Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Cyt:

"Jezeli ktos sprzedaje Ia po 0,28 to tez ma racje i nie mowie ze tak nie jest ale napewno nie jest wiekszym producentem bo wieksza ilosc w tej cenie nie przejdzie"

 

Oczywiście, nie jestem wielkim producentem, aktualnie mamy około 40tys. Kur + dokupujemy około 100- 120tys jaja tygodniowo. I jestem z tego powodu szczęśliwy, ze nie mam wielkiej fermy, bo nie dokladam wielkich pieniędzy miesięcznie. Mam nadzieje, ze cena się ruszy bo tak dalej być nie może, a to można tylko osiągnąć gdy niestety cześć ferm się nie zmodernizuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze

 

Zgadzam sie z P Leszkiewicz i dlatego rozumie i nie neguje Pana ceny.

 

Dla mnie jest wazne ile mam na Fv i co jajko soba reprezentuuje tak mialem w tym tyg.

Jezeli ma ktos problem z zakupem jaja zapraszam do napisania na vorsez@onet.pl

Wymiana informacji branżowych zawsze mile widziana

Pozdrawiam i życze wszystkim milego popoludnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem

We wrześniu wszyscy na kredyty zbierali , towaru się mali pozbyli, a teraz braki. U nas idzie na bieżąco. Chyba dobrze się zapowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A 20-21

1B 19-20

2A 17-19

 

 

 

Koledzy producenci, jak macie braki to cena do gory

i cieszy mnie, ze kolega ferma1 jest zadowolony z sytuacji na rynku drobiarskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w PPR !!!

 

Jaj będzie mniej

 

19.10.2011

Bank Gospodarki Żywnościowej podaje, ze po bardzo szybkich wzrostach cen we wrześniu, na początku października przestały rosnąć ceny jaj konsumpcyjnych. Na rynku panuje duża niepewność w związku ze zbliżającym się okresem zakazu stosowania klatek starego typu w chowie kur niosek.

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w drugim tygodniu października jaja klasy L w zakładach pakowania kosztowały 30,7 PLN/100 sztuk. To prawie o 2 proc. mniej niż tydzień i dwa tygodnie wcześniej. Wyraźnie potaniały również jaja klasy XL. Jaja klasy M utrzymały swoją cenę sprzed tygodnia na poziomie 27,6 PLN/100 sztuk.

Wcześniej, we wrześniu, jaja notowały spore podwyżki cen. Pomiędzy ostatnim tygodniem sierpnia, a ostatnim tygodniem września w zależności od klasy wagowej podrożały one od 2 do 7 proc.

Trudno powiedzieć czy zatrzymanie się podwyżek cen obserwowane w ostatnich dwóch tygodniach zwiastuje bardziej trwały trend czy tylko krótką przerwę we wzrostach.

Dane o wstawieniach kurek do intensywnej produkcji jaj konsumpcyjnych wskazują na możliwość mniejszej produkcji jaj i prawdopodobieństwo wyższych cen w najbliższych miesiącach. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku liczba wstawień w Polsce była o niemalże 20 proc. niższa niż w tym samym okresie przed rokiem. Już wkrótce może mieć to swoje odzwierciedlenie w dalszym spadku produkcji jaj. Komisja Europejska prognozuje, że w czwartym kwartale bieżącego roku polscy producenci dostarczą na rynek o 11 proc. jaj mniej niż w tym samym okresie przed rokiem.

Podobna sytuacja panuje w wielu krajach UE. Wśród najważniejszych z nich duże spadki produkcji przewiduje się we Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast produkcja ma rosnąć w Hiszpanii i minimalnie w Niemczech. Niemniej jednak ogólnie w całej UE w ostatnim kwartale roku produkcja ma być o kilka procent mniejsza niż rok wcześniej. Wszystko to wskazuje na dużą możliwość wyższych cen jaj pod koniec roku.

Z drugiej strony niezwykle trudno przewidzieć sytuację po 31.12.2011 roku. Nie wiadomo dziś, jak zachowa się Komisja Europejska i inne kraje członkowskie w stosunku do krajów lub poszczególnych producentów, którzy nadal będą utrzymywali kury nioski w klatkach starego typu. Ewentualne ograniczenia w handlu pomiędzy krajami UE mogą mieć trudne do przewidzenia skutki. Gdyby wprowadzono np. częściowy zakaz eksportu jaj z Polski mogłoby to oznaczać spadek ich cen. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest w tym momencie bardzo trudne do określenia.

 

 

 

źródło: Bank Gospodarki Żywnościowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Jajczarek

 

Panie Jajczarek moze w Pana rejonie tak sie dzieje, ja tu nazwiskami nie bede operował ceny prawdziwe od duzych producentow Wielkopolska Mazowieckie Dolny Ślask pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol Jajczarek - a udało Ci się sprzedać drożej ? Chyba nie. Nie ma problemu z jajkiem , a gdybym chciał kupic u obcego to jeszcze miałbym niżej - miałem nawet wczoraj ofertę L- 21. Tak , że nie podniecaj się "polonisto" i producencie z "górnej pólki" o prymitywnych wypowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numerek, Chamy takie jak ty to niech na ten portal nie wchodzą, to czyta cała Polska, świadczy o poziomie intelektualnym handlowców, bydło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy od dzisiaj jesli bede mial troszke czasu bede kopiowal posty osob ktore uwazam za zbedne na tym forum ze wzgledu na ich wypowiedzi chociazby ostatni Kolegi Jajczarka jestes taki jak oni kiedys pisalem niech kazdy pisze na temat ceny a ze niektorzy placa jak placa lub sprzedaja to ich interes a posty w postaci ty......... sa zbedne jak chcecie sie nauczyc to wezcie przyklad z zalorzyciela forum ekofermy a tak poza tym to zaczyna sie magazynowanie m na markety i troszke wybijalnie bo byly puste a swieta coraz blizej wiec dlatego zainteresowanie malym jajkiem wieksze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Gall, proszę Cię byś był obiektywnym wobec wszystkich użytkowników tego forum w kopiowaniu postów które będziesz uważał za zbędne.

- szkoda że tylko mnie dostrzegasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...