Skocz do zawartości
Małgosia

Upadłość SM OSTROWIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa

 

Mam pytanie....czy ktoś z Państwa,byłych członków dostał od Syndyka wezwanie do zapłaty w celu wyrównanie niepełnych udziałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście w sytuacjii, gdzie możecie zmienić mleczarnię bez zbędnych ceregieli. U nas Maluta płaci najsłabiej ale odejść od nich to pół roku ( zgodnie ze statutem ???) i z karą na dziś około 22 groszy za litr mleka. Jak masz 20 tysięcy miesięcznie to w plecy 26 tysięcy. Kiedy się to odrobi w innej mleczarni???. nawet jak się dostanie 15 groszy więcej to potrwa ponad 8 miesięcy.

Tak się skurczybyki ustawili, a wszystko przez to, że szefem Rady Nadzorczej mleczarni jest gość, który za szefowanie Radzie ma więcej kasy niż dochód ze swoich 15 krówek, bo prezes mu odpala chyba działkę, żeby nie dbał o interesy hodowców tylko Prezesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz tylko jest taki mały szkopuł ze syndyk przysłał wezwanie do zapłaty "zaległych udziałów".Udziały które posiadaliśmy przepadły i okazuje się że trzeba jeszcze dopłacić.Ja nie miałem nawet tyle udziału ile teraz muszę zapłacić.Paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawy nie badałem ale mam przeczucie że jest to związane z "walką" o surowiec z Polmlekiem.

 

Kontaktowałam się.

 

Status mówi o konkretnej liczbie udziałów za ilość oddanego surowca a jednocześnie zabrania pokrywania udziałami wierzytelności.

 

Pytam się więc po co upadłej mleczarni nasz pieniądze skoro nie mogą nimi długów spłacać?

 

To chore ale wygląda na to że zapłacimy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według tego http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-16-wrzesnia-1982-r-prawo-spoldzielcze/

§ 2. Członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów.

§ 3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.

Ja rozumie to w ten sposób że tylko odpowiadasz do wysokości udziałów,a nie pozostałym majątkiem jaki posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się do wysokości udziałów tylko że wezwania do zapłaty powysyłali do młodych dostawców którzy jeszcze nie uzbierali udziałów i muszą dopłacić.Małgosia jak sprzedajesz mleko do Polmleku to idz do nich z tym wezwaniem .Obiecywali pomoc i prawdopodobnie zapłacą te zaległe udziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się do wysokości udziałów tylko że wezwania do zapłaty powysyłali do młodych dostawców którzy jeszcze nie uzbierali udziałów i muszą dopłacić.Małgosia jak sprzedajesz mleko do Polmleku to idz do nich z tym wezwaniem .Obiecywali pomoc i prawdopodobnie zapłacą te zaległe udziały.

 

Zgłosze się do nich.Sąsiad był już i nic mu nie obiecali,tylko to że sprawę zbadają.

Polmlek nie jest spółdzielnią więc udziałów nam nie potrącają.

 

Powinni poczuć się trochę,nie mam nic przeciwko żeby potrącali mi kasę z należności za mleko.

 

wiecie co jest w tym najciekawsze?

Syndykiem masy upadłościowej jest pani księgowa która to wiedziała o wszystkich przekrętach w Ostrovi.

 

dobry żart,nie ma co.

 

Masz rację,wysyłają to do młodych dostawców z krótkim stażem.Ja oddawałam do nich mleko przez 10 miesięcy a zapłacić muszę prawie 8 tys zł.

 

Przy cenach jakie wtedy obowiązywały to połowa moich dochodów z tych 10 m-cy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem i spisali kwotę z wezwania ,zapytali kiedy otrzymałem wezwanie i zapisali nr tel.Potwierdzili że to są zagrywki związane z walką o dostawców.Zapytałem czy coś z tego będzie to powiedzieli ze nas z tym tak nie zostawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem wezwanie do uzupełnienia udziału. Najlepiej to by było isć i się porazić jakiegoś dobrego radcy prawnego.

A czy ma ktoś może dostęp do statutu OSTROWI?

Gdzie mogę go zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tej sprawie się wyjaśniło? Ci którzy otrzymali te pismo już zapłacili?

Na owym druku napisane jest, że wpłaty należy dokonać 14dni od daty dostarczenia.

Ja dziś otrzymałem owe pismo, że muszę dopłacić do udziału mleczarni.

Oddawałem bardzo krótko mleko, gdyż upadła zlewnia w mojej wiosce i już chyba ze 4 lata nie oddaję mleka nigdzie.

Żeby przestać być członkiem owej mleczarni trzeba rezygnację zgłaszać?

Nie rozumiem czemu mam płacić skoro już od tak długiego czasu nie oddaję mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dostałem wezwanie do zapłaty. Nie wiem co mam robić... Wpłacić? Pisać odwołanie? czy jak nie wpłacę a napisze odwołanie to nie będzie konsekwencji? nie mam ochoty na jakiegoś komornika...

 

i jeszcze jedno. Co z tą częścią udziałów która kiedyś przepadła? Zgodnie z prawem spółdzielczym członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów. W moim przypadku ta część która przepadła pokryłaby z nawiązką kwotę wskazaną przez syndyka jako "niewpłaconą część zadeklarowanych udziałów". Czy mogę użyć tego argumentu w ewentualnym odwołaniu?

Czy ktoś z was pisał coś do syndyka w tej sprawie? Dostaliście jakąś odpowiedź od niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa odwołania pisałem. Właśnie dziś otrzymałem odpowiedź, w której było ponowne wezwanie do wpłaty.

Skoro udziały przepadły, to pewnie były na rodziców tak?

Jeśli tak było to według mnie uznają to, że przepadło i tyle.

Można próbować napisać i o tym.

Nic się nie traci.

Trzeba tylko pisać pisma w dwóch egzemplarzach. Oba podpisać i jedno wziąć dla siebie z potwierdzeniem odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udziały były na mnie, ale raz zabrali wszystkim członkom ok 20 % ze zgromadzonych udziałów a drugim razem ok 40 %. Moim zdaniem - jak już - to pozostało mi do uzupełnienia jeszcze 40% a nie 100%. Nie bardzo rozumiem jak to się ma do przepisów, które mówią, że członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów.

 

Zresztą w tym samym tonie wypowiadał się ostatnio jakiś facet w agrobiznesie. Tylko, że w tych wszystkich reportażach nikt nie podaje jakichś konkretnych argumentów, żadnych podstaw prawnych, którymi można by się było podeprzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w Węgrowie było spotkanie osób zainteresowanych z posłem Kowalczykiem. Szykuje się pozew zbiorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

przyszlo do mnie wezwanie do zapłaty z Syndyka. Wcześniej rodzice wstawiali przez wiele lat tam mleko a potem przepisali na mnie bez udzialów. Oni nie odzyskali udziału a ode mnie chcą zapłaty za wyrownanie niedoplaty za udziały. Pisaliśmy podanie ale odpisali, że to za pożno. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy komus udało się tego nie płacic? i co z pozwem zbiorowym? będę wdzięczna za każda odpowiedż! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dostałem wezwanie. proszę o namiary ma pomoc prawna w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy coś się zmieniło w tej sprawie? Czy dalej sprawa jest w toku? Może gdzieś coś napisali o tym tylko przeoczyłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...