Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Co za zwariowany tydzień jacy uprzejmi się stali Ci handlarze, skąd ta nagła kultura myślę, a jak ładnie proszą cytuję; Panie Ma… zostawi mi Pan jajeczka na przyszły tydzień, może być więcej jak dotychczas brałem, no wie Pan muszę mieć na promocję.

Ps.

Koledzy producenci u mnie nie ma litości , CIĄGNĘ ILE WLEZIE BEZ ŻĄDNYCH SKRUPÓŁW i powtarzam im te słowa

………………. masz frajera to go duś jak popuści togo puść ....................

– prawda Biedronko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jestem po tej samej stronie co Pan Jajczarek (producent) to nie bardzo podoba mi się ani jego ostatni wpis ani jego rozumowanie.

Oczywiście bardzo mnie cieszy sytuacja cenowa z ostatniego tygodnia i mam nadzieje, że to nie chwilowe wzrosty ale nie podpisuję się pod słowami Pana Jajczarka. Nie ma bowiem sensu zniżać się do poziomu co niektórych handlarzy, którzy faktycznie wyznają cytowaną przez P.Jajczarka zasadę: masz frajera to go duś jak popuści togo puść.

Fajnie byłoby, gdyby cena podrosła jeszcze o kilka groszy (1a do 0.35 zł) i się ustabilizowała. Po ustabilizowaniu się rynku handlarze doliczyliby swoją marże i zarobiliby swoje a hodowcy nie musieliby w końcu dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. G. Kogucie, tak odnosiła się na forum do hodowców Pani Biedronka gdy była na wozie

………………. masz frajera to go duś jak popuści togo puść ....................

 

- nadszedł czas zapłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Kogut. Swięta racja. Może dozyję czasów, że sposób wypowiedzi na tym forum będzie na poziomie i kulturalny. Może dotrze w końcu do Wszystkich, że nie ma dwóch stron barykady!! Liczy się tylko polskie jajczarstwo i polskie jajo.Przypominam wszystkim, że cena jaja kolejny raz wraca dopiero do poziomu sprzed 15 lat!!

Doszły mnie słuchy o rodzącym się projekcie wspólnej kampanii promującej polskie jaja. Może ktoś wie wiecej na ten temat? Może uda sie tym projektem zarazić Brać z całej Polski?? Ktoś zna więcej szczegółów? Żuromin? Bieżuń?

Wszyscy musimy sie wspierać. Czy tego chcemy czy nie, ale tylko symbioza nam pomoże wygrać z presją rynku. Jak będzie troszkę brakować towaru, to może uda się żyć bez trzymania placa w 4 literach sieciom marketów, piekarni i cukierni.

Zatem chwała Bogu, że cena w końcu sie ruszyła. Długoterminowo to będzie na plus i producentom i zakładom pakowania jaj. Oby tylko cena hurtowa za długo nie była wyższa od detalicznej...

Przyjemnego weekendu i chwili modlitwy i zamyślenia przy grobach naszych najbiższych dla wszytskich!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginon/wiadomosci/news-bruksela-przymknie-oko-na-polskie-jajka,nId,382850

 

Jest to nieuczciwe i niesprawiedliwe. W tamtym roku wymieniłem klatki na jednym kurniku a teraz wymieniam klatki na drugim kurniku. I nie dlatego, że mi się tak chce, tylko dlatego, że zostałem zmuszony do tego przepisami.

Wyrzuciłem 1,5 mln zł w błoto. Do dupy z takimi przepisami i takim prowadzeniem interesów. I niech mi jakiś dupek powie teraz coś o wolnym rynku, lub o kosztach, które ponoszą handlarze. Trzeba szykować pozwy o odszkodowania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się cieszymy że jajo idzie 3-4gr w góre i mamy do tego prawo i pewnie do świąt możemy w tym stanie trwać ale jak pokazuje ten artykuł (G Kogut) handlarze cieszyć mogą się o wiele bardziej.Panowie,żal d... ściska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unia przymknie oko na stare klatki to ja już widzę cenę po nowym roku............

myślę że została wyrządzona duża krzywda tym co wymienili klatkę ale przedłużyli możliwość chowu w starej nie dlatego że Polska chciała a dlatego że inne kraje unii też miały ten problem............. i dlatego Polska jest traktowana jak zero i tak będzie zawsze.

MASZ FRAJERA TO GO ...............................

TEN SZTUCZNY WZROST CEN JEST SPOWODOWANY MIN.BARDZO DUŻYM UBOJEM NA SALCIE I ZAPASAMI U HANDLARZA , NA MÓJ NOS OBY ZA TYDZIEŃ NIE PRZYJECHAŁO DO KRAJU TYLE JAJA ŻE STARCZY NA DŁUGO...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka znowu straszy importem razem z Jajcarkiem, tak bardzo Ci przeszkadza że hodowcy troche odrobią straty.

Kol . G.Kogut te artykuły to takie same jak zakaz trzymania kur w klatce .

Ps. Biedronka dlaczego dzwonisz i szukasz jaja jak masz pełny magazyn?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...TEN SZTUCZNY WZROST CEN JEST SPOWODOWANY MIN.BARDZO DUŻYM UBOJEM NA SALCIE I ZAPASAMI U HANDLARZA ....

pozdrawiam

 

Oj biedroneczko, biedroneczko. Poplątało Ci się wszystko. Zapas u handlarza oznacza cenę w dół- nie w górę. A wzrost cen nie może być sztuczny, jeśli jest wynikiem uboju kur (czyli zmniejszenia podaży jaj).

Poza tym, jak cena idzie w dół to słyszę od Was, że cenę dyktuje rynek. A jak cena idzie do góry- że jest to sztuczny wzrost cen.

Ehhh, aż żal komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z nieoficjalnych informacji wynika, panowie to samo mówi za siebie.

Cytuje z nieoficjalnych informacji wynika że od poniedziałku 1a -0,40gr.

I tak trzymać

Jeżeli nieoficjalne, tzn. nijak odnoszące się do rzeczywistości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup na poniedziałek

o-0,50

s-0,45

1a-0,40

1b-0,38

2a-0,35

2b-0,33

3-0,30

a co stać mnie

i żeby nie było że zaniżam ceny

ALE CZAD

proszę o potwierdzenie cen z Żuromina i Bieżunia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol handlarzyki spokojnie, 3 tygodnie i nie bedzie krzykow 1A 26-28 gr

nie pierwszy raz to przerabiamy

Nie zaplacilem jeszcze wiecej jak 23 gr 1A wiec luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakup na poniedziałek

o-0,50

s-0,45

1a-0,40

1b-0,38

2a-0,35

2b-0,33

3-0,30

a co stać mnie

i żeby nie było że zaniżam ceny

ALE CZAD

proszę o potwierdzenie cen z Żuromina i Bieżunia

pozdrawiam

 

 

ceny jakie podajesz są w Sadłowie, Lubowidzu i Dąbrowie – specjalna promocja przygotowana dla ciebie, wiadomość potwierdzona od jednego hodowcy z Żuromina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol handlarzyki spokojnie, 3 tygodnie i nie bedzie krzykow 1A 26-28 gr

nie pierwszy raz to przerabiamy

Nie zaplacilem jeszcze wiecej jak 23 gr 1A wiec luzik

 

 

Jajcarek, wiem że jesteś ze wszystkim opóźniony

– ale z ciebie hamulec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........ale czad......zmień dilera albo bierz po pół!!!!!

zakup na poniedziałek

o-0,50

s-0,45

1a-0,40

1b-0,38

2a-0,35

2b-0,33

3-0,30

a co stać mnie

i żeby nie było że zaniżam ceny

ALE CZAD

proszę o potwierdzenie cen z Żuromina i Bieżunia

pozdrawiam

 

 

ceny jakie podajesz są w Sadłowie, Lubowidzu i Dąbrowie – specjalna promocja przygotowana dla ciebie, wiadomość potwierdzona od jednego hodowcy z Żuromina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy polowe z Was znam i wierze Wam czy ktos po 23 kupuje czy ktos sprzedaje po 30 tez prawda i Kolega Jajcarek tez moze potwierdzic ze slyszy o tych cenach ale tyle nie placi a Koledzy co piszecie ze sprzedajecie po 30 tez Wam wierze bo jest taka sytuacja ale nie oznacza to ze szydzicie z tych co placa 23/24 i uwazacie to za cos nie realnego tez moge kupic za 25 brutto ale i 28 netto takie sa rozbieznosci Dla Kolegi Biedronki 36 32 28 26 nie ma towaru i mowia juz po 30 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...