Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak kto woli regulki z ksiązki to prosze bardzo... ale czy po wylaniu rsmu schyliles swoje szanowne 4 litery i przypatrzyles sie roslinom? nie... a regulkami sypie... a ja mowie tylko to co piszą praktycy i mam zamiar to wyprobowac....

 

poza tym probowales kiedys pryskac rsm szczelinowymi koncówkami? no widzisz... w odpowiedniej fazie pszenicy nic sie nie dzieje...

 

poza tym nauka nie idzie do przodu dzieki tym którzy potrafią tylko zaczepic brony do trzydziestki i bronowac pszenice za stodołą, zamiast sie zastanowic i wyprobowac czegos nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pije grzanego piwa i wódki z coca colą,a eksperymenty zostawiam naukowcom z http://www.ins.pulawy.pl/PL/index.php/ . Tam znajdziecie odpowiedzi na możliwości realizacji waszych pomysłów (eksperymentów). Kontakt z Dyrektor Techniczny Stanisław Jaworski (081) 473 14 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wali teoria drugi praktyką-z tego może wyjść coś ciekawego...

maskin brony to jakaś aluzja do mnie???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pije grzanego piwa i wódki z coca colą,a eksperymenty zostawiam naukowcom z http://www.ins.pulawy.pl/PL/index.php/ . Tam znajdziecie odpowiedzi na możliwości realizacji waszych pomysłów (eksperymentów). Kontakt z Dyrektor Techniczny Stanisław Jaworski (081) 473 14 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i coz biedny dyrektor nam poradzi? wysle mnie do biblioteki zebym zapoznal sie z PN dotyczącą stosowania RSM czy powie ze dodatek izoproturonu do rsm jest niezgodny z prawem?

 

gdybysmy czekali na naukowców to nadal jezdzili bysmy na kwadratowych kołach, a tak jezdzimy na nich od 3500 lat p.n.e., czasami nie warto czekac...

 

ale skoro nikt nie chce sie wypowiadac o stosowaniu rsm w burakach to sobie porozmawiam z Panem Jaworskim... zobaczymy czy jest wart kilku impulsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w swoim archiwum odpowiedź na temat mieszania siarczanu z RSM

Zakład Nawozów Dnia 30.01.2008 r.

Wydział Saletry

 

Dotyczy: odpowiedzi na zapytanie rolnika z dnia 28 stycznia w sprawie sporządzania nawozów z

siarką i magnezem na bazie RSM 28%.

 

W naszych Zakładach prowadzone były prace nad produkcją nawozów płynnych z siarką.

Nie stosowaliśmy jednak surowców wymienionych przez klienta.

Surowcami wyjściowymi stosowanymi przez nas były roztwory mocznika, siarczanu amonu, tiosiarczanu amonu, azotanu magnezu i RSM 32N. Nie stosowaliśmy siarczanu magnezu i siarki elementarnej. Nie dysponujemy więc praktyczną wiedzą na temat mieszania RSM 28% z wymienionymi przez klienta nawozami.

Ogólnie mówiąc, siarczany są trudno rozpuszczalne w wodzie i RSM. Z danych literaturowych wynika, że siarczan amonowy ma wyższą rozpuszczalność w wodzie niż siarczan magnezu.

W próbach laboratoryjnych mieszania RSM 28% z siarczanem amonowym, wykonanymi pod kątem zapytaia klienta, udało nam się uzyskać jedynie RSM z zawartością siarki na poziomie 2%.

Większe ilości siarczanu amonu w temperaturze pokojowej (bez podgrzewania) nie rozpuszczały się, pozostawał drobnoziarnisty osad, który utrudniałyby stosowanie nawozu.

Aby uzyskać 1 tonę nawozu płynnego o tej zawartości ( 2%) siarki należy zużyć:

ok. 0,083 t siarczanu amonu - (NH4)2SO4 i 0,917 t RSM 28% tj.1,174 m3

Otrzymany nawóz zawiera 2% siarki (S) i 26,1% azotu (N) całkowitego (tj. 12,8% azotu amidowego i 13,3 azotu amonowego).

Należy podkreślić, że wyniki prób wykonywanych w skali laboratoryjnej, nie zawsze można odnieść do produkcji na skalę techniczną.

Z faksu można się domyślać, że klient hoduje rośliny kwaśnolubne i o dużym zapotrzebowaniu siarki. Nie wiemy, więc czy nawóz o zawartości 2% S byłby dla niego satysfakcjonujący.

Nie przeprowadzaliśmy prób otrzymania nawozów płynnych na bazie RSM , siarczanu magnezu i siarki mielonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.stosował ktoś RSM 32 w kukurydzy pogłównie? jak to wychodzi? czy sa poparzenia i jakie węże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!

 

Chcielibyśmy zaoferować wszystkim Państwu elastyczne zbiorniki poduszkowe do magazynowania RSM. Posiadamy najszerszą gamę produktów na rynku. Objętości elastycznych zbiorników poduszkowych mieszczą się w zakresie:

 

100 - 100000 litrów!!!

 

Nasze rozwiązanie są TAŃSZE niż konwencjonalne zbiorniki dostępne na rynku.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://www.flexitank.pl/ oraz przesłania zapytań ofertowych na adres email: flexitank@flexitank.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żyletki dla niesfornych sąsiadów są w zestawie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zwykła stal czy kwasówka? sama zassie z mauzera wkladając przewód przez pokrywę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasysam opryskiwaczem może troszkę dłużej ale nie potrzebuje dodatkowego osprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zassie mam dorobioną 3m rurę końcówkę pasującą do kranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakiej cenie jest teraz rsm 32?

1000

Czy można rozpylić RSM zwykłymi dyszami od oprysku i czy nie przypali to zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi podać przepis na zrobienie rsm w własnym zakresie i jak najlepiej to zrobic ?

I jeszcze jedno czy lepiej od razu się pokusić o węże rozlewowe czy ogólnie wystarcza rozpylacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...