Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:17 Czw 22 Paź 2020

Ceny jaj wylęgowych mięsnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamyk

PostWysłany: 18:40 Nie 22 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracając do E-coli to w nowym stadzie szczepie E-coli ,dla wiadomości saszy....to droga impreza i podobno nie zawsze daje dobre rezultaty . Koszt 1000 dawek to ok 450zł netto w iniekcji . Szkoda gadać te kury niedługo będą oddychać po przez "dziury w klatce z piersiami" . A problemy z tym drobnoustrojem wcale nie muszą ustąpić , nawet przetrzymanie jaj wylęgowych powyżej 10 dni już powoduje problemy okołolęgowe i to nie ze złej woli ZWD czy hodowcy , wolny rynek nie daje przymusu wstawienia piskląt do tuczu , akura jaja znosi czy chcemy tego czy nie .

Tak na marginesie to Sasza nie dopisuj do moich wypowiedzi swoich myśli.[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
to_i_ovo

PostWysłany: 11:47 Pią 20 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W starej unii cena na poziomie 20 - 21 eurocentów. Ponoć są transakcje nawet po 25 eurocentów. Zaczynają szukać jaj u nas. Very Happy
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 08:29 Pią 20 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny na umowę od 63 do 65 netto + wartośc biol( pd-wsch.). ale dzwonią wylęgarnie za jajkiem ,nie wiem czy 90 gr uda się wyciągnąć ale na podkupie myślę że poniżej 80 nie powinniśmy schodzić przecież pasze poszły już w górę , u mnie nieśna 800 za tonę tj. o 50 zł na tonie zdrożała w ciągu miesiąca , piszcie jakie ceny w kraju aby być na bieżąco i także coś zarobić na dobrej koniunkturze i nie oddawać swojego zysku innym bo w dołku nam też nikt nie chce dołożyć na ładne oczy. pozdrawiam
Powrót do góry
k

PostWysłany: 21:06 Czw 19 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co tam słychac ciekawego u producentow jaj wylegowych znowu cisza znowu nic sie nie dzieje nikt nic nie pisze,
mam pytanie czy z zwiazku z oslabieniem zlotowki mozna sprzedac juz jajko po 90 gr na wolnym rynku
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:31 Sro 11 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przedstawiciel z Holandiii z Rossa- Otto na spotkaniu powiedział jasno i wyrażnie na zadane mu pytanie co z jajami ściółkowymi , że odbierane są tak samo jak jaja gniazdowe i myte oraz dezynfekowane na wylęgarni nie zaś na fermie aby uniknąć popełnianych błędów w dezynfekcji na fermie ( temp. i środki dezynfekcyjne) i płacone jest za to jajo tak samo jak za kadże inne aby uniknąć kombinowania przez hodowców uzdatniania ich na własną rękę i popełniania błędów a przez to narażania na straty wylęgarnie porzez nieodpowiednio przeprowadzoną dezynfekcję a u nas w Polsce mówi się że jaja sciółkowe nie nadają się do wylęgu - na całym świecie się nadają tylko trzeba nauczyć się jak z nimi postępować na wylęgarni bo nikt kto liczy koszty nie może pozwolić sobie na takie straty , są różne stada o różnej liczbie jaj ściółkowych i nie można sobie pozwolić na wyrzucenie tych jaj , na zachodzie to zrozumieli. pozdrawiam.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 22:38 Wto 10 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem lekarzem ale z tego co sie orientuje to szczepienie przeciwko coli mija sie z celem na kazdym kurniku sa inne szczepy coli wiec szczepionka musiala by byc wyprodukowana na danej fermie.
jesli ten post przeczyta jakis fachowiec ktory robil np specjalizacje w tym kierunku to fajnie bybylo zeby ten temat nam wyprostowal.
a co do jaj sciolkowych to powiedzmy sobie szczerze ze zagranica zwlaszcza na zachodzie za duze maja koszty zeby sobie pozwolic na marnowanie jaj ze sciolki
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 11:21 Pon 9 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
kamyk napisał:
cena ... materiał

(No różnie to wam wychodzi,na coli nieszczepicie ,jajka ściółkowe mieszacie razem ,wazne ze wy jajko sprzedacie a potem niech się inni martwią)

A skąd wiesz, że to hodowca miesza jaja ściółkowe, a nie wylęgarnia. A może to wylęgarnia miesza jaja różnych hodowców? A co do E-Coli, to jaką szczepionką mamy szczepić? Confused Dla mnie E-Coli to brak higieny na wylęgarni!

Poprawiony poprzedni post!!
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 11:12 Pon 9 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sasza307"]
kamyk napisał:
cena ... materiał )[/quote (No różnie to wam wychodzi,na coli nieszczepicie ,jajka ściółkowe mieszacie razem ,wazne ze wy jajko sprzedacie a potem niech się inni martwią)

A skąd wiesz, że to hodowca miesza jaja ściółkowe, a nie wylęgarnia. A może to wylęgarnia miesza jaja różnych hodowców? A co do E-Coli, to jaką szczepionką mamy szczepić? Confused Dla mnie E-Coli to brak higieny na wylęgarni!
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 08:34 Pon 9 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kamyk"]cena jaj u Sztudera od 1.02 65 netto . Pasza drożeje o 15 zł/t mimo że na śląsku wytwórnie trzymały ceny paszy co dla niektórych nawet 800zł/t ...dranie . Jajo schodzi , potwierdzam info , że cena jaj w UE ok 0.20 euro , ciekawe jak funkcjonują ZWD bazujące na jajach importowanych ? ( podobno my w kraju robimy słaby materiał )[/quote (No różnie to wam wychodzi,na coli nieszczepicie ,jajka ściółkowe mieszacie razem ,wazne ze wy jajko sprzedacie a potem niech się inni martwią)
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 22:58 Nie 8 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena jaj u Sztudera od 1.02 65 netto . Pasza drożeje o 15 zł/t mimo że na śląsku wytwórnie trzymały ceny paszy co dla niektórych nawet 800zł/t ...dranie . Jajo schodzi , potwierdzam info , że cena jaj w UE ok 0.20 euro , ciekawe jak funkcjonują ZWD bazujące na jajach importowanych ? ( podobno my w kraju robimy słaby materiał )
Powrót do góry
k

PostWysłany: 14:22 Sro 28 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ostatnmi tygodniu faktycznie i ja mam coraz wiecej zapytan o jajko z podkupu ale mam za mala ilosc w produkcji by pohandlować.
natomiast jesli chodzi o pasze dla kogutow to samo zalozenie jest dobre tylko problem w tym czy wytwornia zachwa sie uczciwie, bo jesli ma zrobic chudsza pasze to bardzo czesto wrzuca tam jakies smieci a my tego tak szybko nie sprwadzimy bo kura zaraz spadnie z jaj a kogut wizualnie odczuje to po 2 -3 tyg a wtedy juz moze byc za pozno by go podreperowac.
ja kiedys dla kogutow rossa rozcieczalem zwykla pasze owsem i powiem szczerze przynosilo to efekty ale jak mi trafilo lichej jakosci ziarno to skutek byl odwrotny,
sek w tym by kogut byl jak najdluzej syty wtedy jest mniej nerwowy i mniej sie stresuje
Powrót do góry
Toninho

PostWysłany: 13:56 Pon 26 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie a po ile oferują teraz pisklęta 1 dniowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurczak

PostWysłany: 01:12 Pon 26 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola, wygląda na to, że dobrze słysałaś, bo ja słyszałem nawet o 22 eurocentach.
Jajo idzie dobrze, miałem kilka telefonów z róznych części Polski i powiem otwarcie sprzedałem juz 2 razy po 0,74 brutto ( cena na tzw. podkupie, bez umowy), ceny na umowy (netto) od 0,58 (drosed), 0,61 Indykpol, i
p. Malec podobno od 0,62 do 0,65
Proszę walczcie o ceny, bo informacje"ile to jest nawstawiane reprodukcji" to raczej fikcja skoro wylęgarniom tyle jaj brakuje. A EURO drogie jakby ktoś nie na czasie to powyżej 4,4. Pokalkulujcie! pozdrawiam i życzę wyższych cen
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 23:52 Nie 25 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:

Słyszałam że na zachodzie Polski kupują jajka z importu po 20 eurocentów.

Jesienią 2008 importowali po 15 eurocentów. Jeżeli importują teraz, to po góra 17.
Confused Confused Confused
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 20:12 Nie 25 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karmienie kogucią paszą to stara pieśń sprzed jakieś 5 lat ale jak kogut zaczął żreć tyle co kura to już nie zalecali koguciej paszy być może to nowy -stary pomysł ROSSa na kłopoty z zapłodnieniem bo na to narzekają hodowcy od kilku już lat więc muszą mieć nową koncepcję żeby zagadać hodowców bo nie mają pomysłu na poprawienie koguta , co to za kogut skoro w samej instrukcji zalecają podmiankę w 40 tyg. życia, czemu więc świdomie sprzedają byle jakiego reproduktora oto jest pytanie - nie w paszy więc moim zdanie leży problem lecz w samym kogucie.
Słyszałam że na zachodzie Polski kupują jajka z importu po 20 eurocentów, wynikałoby z tego że są braki , czy ktoś wie po ile płaci p. Malec ? u nas ceny od 61-64 netto dzięki "kamyk" i "k" za wpisy i zapraszam innych do wpisów ,wymiana info to podstawa żeby nie dawać się "skubać"
pozdrawiam koleżanki i kolegów z branży.
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 16:23 Nie 25 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas cena bazowa 63 gr netto , jajo schodzi , pasza 740 netto ale prow- rolimpex nie kwapi się z obniżkami i jeszcze straszy że ceny podniesie . Trochę strach zmienić wytwórnię w trakcie cyklu produkcyjnego , a to by było najskuteczniejsze narzędzie do walki o lepszą cenę .Podobno ROSS zaczą zalecać karmienie kogutów paszą " koguciom" czy ktoś to już praktykował ?
Powrót do góry
k

PostWysłany: 16:03 Pon 19 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio jakos cicho w temacie.

u mnie cena na kontraktach podobna od 62 - 63 gr.
powiedzcie czy sprzedajecie cos na wolny rynek i po ile bo ja na razie nie widze zadnego zainteresowania
pozdrawiam
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 21:17 Sro 31 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajko 0.61-0.65 netto, zejście super-- wręcz kolejka. przy tej cenie euro niedługo będzie superr cena. nie bęzie opłacalny import jaj z Holandi i Dani. cena paszy do 767 brutto za nieśną DJR.

życzę wszystkim z naszej reprodukcyjnej branży lepszego roku niż ten i oczywiście cen z lipca -sierpnia 2007... POMYŚLNOŚCI
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 15:29 Wto 30 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy i koleżanki z repro jak sytuacja na rynku ,jakie ceny i jak z zainteresowaniem jajem wylęgowym , ja nie mogę podać cen ponieważ mam odchów i obecnie nie mam jajka , jakie macie ceny paszy nieśnej ,u nas na wsch.ścianie ok.730zł za tonę.pozdrawiam kolegów i koleżanki z branży
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 23:00 Nie 7 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu ja osobiście nie ,ale w okolicach Cieszyna w klatce mają tą lub podobną kurę .. nie mogę podać danych , zapytaj przedstawicieli RoSS-a ..
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 17:29 Nie 7 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, hoduje ktoś z Was Rossa 308 w systemie klatkowym?
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 18:15 Sro 3 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak napisał:
Jak tam koleżanki i koledzy po fachu, po ile jajeczaka i do kogo oddajecie. ja zauważam lekki ruch w interesie od końcówki zeszłego tygodnia. Dzwonią i szukaja jajka, i najlepiej chcieliby kupić całość produkcji. miałem 4 telefony.
szkoda, że za nimi nie idzie cena. ja sprzedaję po 0,62-0,65 netto. Napiszcie proszę co u WAS.
Pozdrawiam

No kurczaq, za intymne pytania jak dla mnie, więc napiszę tak jak Ty - ogólnikami, 0,62netto do najlepszej wylęgarni w mazowieckiem Very Happy
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 21:32 Wto 2 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam koleżanki i koledzy po fachu, po ile jajeczaka i do kogo oddajecie. ja zauważam lekki ruch w interesie od końcówki zeszłego tygodnia. Dzwonią i szukaja jajka, i najlepiej chcieliby kupić całość produkcji. miałem 4 telefony.
szkoda, że za nimi nie idzie cena. ja sprzedaję po 0,62-0,65 netto. Napiszcie proszę co u WAS.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mariai

PostWysłany: 12:40 Czw 6 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamyk napisał:
opłaty ustala urząd marszałkowski , na śląsku opłata roczna od odchowu kurek ~~12zl /100szt za kury mięsne w produkcji ~~19,6zł/100szt czyli jeżeli utrzymujesz 6 miesięcy kury dorosłe w ilości 9000szt to należy naliczyć =90*19,6*0,5=882zł opłata za jedno półrocze . Do tego należy złożyć dokumenty do urzędu marszałkowskiego co półrocze i na koniec roku do inspekcji ochrony środowiska o wytwarzanych odpadach .
Poza tym należy dokonać (jeśli jest to konieczne ze względu na wielkość produkcji i jej rodzaj i technologję produkcji ) zgłoszenia instalacji , informacji ogospodarce odpadami .
Ja te sprawy zleciłem firmie ,robi się te dokumenty raz więć lepiej za to zapłacić i mieć to zrobione dobrze . Opłaty co roku można prowadzić samemu .
Wszystkie te sprawy reguluje ustawa więc wyjścia nie ma . Najgorsze jest to że i tak trzeba uregulować opłaty 5 lat wstecz z nalerznymi odsetkami ustawowymi , ale zawsze to mniej niż naliczenia w wypadku kontroli.
Jeżeli ołaty półroczne nie przekraczają 400zł nie trzeba ich płacić natomiast dokumenty i tak należy skladać .
Oprucz opłaty od kur dodaje sie jeszcze opłaty od węgla,gazu ,oleju napędowego i opałowego ale te są jusz bardzo małe . Jeśli ktoś ma jeden kurnik to duża szansa że nie będzie płacić , ale jeśli więcej to Crying or Very sad
Prześpijcie się z tym bo jak się to policzy to zaczyna nieźle boleć.... Evil or Very Mad
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 23:08 Wto 28 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajo słabo schodzi, szło ale tydzień temu jak były nakłady świateczne, teraz zastój.
Pasza za djr-1 ok 850 brutto, jajko od 60-70 groszy brutto, ale na ogół ok 65 gr
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 15 z 20

Skocz do: