Skocz do zawartości
gesiarz

Choroby drobiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów i proszę o pomoc jestem ze wsi i mam 130 kurek i 50 sztuk brojlera od 2 tygodni coś sie zaczęło dziać u mnie w kurniku dziennie mam dwa padnięcia i nie wiem co to może być. zaobserwowałem że kura zanim ma paść to jest na początku taka senna słaba prawie żę ledwo sie trzyma na nogach i na dziobie taki śluz sie pokazał oczy tak jak by były spuchnięte. był u mnie lek. wet. i stwierdził że to przez spadek temperatury i jak zdecydowałem je zamknąć na zime to od tego momentu zaczeły padać 2 lub 3 dziennie ale po 3 tygodniach od dnia zamknięcia dokupywałem kury na jarmaku czy może być to to żę mogłem kupić już jakieś chore kury?

proszę o pomoc bo na razie strata na tych kurach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że kury sa przeziębione. Lekarz nie podał żadnego antybiotyku ? Proponuję DOXYCYLINUM ale to wet powinien zdiagnozować i rozpocząć leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie był lekarz i to samo mi powiedział dostałem właśnie środek do rozpuszczenia w wodzie i tabletki jedno z tych było antybiotykiem ale bez żadnych zmian dziś zauważyłem że się wydzióbują na wzajem jedną kurę musiałem odosobnić bo już miała kufer zakrwawiony nie wiem czy to nie czasem przez to że jest za mocne światło w kurniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba takiej zimy znowu, żeby kury zamykać w kurniku. Zbyt silne światło i nierównomiernie rozmieszczone na pewno nie jest wskazane. Można klosze na czerwono maznąć. Ja stosuję co jakiś czas Allivet, czy jakoś tak, taki preparat czosnkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enro połączona z Colistyną warzy mi się i robi się jak kisiel kto mi podpowie jak to podać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enro połączona z Colistyną warzy mi się i robi się jak kisiel kto mi podpowie jak to podać

Spróbuj dodać do tego małą ilość kwasu mlekowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enro połączona z Colistyną warzy mi się i robi się jak kisiel kto mi podpowie jak to podać

Spróbuj dodać do tego małą ilość kwasu mlekowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enro połączona z Colistyną warzy mi się i robi się jak kisiel kto mi podpowie jak to podać

 

 

Podaj 12 godzin enro w dawce dobowej, a potem 12 godzin Colistynę w dawce dobowej.

Dodawanie kwasu mlekowego nie pomoże wraz zrobi się kisiel - jak nie od razu to po kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 30 broilerów 3 tygodniowych i dzisiaj zauważyłem że jeden tak dzyzdnoł prawie że sama wodą czy to jest biegunka czy one tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Histomanadoza jest chorobą wywołaną przez pierwotniaki. W stadach hodowlanych występuje b. rzadko. Osobiście nie znam przypadków zakażenia od min. 10 lat u nikogo ze znajomych.

Jedynym lekiem, który znam to Metronidazol - niestety zabronione jest jego stosowanie dla drobiu.

Nie chcę martwić ale śmiertelność przy indyku wynosi nawet 100%.

 

Proponuje dobrego Wet-a od drobiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli generalnie na zamkniętej hali choroba nie występuje?

Bo rozumiem że nie ma dużych hodowli z wybiegiem dla indyków.

Chciałem rozpocząć hodowlę na 100szt. ale niestety obawiam się że to nie ma sensu bo na wybiegu pewnie złapią te pierwotniak wcześniej czy później zwłaszcza jak mają kontakt z kurami...

 

Swoją drogą dobry wet od Drobiu i jeszcze najlepiej taki na śląsku -> marzenie.

Chociaż rozumiem że nikogo nie interesuje hodowla 100 - 200 szt. drobiu...

za mało żeby leczyć za dużo żeby wybić wszystko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację. Jednakże czy jest to powód aby z niej rezygnować?

Nie wiem, bo nie powiedziałaś czy masz problem z tym pierwotniakiem ? Jeśli masz to pierwsza rzecz, którą należy zrobić to wyrzucić obornik i zrobić porządną dezynfekcję. Potem spróbować profilaktyki na pierwotniaka czyli spróbować zakupić metronidazol (świadomie wiedząc, że nie można go stosować u indyka) - jest dozwolony do stosowania dla gołębi więc pewnie można go gdzieś kupić. Słyszałem również o leku Dimetridazol oraz Ronidazol - tylko nie wiem czy są dozwolone czy nie i jak jest z ich dostępnością w Polsce. Są to leki stosowane w Szwajcarii. I tu pojawia się znowu pytanie czy warto to wszystko dla 100 szt stada?

Jeśli problemu z pierwotniakiem nie masz to nie ma co się martwić na zapas. Kury odrobaczać, dbać o higienę wody do picia, dezynfekować budynek i powinno być ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam problem bo padła jedna indyczka i wątroba wskazuje według mnie jednoznacznie..., swoją drogą pozdrawiam mojego wet " z taką wątrobą to ten indyk by nie przeżył, to coś namieszamy - ale co pan tam wsypał? nooo taki antybiotyk i witaminy na biegunkę" Kupiłem Ronidazol tylko jako że ten lek nigdy nie był dopuszczony nie jest podany okres karencji, ale przyjmuję tak jak w przypadku metronidazolu 21 dni chociaż sądzę że już nie będę musiał im tego podawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowcy poradźcie coś kurczaki mają 4 tydzień i mają 5 dni wagowo do tyłu. ale trotyl mi dali!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowcy poradźcie coś kurczaki mają 4 tydzień i mają 5 dni wagowo do tyłu. ale trotyl mi dali!!

 

Podaj wagi, wylęgarnie, mieszelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowcy poradźcie coś kurczaki mają 4 tydzień i mają 5 dni wagowo do tyłu. ale trotyl mi dali!!

 

A zużycie paszy?? upały w końcu były....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,240 kg. zużycie paszy ok.114g na dzień mają dziś dokładnie 31dzień DOSSCHE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam taką srake na kurnikach że pasza tylko przelatuje przez nie. Ladnie widać w kupie ziarka pszenicy. jak podam amoxy to trzy dni jest lepiej, a później wraca do nietrawienia paszy. Miałem tak w tamtym rzucie i tak mam w tym i pasze zmieniłem. Jak myślicie co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Mam taką srake na kurnikach że pasza tylko przelatuje przez nie. Ladnie widać w kupie ziarka pszenicy. jak podam amoxy to trzy dni jest lepiej, a później wraca do nietrawienia paszy. Miałem tak w tamtym rzucie i tak mam w tym i pasze zmieniłem. Jak myślicie co to może być???

 

 

najlepiej jak porozmawiasz ze swoim lekarzem który ma opieke nad stadem lub zgłoś zaistniałą sytucje u dostawcy paszy może coś spierdzielili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie radzicie z gronkowcem lub jego kolegą ( paciorkowiec ) ja mam od 2 tygodnia życia kurcząt ... co tydzien nawrot ,podzielcie się informacjami ,moze mam złego lekarza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...