Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:47 Czw 24 Wrz 2020

Wszystko o Ursus C-330
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 173, 174, 175  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rolnik polski
Gość

PostWysłany: 16:54 Sro 16 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miklas napisał:
Ulpianus napisał:
Zastanawiam się czy nie wlać wody w kola w mojej trzydziestce. Czasem w ciężkiej ziemi gdy chcę zrobić głębką orkę to mi koła się trochę ślizgają.
mam styłu opony 12,4 cal, obciązniki i kabinę i moge zwiększyć masę mojego traktora tylko poprzez wlanie wody do kół
Prosże o odpowiedź czy lepiej lać czystą wodę czy może z dodatkiem chlorku sodu aby nie zamarzła w czasie jesiennych przymrozków?

Czy moglby mi ktos wyjasnic w jaki sposopb wlewa sie wode do kol? czy robi sie to przez wentyl czy moze jakos inaczej. jestem poprostu ciekay a nigdy sie z takim czyms nie spotkalem na zywo. z gory dziekuje za wyjasniena.

Wodę leje się oczywiści przez wentyl.
1.Podnosisz tylne koła 330 i ustawiasz na podnośniku, klockach itp.
2.Spuszczasz powietrze z kół
3.Przekrecasz oponę aby wentel był u góry
4 Lanie wody lub roztworu. Jeśli lejesz czystą wodę to po prostu zakładasz do wentla węża i odkręcasz kran i sama woda płynie.
Natomiast w przypadku wody z chlorkiem sodu musisz się trochę nagimanstykować bo trzeba roztwór wody i chlorku sodu umieścić w naczyniu przynajmniej 2 metry wyżej niż wentel w oponie,bo inaczej woda będzie słabo płynać, albo wcale.Jest to troche bardziej kłopotliwe.
Podsumowując.Czystą wodę wlejesz szybciej i bez takich ceregieli jak roztwór chlorku sodu.No ale jeśli nie masz odpowiedniego garażu w którym nie zamarźnie ci woda w czasie pierwszych przymrozków to polecam roztwór chlorku sodu.Szczególnie jeśli ciągnik stoi w jesieni na polu.
5.Po nalaniu odpowiedniej ilości wody należy napompować powietrze aby mieć właściwe ćiśnienie w kole.
6.procedurę 3-5 należy powtórzyć w drugim kole.
Powodzenia Wink Wink
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 22:02 Pon 14 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykręca się pierwszy zaworek i nalewa wody zakręca zaworek pomuje powietrze i jazda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miklas
Gość

PostWysłany: 11:48 Pon 14 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulpianus napisał:
Zastanawiam się czy nie wlać wody w kola w mojej trzydziestce. Czasem w ciężkiej ziemi gdy chcę zrobić głębką orkę to mi koła się trochę ślizgają.
mam styłu opony 12,4 cal, obciązniki i kabinę i moge zwiększyć masę mojego traktora tylko poprzez wlanie wody do kół
Prosże o odpowiedź czy lepiej lać czystą wodę czy może z dodatkiem chlorku sodu aby nie zamarzła w czasie jesiennych przymrozków?

Czy moglby mi ktos wyjasnic w jaki sposopb wlewa sie wode do kol? czy robi sie to przez wentyl czy moze jakos inaczej. jestem poprostu ciekay a nigdy sie z takim czyms nie spotkalem na zywo. z gory dziekuje za wyjasniena.
Powrót do góry
tomasz
Gość

PostWysłany: 11:13 Pon 14 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam instrukcję do 330 i tam jak byk pisze źe ciągnik waży 1675 kg bez obciążników i kabiny.
Na srtonie internetowej 330 wazy 1495 kg.
Nie jest możliwe że 330 waży bez olejów i paliwa i wody w chłodnicy 1495 kg bo:
zbiornik paliwa mieści 35 litrów, skrzynia i zwolnice to 25 litrów oleju, chłodnica 7 litrów wody, silnik 6,2 litry oleju + maksymalnie 5 kg na olejw spreżarce i smary co łącznie daje około 80 kg olejów, smarów cieczy i paliwa.
Jeśli więc 1675 to masa łącznie z cieczami to bez cieczy olejów smarów i paliwa 330 powinien ważyć około 1595 kg.
Także więc ta stronę internetowa jest pełną pomyłek nie tylko co do masy ale i co do niektórych danych regulacyjnych.
Tak samo masa obciążników przednich i tylnych się nie zgadza.
Ta stronę to chyba po piajnemu pisali Crying or Very sad
Co do masy 330 z obciąznikami to do wynosi ona 1901 kg ze standardowymi obciąznikami przednimi i tylnimi ale bez kabiny.przednie obciązniki to 2x 22 kg
Kabina w zależności od rodzaju waży od 160 do 240 kilo
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23:04 Nie 13 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

size=18]Ile waży c330 z obciążnikami?[[/size][/b]
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:02 Nie 13 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Przemek napisał:
Kamil napisał:
Czytałem w internetowym opisie c330 że ma ona moment obrotowy 100Nm. Czyli niższy niż T25A, czy to prawda?

Czy możesz podać link?

http://www.hewal.com.pl/param330.html

Ten link to trochę lipa.
Według książki 33o ma wagę 1675 kg a według hewal 1495
Według książki do 330 ma ona moment ob rotowy 108 Nm
Moc 330 według książki wynosi 30,5 Km a według hewal 35 konie.
Nie wiem z kąd ten hewal wziął dane ale jest tam sporo pomyłek i to nie tylko te które wymieniłem powyżej

Moc jest podana według SAE i dlatego jest większa, a waga jest podana konstrukcyjna bez obciążników olejów.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:27 Nie 13 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Przemek napisał:
Kamil napisał:
Czytałem w internetowym opisie c330 że ma ona moment obrotowy 100Nm. Czyli niższy niż T25A, czy to prawda?

Czy możesz podać link?

Ten link to trochę lipa.
Według książki 33o ma wagę 1675 kg a według hewal 1495
Według książki do 330 ma ona moment ob rotowy 108 Nm
Moc 330 według książki wynosi 30,5 Km a według hewal 35 konie.
Nie wiem z kąd ten hewal wziął dane ale jest tam sporo pomyłek i to nie tylko te które wymieniłem powyżej
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 16:14 Pią 11 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek napisał:
Kamil napisał:

Czy możesz podać link?

Powrót do góry
Przemek

PostWysłany: 16:11 Pią 11 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil napisał:

Czy możesz podać link?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamil
Gość

PostWysłany: 11:56 Pią 11 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 21:40 Sro 9 Lis 2005    Temat postu: Czy ktoś zakładał wspomaganie do C-330 Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał:
Mam C-330 z czołowym ładowaczem Tur. Mam nadzieję, że ktoś instalował w takim ciągniku wspomaganie. Jeśli tak, liczę bardzo na podpowiedzi w jaki sposób to najłatwiej zrobić ?

orion napisał:
zobacz na forum ursus 330-tam chyba ktoś o tym pisął Confused

pawela566-Podtemat:wspomaganie napisał:
znajomy ma zalożone wspomaganie bardoz ładnei chodzi

ansu napisał:
Jestem w trakcie mam już siłownik orbitrol+kierownica pompę przewody podkładki nyple itp. Brak mi czasu i mam problem czy:
1. Siłownik zamocować wzdłuż przedniej osi (chyba tak zrobię tylko jak) czy prostopadle np. do obudowy sprzęgła?
2. Napęd pompy i gdzie ją zamocować jak to zrobić najlepiej?

Temat powyższy oczywiście usunięty, a treść przeniesiona do tego tematu.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:20 Sro 9 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy przestawić na zwolnicach. Ja dospawałem do obręczy felgi ceowniki do których przykręciłem tarcze felg od 330. Z przody dorobiłem dłuższe oski i tak to wyciągam 38 kmh Very Happy Chętnym prześle zdjęcia
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 22:15 Wto 8 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Nie 32 cale ale 42 cale. Dla chcącego nic trudnego chodziło mi o zwiększenie prześwitu bo pryskam na pryszczarka w rzepaku.

Grześ możesz wyjaśnić w jaki sposób założyłeś opony 9,5-42 do 330.
Czy koła wystają pozabłotniki a felgi są od 912?
Question Jak to przerobiłeś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grześ

PostWysłany: 18:40 Pon 7 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie 32 cale ale 42 cale. Dla chcącego nic trudnego chodziło mi o zwiększenie prześwitu bo pryskam na pryszczarka w rzepaku.
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 06:09 Pon 7 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja 330m na ful obrotach i po równej drodze wyciągałem na kołach 12.4 x28 prawia 28kmh po założeniu kół 9,5x42 wyciągam prawia 38kmh. Very Happy[/quote]

Jak ty mogłeś założyć opony 9,5-42 do 330? Shocked
Chyab chodziło ci o 9,5-32. Z tą prędkością to też trochę przesadziłeś, no wcale nie trochę tylko wielkie trochę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemek
Gość

PostWysłany: 05:37 Pon 7 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rolnik 34 napisał:
mam 6 hektarów pola w lekkiej i średnio ciężkiej ziemi i chce kupić ciągnik.
Waham się pomiedzy U 330 i U 360. mam około 14 tysięcy które moge przeznaczyć na kupno ciągnika. Który wybrać?

ja proponuje C 330 za te pieniądze kupisz C 330 i to nawet nie taką strasznie starą .C 360 też możesz kupić .Posprawdzaj jakie oferty na necie są.Mam tu pare linków

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69374835
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70691121
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70894754
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=71119473

Jak widać wybór jest trudny ale.....na tym forum C 330 ma większą przewage z tego co zauważyłem. Sam mam C 330 1976r i uważam że to fajny ciągnik.
Powrót do góry
Robert
Gość

PostWysłany: 05:22 Pon 7 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zakłada ktoś w zimie pług do śniegu (przedni oczywiście) ,,,,ja miałem kiedyś pług do śniegu (samoróbka) ale ciągnięty .Po prostu ogromny trójkąt z desek zbity i robiło robote . Very Happy Very Happy Very Happy Chociaż widziałem C 330 z takim spychaczem z przodu zamontowanym
P>S A czy RCV rozrzutnik do wapna jest wskazany do pracy z C 330 ? Sorki że to może głupie pytanie ale nie spotkałem sie jeszcze z takim zestawem.Ponoć widziałem taki rozrzutnik który w zimie był wykorzystywany jako piaskarka ale C360 ciągnęła go
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:55 Nie 6 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pixel napisał:
z moich doświadczeń wynika ze emki sa duzo szybsze niz zwykle trzydzistki mam opony 12,4 x 28 i predkość mierzylem w taki sposob ze trzymalem sie wózka gdy jechalismy po szosie a obroty byly w granicach 2200 to jest zwykła 30 z 82 mialem zalozony licznik przy rowerze i predkosciomierz wskazywal 25.9 km/h jechala tez za nami emka była daleko ale szybko nas dogoniła mimo tylu obrotów, na 30 mam ogranicznik na pompie i wiecej niz 2400 nie da rady taka jest moja opinia z własnych doświadczeń pozdro. Wink

Ja 330m na ful obrotach i po równej drodze wyciągałem na kołach 12.4 x28 prawia 28kmh po założeniu kół 9,5x42 wyciągam prawia 38kmh. Very Happy
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 10:59 Nie 6 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martinus napisał:
pixel napisał:
z moich doświadczeń wynika ze emki sa duzo szybsze niz zwykle trzydzistki mam opony 12,4 x 28 i predkość mierzylem w taki sposob ze trzymalem sie wózka gdy jechalismy po szosie a obroty byly w granicach 2200 to jest zwykła 30 z 82 mialem zalozony licznik przy rowerze i predkosciomierz wskazywal 25.9 km/h jechala tez za nami emka była daleko ale szybko nas dogoniła mimo tylu obrotów, na 30 mam ogranicznik na pompie i wiecej niz 2400 nie da rady taka jest moja opinia z własnych doświadczeń pozdro. Wink

Z tego co sie orientyje to można podkrecić do ok.2700 tylko.... jak długo pochodzi na takich obrotach?

Ojciec dzwonił dzisj do poprzedniego wlasciciela naszej 330 i się dowiedział że oboty w naszej 330 są ustawiona na 2700 od czasu kiedy się gwarancja na ciągnik skończyła czyli w 1986 roku.Odpowiadając na pytanie martinusa:pochodzi minimum 19 lat Very Happy Trzeba tylko unikać jazdy z obrotami na 2700 pod obciążanem, to znaczy możesz jeździć na tych obrotach ale jak jeździsz nieobciążonym traktorem.

Okazało się że wyłącznik prądu z akumlatorów to pomysł sąsiada bo często musiał zostawiać 330 w różnych miejscach i bał się że ją ukradną Very Happy
Powrót do góry
martinus

PostWysłany: 07:43 Nie 6 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pixel napisał:

Z tego co sie orientyje to można podkrecić do ok.2700 tylko.... jak długo pochodzi na takich obrotach?
Powrót do góry
pixel

PostWysłany: 23:04 Sob 5 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TUUURBINA

PostWysłany: 21:31 Sob 5 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej instrukcji nie ma podanych prędkości jazdy.Mam tylko podane przełożenia na poszczególnych biegach.Gdybym znał prędkość przynajmniej na jednym biegu to juz potem bym obliczył prędkości na poszczególnych biegach.Na oponach 11,2-28 traktor jest troszkę wolniejszy.nie wiem skąd wziął gość te prędkości ale wydają mi sie możliwe i prawdopodobne aby były takie jak je podał.

Cały też problem prędkości zależy od obrotów jakie Twój silnik może osiągnąć.U mnie w 330 wyciąga aż 2700 obr/min.Ciekaw jestem czy by silnik wytrzymał 2800 obrotów. Very Happy
Poprzedni użytkownik podkręcił obroty i dlatego moja trzydziestka jest sporo szybsza.Słyszałem że normalnie 330 ma mieć maxymalnie 2400 obr/min
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:23 Sob 5 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Prędkości w 330:
I- 2,1
II 4,1
III 6,5
IV 8,5
V 16,8
VI 26,6

Podane prędkości dotycza zwykłej 330 na oponach 9,5 -32

Emki podobno szybsze Question

A zna ktoś prędkości na normalnych oponach 11.2-28?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:11 Sob 5 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prędkości w 330:
I- 2,1
II 4,1
III 6,5
IV 8,5
V 16,8
VI 26,6

Podane prędkości dotycza zwykłej 330 na oponach 9,5 -32

Emki podobno szybsze Question
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:36 Sob 5 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUUURBINA napisał:
Gdybym miał skaner albo aparat cyfrowy to bym umieścił Crying or Very sad
Moc 22,6 KW(30,8 KM) przy obr 2200 na minutę
masa własna 1695 kg, (bez kabiny i obciążników) z tego przód 622 tył 1073kg

z obciążnikami masa wynosi 1930 kg (45 kg mają przednie obciązniki, tylnie 190 kg)
masa z obciąznikami i kabiną (stara kabina, emki mają cięższą) 2090 kg(starego typu kabian waży 160 kg.)

Rozstaw kól tylnych 125 cm, przednich 140 cm(STANDARDOWO)

A jakie prędkości osiąga na poszczególnych biegach?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 173, 174, 175  Następny
Strona 163 z 175

Skocz do: