Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:01 Wto 24 Lis 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 2485, 2486, 2487  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egg2PL

PostWysłany: 10:38 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie trzeba żądać badania mięsa na salmonellę każdej partii importowanego mięsa i tego w tzw.obrocie wewnątrzwspólnotowym
w każdym zakładzie i hurtowni która to sprowadza i handluje tym mięsem

bo jeśli zaostrzają to wszystkim i wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 10:23 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

upierzone napisał:
https://drive.google.com/file/d/1Fpchr8oZ-RY80CYgGBpfdfY_VH-cLPov/view?usp=sharing

Jeszcze raz, dla jasności, wkleję tu link od forumowicza upierzone zawierający pismo Głównego Lekarza Weterynarii do lekarzy wojewódzkich w sprawie nowego sposobu pobierania prób na salomonellę.
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 10:00 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
A co z covitac że to sciema

Po co matole temat zmieniasz jak chłopaki się postarali wkleili i mądrze skomentowali pismo głównego lekarza wet.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:40 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z covitac że to sciema
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:31 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa posty niżej użytkownik upierzone wkleił w linku pismo o którym mówiłem. Radzę WSZYSTKIM się z nim zapoznać a potem przeczytać post R2 powyżej
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:14 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie lista ubojni którą to będzie bila i miała komu sprzedać gdzie tu ktoś pomyślał a szkoda słów pomysl chwilówka nie do wdrożenia przy tej ilości ferm w Polsce bo ponoć prywatne laboratorium już nie ogarniaja tematu przeróżnych badań państwowe to już wogole tam czekanie jest tydz
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:01 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

upierzone napisał:
https://drive.google.com/file/d/1Fpchr8oZ-RY80CYgGBpfdfY_VH-cLPov/view?usp=sharing

I teraz czy któryś z was wyobraża sobie sytuację że potrzebujecie nowe świadectwo na wtorek bo w czwartek dowiedzieliście sie ze jednak ze względu na HGW nie odebrali kurczaka w piątek a badanie jest do piątku.
Sami więc jako niezależny próbobiorca bo jesteśmy niezależni (chyba że ktoś z góry zakłada że jesteśmy niewiarygodni) pobieramy w piątek rano próbę i jedziemy do WZHW lub innego akredytowanego laboratorium. W przypadku nowej propozycji rozwiazań poboru prób dzwonimy do powiatu gdzie informujemy czy zamawiamy o potrzebie ponownego pobrania prób. Lekarze już są rozjechani po terenie walczą z ASF ptasią grypą czy inną chorobą aujaszkiego robią kontrolę targowiska albo jakiegoś zakładu produkcyjnego więc nie mogą do was przyjechać pobrać prób.
Nawet jak je pobiorą to trzeba je dostarczyć do wzhw które w piąteczek może juz nie robić takich badań bo próbeczki to do czwartku robimy. Czy z jedną próbą popędzą do laboratorium? czy wyślą ją kurierem?
Twórcy tego kuriozalnego pomysłu nie mają kompletnie pojęcia o realnym funkcjonowaniu ferm i trudności pracy w realu. To jest nawet nie dywersja tylko co najmniej głupota. kontrole jeśli chcą powinny być wprowadzone w zakładach już po stronie mięsa czy nie dochodzi do zakażeń krzyżowych w różnego rodzaju dzielarniach i przesypowniach gdzie zsypuje się towar niewiadomego pochodzenia w ilości nieznanej. Najprościej jest ujebaććć znów rolnika i obarczyć całą odpowiedzialnością. wchodzący ukraiński drób jest rozbierany nawet w dużych zakładach i podróżue po całej Polsce i Europie trafia w rózne miejsca jako produkt Polski. Od nas i TYLKO od nas pobierają opłąty na promocje mięsa drobiowego za którę to promuje się drób ukraiński brazyijski. My również mamy odpowiadać za salmonellę wykrywaną w mięsie ???????
Skurwysyństwo!!!!
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 07:47 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie wiecie kto na tym zarobi to dowiedzcie się jaka ogromna firma drobiarska ma swój dział badawczy i wprowadziła specyfik na salmonelle ( żeby nie wyszła w badaniu). Zresztą dowiecie się niedługo bo będziecie go kupować całymi paletami
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 07:31 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-prof-flisiak-teraz-wirus-jest-mniej-zjadliwy-niz-na-poczatku-epidemii
Powrót do góry
upierzone

PostWysłany: 06:49 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 06:21 Czw 13 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
A jak wygląda sterylność Torfu ? Czy będzie efekt jak na pelecie?

Torf ma odczyn lekko kwaśny lub kwaśny a bakterie tego nie lubią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tesciu

PostWysłany: 21:30 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda sterylność Torfu ? Czy będzie efekt jak na pelecie?
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 11:57 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisklaczek napisał:
medox napisał:
Wiem, i nie może się przebić , bo nie każdemu pasuje, nadaje się, bo ktoś ma swoje pola etc. No chyba że te związki branżowe i branża drobiarska , jak jest to określone w owym piśmie na wniosek których będą te zmiany zrobiła jakąś dużą fabrykę pelletu i se pod to ustawę napiszą

Też pomyślałam o tej fabryce, że ktoś chce zbić kasę.
Cena 3,25-3,35 centrum

plus zewnętrzna firma do pobierania prób

tak się wykorzystuje sytuację dla robienia interesów
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 09:56 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Goliathus napisał:
Kuń napisał:
Jestem za stworzeniem nowego zwiazku. Prosze pobierac 0,01% z oddanego miesa tak jak teraz na niby "promocję". Czy do kogos z Was zwrocila sie KRD po skladki? Nie? Wiec niby drobiarska rada a jest finansowana na pewno nie przez drobiarzy. Nazwa szumna ale broni interesow kogos zupelnie innego. Confused ( wiem ze sa tam mieszalnie i ubojnie). Wiecie dlaczego nie proszą o składki bo oni nas tam nie chca! Wolą w własnymj gronie dbać o siebie,hodowcy tylko by przeskadzali. Kto wybiera członków KRD? Hodowcy? Smile
Wiem ze mały moze niewiele ale zwracam sie do tych duzych hodowcow np. Pan Wocka, P. Sztan, P. Głowa lub inni chetni. Wiem ze macie prawników na etacie. Wystarczy wyslac kilka pism do hodowcow. potem porozumienie z ubojniami by przekazywaly skladki na odpowiednie konto. Pewnie da sie to prawnie jakoś ogarnąć. Jestem pewien ze ludzie sie zrzeszą, tylko teraz nie wiedzą jak bo nie mają się do kogo zwrocic. Medox moze Ty? wiem ze masz juz dośc bycia tam gdzie jesteś. Uważam że bys sie odnalazł. Kasa też bedzie niemała więc uważam że efekty hodowcy odczują. Jesteśmy najwiekszym producentem w Europie a nikt nie broni naszych interesow. Poczta pantoflowa w czasie problemów to zbyt mało. Moze warto.
wczoraj 3,20

Jestem jak najbardziej za

Ja też
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 09:55 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wiem, i nie może się przebić , bo nie każdemu pasuje, nadaje się, bo ktoś ma swoje pola etc. No chyba że te związki branżowe i branża drobiarska , jak jest to określone w owym piśmie na wniosek których będą te zmiany zrobiła jakąś dużą fabrykę pelletu i se pod to ustawę napiszą

Też pomyślałam o tej fabryce, że ktoś chce zbić kasę.
Cena 3,25-3,35 centrum
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:42 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Patryczek2007

PostWysłany: 09:39 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No właśnie, niech ktoś wklei, bo mnie przesłano jako tylko do odczytu i nie mogę skopiować i wkleić . Można też samemu zadać sobie trud i poszukać a nie wyleźść raz na dwa miesiące, przeczytać ostatni post i żądać pisma

no właśnie nigdzie nie mogę znaleźć Sad. A szukam od chwili gdy napisałeś, że jest takie pismo. Moi znajomi też nie znaleźli i nie słyszeli. Jedyna informacja to ta dostępna na forum.

a w temacie składek na organizacje branżowe - wiecie na ile KRD "wycenia" składkę? Bo jest to "trochę" więcej niz 0,01% od każdego kg dla hodowcy utrzymującego 300.000 szt drobiu/cykl z założeniem 6 cykli/rok
Powrót do góry
PadCooling

PostWysłany: 09:05 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Pytanie brzmi skąd wziasc sterylną słomę? Jak oni sobie to wyobrażają. Najpierw słoma leży na polu i stają na nią ptaki, potem leży w stodole i śpią na niej koty, myszy itd, potem przyjeżdża przyczepą od chłopa na kurnik, a przyczepa też nie jest sterylna. A to przede wszystkim słoma musi być zdrowa bo ona o wszystkim decyduje.Przeciez to paranoja jest. Jak może badanie słomy decydować o obecności salomonelli w mięsie. To co najwyżej może być podejrzenie wystąpienia. Należałoby to zaskarżyc

Rozwiązanie jest ale nie należy do najtańszych... Pellet jest sretylny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goliathus

PostWysłany: 08:22 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Kuń napisał:
Jestem za stworzeniem nowego zwiazku. Prosze pobierac 0,01% z oddanego miesa tak jak teraz na niby "promocję". Czy do kogos z Was zwrocila sie KRD po skladki? Nie? Wiec niby drobiarska rada a jest finansowana na pewno nie przez drobiarzy. Nazwa szumna ale broni interesow kogos zupelnie innego. Confused ( wiem ze sa tam mieszalnie i ubojnie). Wiecie dlaczego nie proszą o składki bo oni nas tam nie chca! Wolą w własnymj gronie dbać o siebie,hodowcy tylko by przeskadzali. Kto wybiera członków KRD? Hodowcy? Smile
Wiem ze mały moze niewiele ale zwracam sie do tych duzych hodowcow np. Pan Wocka, P. Sztan, P. Głowa lub inni chetni. Wiem ze macie prawników na etacie. Wystarczy wyslac kilka pism do hodowcow. potem porozumienie z ubojniami by przekazywaly skladki na odpowiednie konto. Pewnie da sie to prawnie jakoś ogarnąć. Jestem pewien ze ludzie sie zrzeszą, tylko teraz nie wiedzą jak bo nie mają się do kogo zwrocic. Medox moze Ty? wiem ze masz juz dośc bycia tam gdzie jesteś. Uważam że bys sie odnalazł. Kasa też bedzie niemała więc uważam że efekty hodowcy odczują. Jesteśmy najwiekszym producentem w Europie a nikt nie broni naszych interesow. Poczta pantoflowa w czasie problemów to zbyt mało. Moze warto.
wczoraj 3,20

Jestem jak najbardziej za
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 08:22 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
wczoraj 3,20
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:13 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-jest-powod-do-radosci-lekarze-zachwyceni-6541899331484608a
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 07:53 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj 3,20
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 06:58 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DANIELOO napisał:
Witam. Jestem nowy na forum tak jak i w branży, rozpocząłem działalność w ubiegłym roku. Czy może ktoś orientuje się jak mają wyglądać rekompensaty za covid z prow 2014_2020. Z tego co piszą to będzie brany pod uwagę stan inwentarza na dzień 1 marca. moje pytanie brzmi co z hodowcami którzy wstawili po 1 marca i sprzedali także z podobną stratą czy może coś źle zrozumiałem czy jednak ta pomoc ma być przyznawana według tak bezmyślnych kryteriów? Z góry dziękuję za odpowiedź
Smile

a dopłatę wynegocjował ten niepotrzebny związek PZHiPD
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 06:56 Sro 12 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówicie o związkach?
a kto z was w ostatnim dajmy na to pięcioleciu wpłacił 1 złotówkę na związek na jego utrzymanie i działanie???
KRD i KIPDIP i minister bardzo dobrze wiedzą jacy jesteśmy(-cie) aby gadać i nic nie robić a wymagać to i owszem
nikomu był niepotrzebny związek a już składkę wpłacić ? nieee to wiadro pomyj lepiej wylać a teraz a kuku i mamy cię
zadecydują ci co są zorganizowani i pilnują swojego interesu m.in. poprzez swoje organizacje branżowe bo do konsultacji potrzebne są organizacje i związki a nie firma i pojedyńczy hodowca
to jest lobbowanie we własnym interesie i to zrobili

covid i przepisy dot. salmonelli wykosi hodowców niestety
Powrót do góry
DANIELOO

PostWysłany: 23:39 Wto 11 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowy na forum tak jak i w branży, rozpocząłem działalność w ubiegłym roku. Czy może ktoś orientuje się jak mają wyglądać rekompensaty za covid z prow 2014_2020. Z tego co piszą to będzie brany pod uwagę stan inwentarza na dzień 1 marca. moje pytanie brzmi co z hodowcami którzy wstawili po 1 marca i sprzedali także z podobną stratą czy może coś źle zrozumiałem czy jednak ta pomoc ma być przyznawana według tak bezmyślnych kryteriów? Z góry dziękuję za odpowiedź
Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 2485, 2486, 2487  Następny
Strona 79 z 2487

Skocz do: