wierzch jak zniknie śnieg a nie dawał razem z wapnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiałem teraz jesienią wapno,czy mogę zastosować wiosną obornik(z pod brojlera)?Obornik mam już przywieziony na stercie.Wiosną chce siać kukurydzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysiałem teraz jesienią wapno,czy mogę zastosować wiosną obornik(z pod brojlera)?Obornik mam już przywieziony na stercie.Wiosną chce siać kukurydzę.

Specjaliści mówią że mieszac wapna z obornikiem nie można, a można tak wysiac wapno i podorać potem obornik i zaorac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze wapmag ma 28kg wapnia w 100kg nawozu to wprowadziles 140 kg czystego skladnika.do odkwaszania potrzeba okolo 400 do 700 kg wapnia aby byly efekty.ja stosuje oxyfertil ktory zawiera 750 kg wapnia i 250 kg magnezu w 1 tonie.cena 620 tona czyli duzo taniej niz wapmag.napewno cos ta twoja dawka pomoze ale bedzie za mala aby podniesc ph na kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...