Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:11 Wto 22 Wrz 2020

ceny jaj wylęgowych i piskląt
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurczak

PostWysłany: 16:29 Pon 24 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do K
jajko w podkupie do 95gr ( brutto)
. To co napisała Jola jest prawdą, do tego ogromne ssanie na jaja i pisklęta brojlerowskie zza wschodniej granicy. Na wschód wozi pisklęta minimum 36 rożnych wylęgrni - w tym duże zakłady min. Cedrob oraz duże wylęgarnie jak np. Malec - który podobno wywozi ok 40 % swoich wylęgów na wschód ( dane od hodowców z nim współpracujących) oraz duże braki pisklat w duzych zakładach jak Indykpol Lublin czy Animex Suwałki ( przesunięcia wstawień nawet do 5 tygodni)
Jest tylko jedno ALE- ceny paszy, nie wiem jaka jest przy obecnych cenach paszy i żywca opłacalność , ale myślę, że coraz mniejsza i obawiam się, że jeśli podwyżki pasz będą w dalszym ciągu tak szybkie i wysokie to niestety hodowcy brojlerów przestana wstawiać pisklęta. a wtedy i na wylęgówce będzie krach- może wtedy uratuje nas właśnie wschód - bo wylęgarnie mówią, że to w tej chwili rynek bez dna
także drogie koleżanki i koledzy z wylęgówki - korzystajcie póki się jeszcze da
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 11:19 Nie 23 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaj brakuje i będzie brakować biorąc pod uwagę wycięte stada ze względu na program zwalczania "S" , słabe wyniki produkcyjne na rosie - słabsza nieśność,słabe zapłodnienie i tym samym wylęgi , dramatycznie beznadziejne parametry w stadach po 45-50 tyg. życia co nie pozwala na długi cykl produkcyjny do 58-60 tydz., jak tak dalej pójdzie reprodukcja odejdzie od rossa bo dla nas pieniądze to jajko i wylęgi a z tym jest coraz gorzej, jedyna rada na rossa to odmowa wstawienia to wtedy maże ruszą tyłki i wreszcie coś poprawią a nie wiecznie zwalają winę na hodowców, jagdyby nagle 70% hodowców przestało umieć hodować kurę mięsna, absurd. do tego dochodzą ceny paszy ,jeśli cena jaja z obniżonym zapłodnieniem spada przestaje się opłacić trzymać takie stada i je się wcześniej wybija ze względów ekonomicznych i dlatego są braki na rynku
Powrót do góry
k

PostWysłany: 17:46 Pią 21 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio mam mnostwo telefonow z zapytaniem o jajko wylegowe, powiedzcie mi ile za takie jajko w szczycie mozna teraz wyciagnac? 90 gr ? czy wiecej? i jak dlugo to jeszcze potrwa bo ktos tu niedawno sie wypowiadal ze obecnie ma wchodzic mnostwo stad wstawionych na wiosne i jaj ma byc pod dostatkiem a jak na razie telefony sie nie urywaja.
pozdrawiam
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 23:06 Sob 25 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby twoje słowa prorocze były.Na razie nikt nie narzeka bo cena jest dobra tylko mam na myśli to że jak tak wszystko będzie drożało to nawet przy takiej cenie hodowanie brojlera nie będzie opłacalne. Mimo to miejmy nadzieje że chociaż reprodukcja się odbije i zarobi bo każdy ma prawo wykorzystać swoje pięć minut. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurczak

PostWysłany: 11:17 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma cen na umowy 3.0 !!!!
drosed okolice 3,30 i Indykpol Lublin 3,30 netto (około)
a że na wolnym rynku deczko spadło to nie trzeba od razu siać paniki , przejdzie poczatek września i cena się poprawi.
moi znajomi brojlerzyści na takie ceny nie narzekają. Pozdrawiam
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 01:01 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak dalej pójdzie to nie będzie komu kupić pisklaka bo będzie za drogi cena paszy rośnie w zastraszającym tempie więc hodowcom brojlera nie będzie się opłacać hodować a idzie zima więc część zrobi przerw bo nie mają warunków bo mają stare kurniki i cały zysk pożera opał a w tej chwili 3,5 na wolnym rynku nie mówiąc o 3,00 na umowach to nie są kokosy. Życzę Wam jak najlepiej ale miejcie to na uwadze. Pozdrawiam kolegów i koleżanki z branży Razz
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 22:31 Czw 16 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
znowu nikt nic nie pisze Evil or Very Mad
cena jaja na wolnym 0,85-0,90 (mazowieckie)
telefony po jajka 4-5 razy codziennie!!!!
chcą już jajko od 47 gram
nie dajcie się straszyć , że we wrześniu będzie dużo jajka --- bo nie będzie. według ostatnich potwierdzonych wiadomości wybito już ok 27 stad reprodukcyjnych w zwiążku z dodatnimi wynikami Salmonelli.
to lekko licząc ok 25 milionów jaj ----lub jak kto woli 20 milionów piskląt.
dlatego ceny brojlera cały czas wysokie.
ja już mówię 1 zł za jajo -- jeszcze nikt nie dał , ale jak tak dalej pójdzie to tylko kwestia czasu
jak tam inne rejony polski?
pozdrawiam reprodukcyjnych
Powrót do góry
zroman

PostWysłany: 19:49 Sro 25 Lip 2007    Temat postu: w wlkp Odpowiedz z cytatem

w wlkp 1,18 piskle
Powrót do góry
kurka naturka

PostWysłany: 10:00 Pią 20 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy i koleżanki jak Wy zabezpieczacie swoje stada przed salmonellą? Ja mam stadko w odchowie i będę je szczepić od tej jednostki chorobowej. Może mi coś jeszcze doradzicie jak ograniczyć do minimum wystąpienie tej choroby?
Powrót do góry
hod repr

PostWysłany: 19:24 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest, od kilu dni ozywiło się zainteresowanie jajkiem Tylko, że nikt nie pisze ile stad zostało już ubitych przez Inpekcję Weterynaryjną...plotki są różne, ja znam potwierdzone 2 przypadki z ostatnich dni w tym stado kolegi 32 tygodnie.......żal patrzeć
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 18:43 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dajmy się podejść to prawda że wylęgarnie się zmówiły i cena na wolnym trochę spadła ale dzwonią i pytają o jajko więc nadwyżki jajek nie ma i jak narazie nie będzie a na dodatek doszły upały - spadła nieśność i wylęgowość i będzie mniej piskląt , niektórym hodowcom podusiły się ptaki współczuję bo to samo mnie dotknęło , trudny czas ze względu na pogodę ale nie mamy na to wpływu trzeba zacisnąć zęby , nie dawać i przetrwać .pozdrawiam Rolling Eyes
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 10:26 Czw 12 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanki i koledzy a jak tam ceny i prognozy na wolnym rynku ?
Lubelskie/Siedleckie cena w podkupie 80 gr. Wylęgarnie się zmówiły i w jednym czasie wszystkie tu dzwoniące zbiły cenę z 90 gr na 80 gr.
jak sytuacja w innych regionach?
dodatkowo w czasie 2 tygodni miałem kilka telefonów aby podpisac umowę w tym duże zakłady (Lublin, Animex Suwałki).
Powrót do góry
kurka naturka

PostWysłany: 08:47 Sob 7 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile proponują zakłady ubojowe za kurkę? (Zalewo w tym tygodniu oferowało mi 2,30 + VAT) ale jeszcze nie zdaję niech się troszkę dłużej poniosą. Smile Smile Smile
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 12:21 Pią 6 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny są dość stabilne , nadmiaru jaj na rynku nie ma , Czechy zablokowane i bardzo dobrze ,nie dajmy się "skubać" , trzymajmy cenę to nasze 5 minut , póżniej w razie jakiegokolwiek dołka nikt się nie będzie litował i zapłaci ile on będzie chciał , kurczak po4zł , WSZYSCY ZADOWOLENI I OBY TAK DALEJ. POZDRAWIAM Laughing Very Happy
Powrót do góry
k

PostWysłany: 15:30 Sro 4 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi sie wydaje ze mam wiecej teraz telefonow niz w tamtym miesiacu. jest nadal bardzo duze zainteresowanie jajkiem wylegowym.
Powrót do góry
kurka naturka

PostWysłany: 10:32 Wto 3 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny jaj spadły 0,75-0,80 (w podkupie) , nowe stada weszły w nieśność i troszkę uzupełniły braki jaj
Powrót do góry
kurka naturka

PostWysłany: 19:48 Sro 13 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny nie spadają, zainteresowanie jakby troszkę mniejsze, ale bez paniki jaj nadal brakuje
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:26 Sro 13 Cze 2007    Temat postu: ceny jaj wylęgowych Odpowiedz z cytatem

ceny jaj wylęgowych nie spadają i jeszcze dobry czas trochę potrwana dodatek że ceny żywca brojlera na prywatnym dochodzą podobno w niektórych rejonach do 4zł
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:25 Sro 13 Cze 2007    Temat postu: ceny jaj wylęgowych Odpowiedz z cytatem

ceny jaj wylęgowych nie spadają i jeszcze dobry czas trochę potrwana dodatek że ceny żywca brojlera na prywatnym dochodzą podobno w niektórych rejonach do 4zł
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:23 Sro 13 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
offca2000

PostWysłany: 10:28 Sro 13 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kura reprodukcyjna: Zalewo 2,30 + VAT, Tomice 2,30 + VAT
pisklęta WLKP: 1,26 brutto
Powrót do góry
k

PostWysłany: 13:10 Wto 12 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi czy nadal jest popyt na jajo wylegowe bo jakby troche ucichlo, jesli teraz mialem po 3 telefony dziennie to dzis tak co 2-3 dni po jednym.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 20:15 Pią 25 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszałem ze wylegarnie z połonocno-wschodniej PL wysylaja jaja na zachod i placa im 30eurocentów za sztuke to jest interes
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 17:13 Wto 22 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena piskląt z dnia 10 maj 1.1 netto bez szczepień
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 22:26 Pon 21 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHa , kura reprodukcyjna do uboju 2,25+vat np. Ilczak--jak ktoś ma lepsze oferty to dajcie znać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: