Skocz do zawartości
Tax-Ator

Gminy - ich praca, problemy, wpadki

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre Gminy bezprawnie naliczają podatek od dróg polnych

 

Niektóre Gminy bezprawnie naliczają podatek od dróg polnych - w wyniku czego należność podatnik rośnie nawet dwukronie ...

 

Ponieważ osobom fizycznym podatek wymierza gmina. Podatnik ma więc tylko 14 dni na odwołanie się od niej (naliczonej kwoty podatku).

 

Jeżeli ronik nie odwołał się od decyzji, odwołanie w zwykłym trybie nie jest możliwe. Można jednak spróbować skorzystać z możliwości, jaką daje art. 247 Ordynacji podatkowej, czyli z procedury stwierdzenia nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa albo uchylenia decyzji ostatecznej z art. 253 Ordynacji podatkowej

 

Polecam artykułu na ten temat.

 

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1838.27.13.2.12.1.0.1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w niektórych jest jak w stanach za czasow prohibicji.http://www.panoramaolesnicka.pl/index.php?dat=2008-04-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakich przypadkach moze urząd gminy zwolnic z płacenia podatku rolniczego? wiem ze jak sie kupi ziemia to przez kilka lat sie nie płaci czy są oprócz tego jeszcze jakieś inne możliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakich przypadkach moze urząd gminy zwolnic z płacenia podatku rolniczego? wiem ze jak sie kupi ziemia to przez kilka lat sie nie płaci czy są oprócz tego jeszcze jakieś inne możliwosci?

 

moga tez byc budynki itp byle nie finansowane z prow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa i modernizacja budynków inwentarskich. Mogą być budowane na kredyt, byle nie ze środków SPO, PROW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś jakiś link do kalkulatora hektarów przeliczeniowych bo nie moge nic ciekawego znaleśc. z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile podniosła wam "gmina" podatek ? Burmistrz złożył wniosek o wzrost podatku o 48%, radni gminy odrzucili projekt i podniśli o 100%. Głosowali za tym "saciowe pomioty" (Radni "dupolizy" na usługach starosty powiatowego, sać to nazwisko starosty, nawet wejdzcie na stone http://www.gryfice.pl/ i zobaczcie jego parszywą gębę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas była akcja susza przyjmowali wnioski itd. potem chodziła komisja i mieli jakiś przelicznik gdzie wychodziło że spadek plonu z powodu susze zrekompensuje cena czyli praktucznie niema suszy choć był spadek plonu teraz jak zaczeli obliczać podatek to cena już była podstawą do podniesienia podatku ku...wa jak dorwe wójta to na nim suchej nitki niezostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to praca ani wpadka - po prostu czyste chamstwo urzędników - ale napiszę to tutaj , otóż było to tak :

Dawno dawno temu ojciec złożył w gminie podanie o wydanie pewnego papierka potrzebnego do budowy domu ( zgodnie z przepisami gmina ma miesiąc na rozpatrzenie takiego wniosku - góra dwa miesiące jeżeli sprawa jest bardziej skąplikowana ) - czekamy jeden miesiąc , drugi , trzeci - przychodzi powiadomienie , że ze względu na nawał pracy w gminie wydanie decyzji zostanie przesunięte o kolejny miesiąc - czekamy dalej ( w tym czasie mój znajomy składa identyczne podanie i dostaje decyzje w niecały miesiąc ) - coś tu śmierdzi , ale nic czekamy dalej - Po siedmiu miesiącach oczekiwania ojciec się wkór..ł , jak poszedł do gminy jak im wygarnoł co o nich myśli i że wie o tym , że inni dostają takie papiery o wiele szybciej ( użył też kilku mocnych słów których tu nie napiszę ) I wiecie , że to pomogło - papiery dostaliśmy niecałe dwa tygodnie po wizycie ojca w gminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy robił ktoś legalnie usługi na rzecz gminy? Np. odśnieżanie dróg? ze mną chcą spisać umowę ale nie wiem jak to rozliczać żeby się nie wkopać w podatki i działalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu odśnieżałem dla gminy niezarobiłem dużo księgowa wystawiła mi jakiś papier i powiedziała że bodajże do 20 tyś to wystarczy nic nietrzeba do US rozliczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kobieta czekała 7 m-cy na decyzję o wycięciu drzew. Na szczęście jej siostrzenica pracuje w lokalnym szmatławcu jak oni zinteresowali się sprawą zaraz się okazało że sprawa skomplikowana bo rosną przy droże i ją wysadzają i takie tam inne. Miały być wyciągnięte wnioski ale cicho sza. Najlepsze jest to że za 5 dębów musiałaby zapłacić ponad 220 tysięcy zł.

U nas 1q zyta w tym roku kosztuje 50 zł i jest najtańszy w całym powiecie pozostali 55-60zł. Na szczęście w radzie gminy jest jeden porządny rolnik który wygarnie wszystkim co mu leży na sercu prosto w oczy. A jak mówił jak czegoś nie idzie załatwić sygnał do szmatławca i sprawa nabiera zaraz rozpędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją gmine moge pochwalić tylko za jedno cenz żyta 41zł przyjeta do obliczania podatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisja klęskowa w naszej gminie kto chowa swinie to policzyli podwójny dochód sprzedaz zboza rzepaku i trzody i niema strat musze kupowac zboze bo zbrakło 19procent na strychu pustki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...