Skocz do zawartości
Pierniczek03

Martwy cielak.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was pytanie. Mianowicie ocieliła mi się krowa i cielak był martwy;/// I teraz nie wiem co robić bo jeszcze mi nie przysłali kolczyków i paszportu nie mam bo kiedy to miałem zgłosić. Gdzie mam to teraz zgłosić ? Bo już miałem taki przypadek że padła mi roczna jałówka ale wtedy miałem paszport i kolczyki więc wszystko poszło głatko bo do utylizacji dopłacają z agencji. Tylko wiem że do utylizacji potrzebny jest identyfikacja zwierzęcia co jest na paszporcie by potem oni z agencją się rozliczyli. Co mam teraz zrobić i gdzie to zgłosić?

 

 

Proszę o szybkie odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cielak urodzil sie martwy a wienc jest nie zarejestrowany. mozesz go zutylizowac lub zrobic co zechcesz nawet skarmic psami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale co potem? Agencja tak mniej więcej wie że kiedy krowa ma się ocielić a potem będą mnie pytać gdzie jest ciele? Będzie krowa dwa lata bez potomstwa to potem mogą sie doczepiać do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma obowiązku że krowa ma się cielić co roku.Może mieć np.ukrytą ruję i przegapiłeś moment zacielenia lub nie "stanęła". A jak chcesz być w zgodzie z agencją to zadzwoń do swojego biura powiatowego ARiMR to wszystko wyjaśnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy robiłe cesarkę jałówce, cielak był martwy.

Jak zwykle zgłaszam odbiór padliny a na kwicie pisze " bez kolczyka " i jakoś od lat nie miałem problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...