Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ulan napisał----- CCC lepiej za póżno nie dawać, ja zapodałem 1l CCC (bo zostało mi poł opryskiwacza po pryskaniu pszenzyta)+ 0,75 Retar na tydzien przed pokazaniem sie kłosów i teraz jak wylazły to niektóre mają czubki poprzypalane. Dobrze ze to tylko niecałe 2 ha, no ale zobacyzmy jak to wpłynie na plon.

 

 

 

Retar nie ma rejestracji na żyto i pszenżyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie odmiany polecacie na słabe ziemie. Myślę tu o hybrydowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Visello na V kl. i ponad 5,5 tony a w zeszłum roku u kumpla miał 7 ton,padał deszcz jak był czas pylenia i być może to miało wpływ na plony .kolega siał polskiego Gradana ale ten oddal tylko 3tony .(visello 285 zł/0,5 ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyto w skupie po 800 na rękę .Sialiście żyto syntetyczne (5 liniowe),czy ziarno takiego żyta nadaje się do siewu na przyszły rok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ze dwa lata syntetyczne chyba caroas czy jakoś tak.siałem je z dankowskim w drugim roku był nie wielki spadek plonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zyto w skupie po 800 na rękę .Sialiście żyto syntetyczne (5 liniowe),czy ziarno takiego żyta nadaje się do siewu na przyszły rok .
Można siać jak populacyjne tylko to jest niezgodne z prawem ( do inspekcji nasiennej nie można go podać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach błyskawicznie znikają zasiewy. Zżera je rolnica zbożówka. Czym to skutecznie zwalczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis zobaczyłem dużą ogniche w życie. Jest skupisko dosc duze i nie wiem co czy w tym terminie da się jeszcze opryskac ??(nigdy nie miałem tego problemu z tymi chwastami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mróz znosi najlepiej ze zbóż ozimych do -35stopni, ale już na wysmalanie nie ma siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla zainteresowanych środkami ochrony roślin w dobrych cenach zapraszam na allegro lub kontakt telefoniczny 509341788 lub e-mail piotrph1989@tlen.pl

Przedsiębiorstwo Handlowe PIOTR Piotr Rawicki

 

http://allegro.pl/hu...2175231751.html

http://allegro.pl/granstar-ultra-sx-50-sg-240g-trend-0-5l-nie-chisel-i2175232098.html

 

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

 

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży np: Huzar Activ 5l bedzie kosztować 620zł+przesyłka kurier lub poczta polska

Towar mogę wystawić na portalu www.tablica.pl wtedy zainteresowanym wysyłam linki do ogłoszenia

Sprzedaję również nawozy dolistne i odzież ochronną przed pestycydami maski, rękawice, kombinezony

www.zaopatrzenie.artBHP.pl

 

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ile się dajecie kg mocznika na beczkę 400l i ile wody zużywacie na ha w życie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ile się dajecie kg mocznika na beczkę 400l i ile wody zużywacie na ha w życie ?

Wody stosuję 200l/ha a mocznika to zależy .Na dzień dzisiejszy moje żyto jest ,jak las więc nic nie dam .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żyta ro raczej będzie trzeba czymś przychamować, ile kosztuje skrócenie na ha żyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ceny , ale w gre wchodzi chyba 1 l. ccc i 0,2 modusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym najlepiej skrócić żyto w fazie liścia flagowego? 0,15 modusa czy 0,3 etefonu? dodam,że na 2 kolanko dostało 0,3 modusa oraz nawożenie azotowe zamknęło się w dawce 130N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym najlepiej skrócić żyto w fazie liścia flagowego? 0,15 modusa czy 0,3 etefonu? dodam,że na 2 kolanko dostało 0,3 modusa oraz nawożenie azotowe zamknęło się w dawce 130N
daj 0,3 etefonu niema co powtarzać modusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy praktykujecie nawożenie (saletrą)żyta gdy się już wykłosiło,na poprawienie parametrów ziarna tak jak się to robi w pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanko do doswiadczonych w uprawie zyta hybrydowego w tym roku planuje pierwszy raz zasiac ta odmiane. Czy moglby mi ktos cos podpowiedziec jakie nawozenie i oprysk stosujecie jesienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem dokończyć skracania zyta w fazie 1 kolana(pogoda). Czy pózniej jest to możliwe i czy koszty są większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować Modus oraz w późniejszej fazie Etefon po fazie BBCH 32 lepiej nie stosować już CCC ze względu na tzw. Wielki okres .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...