Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy handlarze prosze o wiecej wpisow z cenami w waszych rejonach,przeciez w tym celu istnieje to forum

 

Xl 40-41

lbs 35

1a 32-33 (u spiących mozna male ilosci kupic po 31)

1b 30-31 (...................................................29)

2a 28-29 (towaru brak trzeba szukac,wielu żąda nawet 28+vat)

 

Ogolnie braki na magazynach, nikt nie ma zapasow na swieta,handlarze zastanawiaja sie gdzie i jak zapenic magazyny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dużych fermach drogo 1a od 0,3 do 0,33

małe fermy sprzedają dużo taniej nawet za 1a słyszałem 0,28

Jak ktoś przyjedzie z doskoku to nawet potrafią policzyć 0,35 za 1a

Generalnie niema co robić zapasów bo ludzie i tak pójdą do marketów,tam jest dużo taniej nie wiadomo z jakiego powodu ? (lub wiadomo)

Pośrednik teraz dostaje w kość , nie dlatego ze jajo drogie tylko dlatego że producent który ma swój rynek detaliczny nie podnosi cen na sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapasy to sie robilo 3 lata temu, a teraz nie ma takiej potrzeby chyba, ze ktos chce zeby mu zostalo po swietach

ceny

1A 29-30

1B 27-30

2A 25-27

2B 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jajcarka

Jajcarek do Twoich cen dokladam po groszu i prosze 2tiry-platne gotowka

1A 29-30 --zaplace 30gr skoro dostajesz nawet po 27 -masz 3gr zarobku

1B 27-30 -- zaplace 28gr

2A 25-27 --zaplace nawet 27 ---odbieram kazda ilosc platne na miejscu gotowka poprosze o numer badz kontakt na priv bo cenki masz rewelacyjne:-)

2B 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podlaskim ceny jak stały tak stoja,wczoraj sprzedawałem klase m do hurtu 26+vat,xl 38gr,jaja ze ściółki,u nas zawsze są spóżnione podwyżki.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku tygodnia trzymam 34 za 1a brutto, na razie stabilnie. Koledzy handlarze i handlujący hodowcy. W TV i radiu od 2 tygodni trąbią o tym że ceny jaj na sklepach wzrosną o 30%. Nie pamiętam żeby kiedyś była taka dogodna okazja do podnoszenia cen w detalu, nikt nie protestuje jak rośnie chleb czy cukier. Nie zwiększajmy zarobków sklepom które same sobie podniosą ceny. ciągnijmy detal w górę to nikt do siebie nie będzie miał pretensji bo wszyscy zarobimy. wydaje się nierealne ale myślę że do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla zainteresowanych

 

Jajcarek wchodzi rano do sekretariatu i pyta:

- Jaki to dzisiaj mamy dzień, panno jajunio12?

- Niepłodny, panie Jajcarku, niepłodny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na przyszły tydzień:

S - 0,39

EX - 0,37

1A - 0,33 - 0,34

1B - 0,31

Towar tylko dla stałych odbiorców. Wszystko schodzi na bieżąco.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam poniższe ceny. Magazyn pusty. Towar reglamentowany. Trochę obawiam się okresu przedświątecznego. Naprawdę nie ma czym handlować. Wszystko schodzi na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na targowisku ceny jaj:

2B 20 gr

2A 25 gr

1B 30 gr

1A 35 gr

0 40gr

ex 45 gr

jaja z Zuromina i okolic

i co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas przyszły tydzień

xxl - 0,40

xl- 0,38

l- 0,34

m- 0,28 do 0,30

s - 0,26 do 0,28

Pozdrawiam.

kolego piszesz ceny jako producent czy pośrednik z dostawą do sklepu w ilości 360szt

pozdrawiam fremydrobiu.co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma co zaklinać rzeczywistości. 1A-33 netto. I to nie na targowisku , tylko do hurtu , płatne gotówką - jak się nie zgodzę zostanę bez towaru ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kol Andrzej 12

Drogi Andrzeju co do cen to chyba daty na tym forum Ci sie pomylily,dzis mamy 19listopad 2011,no a jesli wiesz gdzie owe jajeczko jest na sprzedaz to laduj swojego busika czy tira i prosze do mnie na magazyn,zakupie kazda ilosc i jeszcze Ci doloze ladne pare groszy do tych cen----- tak ja na to,no a jak Ty na to.... ????:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak chyba wychodzi, że każdy ma trochę racji. Zdecydowanie najlepiej się teraz handluje w hurcie i dużym hurcie. Najwięcej płacą desperaci odcięci od żródełek i fermy które chcą podtrzymać swoich klientów bo brakuje im jaja.

Niepokojący jest fakt, że ceny hurtowe dogoniły detal, a momentami nawet przegoniły. I nawet nie widać symptomów na zmiany...

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać takie osoby jak Kreator. Wypowiedzi zawsze sensowne i na temat

Nie chcę, żeby zabrzmiało to jak kolejny zarzut w kierunku handlarzy ale niska cena w punktach detalicznych można łatwo wytłumaczyć. Ja sam dostałem niezłą nauczkę na swoim terenie. Znana wszystkim Firma OLDAR wygryzała mnie ze sklepów tak niskimi i bzdurnymi cenami, że dosłownie ręce opadały. Chcąc z nimi konkurować musiałem schodzić z ceny do absurdalnych poziomów. Niska cena na sklepach jest poniekąd wynikiem "siłowego" przejmowania klientów detalicznych przez handlarzy. A podnieść cenę z dna nie jest łatwo. Kilka wypowiedzi poniżej opisałem historię, jak producent został wygryziony ze sklepów przez handlarza jego własnym towarem. Nie będę opisywał tego ponownie- wystarczy cofnąć się o kilka postów.

Myślę, że teraz czeka nas wszystkich (handlarzy jak i producentów) ciężka praca polegająca na dźwiganiu cen w detalu. Cen, które przynajmniej na moim terenie, zdołowały przez głupią politykę handlarzy. Zapowiadam i podnoszę ceny wszędzie, ale robie to nie bez obawy, że sklep mi znowu powie: "to my Panu już dziękujemy. Oldar dowozi taniej nawet o 10 gr na jajku."

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...