Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ale zrobił się duży ruch na tym forum od niepamiętnych miesięcy...

tak jak z jajkiami zrobił się dużu ruch

tylko pytanie ile to wszystko potrwa?!!?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jajcarek twoj region rzadzi sie innymi prawami ale katowice musialy juz zaplacic 26gr do warszawy tez nie masz daleko i tez juz tyle placa ale jesli chcesz dobrze sprzedac np 2a to polecam Czachora i Mizgiera Oldar 2a po 23/24 netto a maja parcie wiec mysle ze gotowka zaplaca choc niechetnie to robia a sam wiesz jak bedziesz dzwonil od tego tygodnia powyzej lini poznan lodz warszawa to maja inne ceny chyba ze masz zakontraktowane albo kase do przodu wylozona a to inna broszka a ze nieznasz a slyszales to inna sprawa a jak sie sprawa po toczy to pozyjemy duzo osob chce zakupic towar bo slyszy ze drozeje i bedzie po iles pokupuja magazyn zawala (prawdopodobnie) nastapi koniec listopada poczatek grudnia i jak co roku moze byc korekta bo bedzie spory zastuj przed swiateczny a magazyny beda robily sie pelne a towar zakupiony wczesniej zalegal i szanuje Twoja polityke magazynowo/cenowa a wiele osob by moglo sie je od Ciebei uczyc a dla niedowarkow moglbym napisac wielu hodowcow ktorzy sprzedaja jeszcze po starych cenach bo nie maja sily przebicia a to juz ich problem i Wasz Koledzy hodowcy ze sie tak integrujecie w polityke cenowa Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Koledzy - Aktualna cena 1A jest w przedziale od 24 do 30 gr , zależy od kogo , dla kogo i jak się szanujemy wzajemnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producentom się w głowach popierdoliło!1 zł za 1A - wtedy zaczniecie dopiero odrabiac straty!

nie ma problemu niech jajo kosztuje, ale niech podobna cena bedzie wszedzie..a tu nagle ktos z was sie wychyli i opusci bo np. potrzebuje kasy na pasze.w jednej miejscowości cztery fermy a ceny za 1a od 0,23 do 0,28!!!!

ja wam kasy nie załuje ale zrozumcie ze jaja nie sprzedam skoro konkurencja sprzedaje znacznie taniej.

czy to jest takie skomplikowane???

nawolujecie sie na forum aby ciągnąc ceny do góry i nic to nie daje, zawsze ktoś wyskoczy przed szereg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pajacuj!

taka właśnie gadka!

nie dociera do ciebie jakie są prawa rynku!

ty chcesz zeta to tak ma byc!

w styczniu lutym bedziesz dzwonił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz cwaniakujesz a przewaznie stekasz ze glodem przymierasz.

masz za duzo rat ze tak kwękasz, powodzilo sie jak jajo placilo, pasza tania byla?

teraz przycisnelo dupe

sprzedaj fure,gosposie zwolnij,spusc wode z basenu i jakos bedzie-wydolisz przy jaju za 15 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny producent!

czy piłem do ciebie?

to ty uprawiasz buraczarnie a nie ja.

ja handluje nie produkuje, nie mam pola.

ty produkujesz wiec pewnie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz tyrknie do ciebie "biedronka" i zaproponuje ci 45 gr.

O CZYM TY MÓWISZ????

zlap za telefon i podzwon, dzwon na fermy, podawaj sie za handlarza strugaj glupa i zapytaj za ile kupisz cały sklad(zadzwon do kolegi fermiarza ktory ci zółwika przybija i twierdzi ze cene trzyma a tu ceny NIMA, podaj sie za kogos innego) a zobaczysz jakie sa ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pajacuj!

taka właśnie gadka!

nie dociera do ciebie jakie są prawa rynku!

ty chcesz zeta to tak ma byc!

Czlowieku, po co się tak denerwujesz ? Prawa rynku są właśnie takie, że jak są klienci na jajka po 1 zł, to właśnie po tyle będę je sprzedawał.

A Ty jak masz gdzieś po 15 gr. to kupuj i nie czepiaj się innych.

Właśnie taka z Wami rozmowa. Jak leci jajko w dół- to wszyscy twierdzą, że cene dyktuje rynek. Żaden nie powie wtedy, że cena jest sztucznie zaniżana. Tylko jak cena rośnie, to wtedy podnosicie larum.

Prawda jest taka, że ja do dnia dzisiejszego bardzo dużo dołożyłem do produkcji. Nie jeżdżę X6 tak jak moi koledzy bo mnie na to nie stać. Nie miałem zysków z hodowli tylko od roku same straty. A żeby móc dalej produkować musiałem zaciągnąć kredyt na nowe klatki. O co Ci więc chodzi Panie johnymnemonik ?

Pamiętam rok temu, jak cena poszła w dół praktycznie z dnia na dzień o kilka (kilkanaście) groszy ? Gdzie wtedy byłeś ze swoimi mądrościami ? Cena jajka wróciła w zasadzie do poziomu sprzed 15 (piętnastu) lat !!! Wiesz o ile poszlą w tym czasie pasza, paliwo, energia, zus itp ? O czym więc Ty do cholery mówisz ? Boli Cię, że nagle przestałeś tyle zarabiać co kilka tygodni temu ? My dokładaliśmy przez wiele miesięcy więc ostrożnie kolego z tymi swoimi wpisami. Pamiętaj, że my też musimy coś zarabiać, żeby zostać na rynku. Jeśli zbankrutujemy, to nie będziesz miał czym handlować.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak pisze od niedawna wiec podaje ceny

 

1a 0,26-0,28 znam co po 0,25 sprzedali dzis

i reszta sami wiecie ceny netto z transportem

 

A jajo " L: from spain w przeliczeniu na nasza walute 0,30 wiec poczekamy zobaczymy na swieta moze zjemy ale nie polskie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jak pisze od niedawna wiec podaje ceny

A jajo " L: from spain w przeliczeniu na nasza walute 0,30 wiec poczekamy zobaczymy na swieta moze zjemy ale nie polskie pozdrawiam

Hiszpanie też mają problem z jajkiem. A będą mieli jeszcze większy niż my. Nie wiem więc, jak długo będziemy oglądali jajko "from spain". Generalnie rzecz biorąc, w europie będzie przez pewien czas wielkie zamieszanie z powodu nowych przepisów odnośnie produkcji. Trudno jest przewidzieć, co to będzie ale wydaje się, że nowe przepisy znacznie ograniczą produkcję. A Hiszpanie są w znacznie gorszej sytuacji niż my z wymianą klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...