Skocz do zawartości
karolina111

Odliczenie vat

Rekomendowane odpowiedzi

Od czesci do samochodu osobowego mozna odliczyć vat, chyba 60%, jak to zapisujecie na fakturze, Czy do faktury dołaczacie jakieś notatki?

Mam zamiar kupic drugi samochód osobowy i czy moge od niego odliczyć vat. Bo ten "stary" bede uzywał prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odliczyć vat od osobówki trzeba z niej teraz zrobić bankowóz kratki już niepomagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby. Od samochodu osobowego normalnie możesz odliczyć do 6.000 zł Vat-u, jednak nie więcej niż 60% kwoty Vat wynikającej z zakupu, tzn. jeśli kupisz auto za 40 tys netto - masz 9.200 Vat - odliczyć możesz 5.520 zł, a nie 6.000 zł.

Jeśli kupisz autko za 70 tys. netto - Vat 16.100 zł, ale odliczysz tylko 6.000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby odliczyć vat od osobówki trzeba z niej teraz zrobić bankowóz kratki już niepomagają

Za bankowozy też sie wzieli

http://podatki.onet.pl/fiskus-walczy-z-bankowozami,19923,4995642,1,prasa-detal

 

Czytam ten artykuł

http://samochod-w-firmie.wieszjak.pl/eksploatacja/216434,Odliczanie-VAT-od-uslug-serwisowych-i-czesci-zamiennych.html

i wnioskuje z niego że za częsci do sobówki mogę odliczyc 100% vatu, czy sie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupuje ziemniaki od ryczałtowca RR to wystawiam mu fakture na 7%, a jeżeli są to sadzeniaki czyli materiał siewny to chyba na 5% Czy sie myle. Bo przegladałem dokumenty z marca 2011 i zobaczyłem ze na fakturze mam 7%, miałem kontrole US w lipcu 2011 i nic sie nie przyczepili i teraz nie wiem co zrobić czy o tym zapmnieć czy robić korekte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stawka VAT dla RR przy sprzedaży produktów rolnych zawsze 7%

Potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy vatowcy także dostają zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o ustawowy zwrot akcyzy, który odbywa się dwa razy w roku to tak.

Jeśli jednak chodzi Ci o zwrot podatku akcyzowego od każdego zakupionego litra ON, to NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czesci do samochodu osobowego mozna odliczyć vat, chyba 60%, jak to zapisujecie na fakturze, Czy do faktury dołaczacie jakieś notatki?

Mam zamiar kupic drugi samochód osobowy i czy moge od niego odliczyć vat. Bo ten "stary" bede uzywał prywatnie.

 

ojjj

to zupełnie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...