Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. czyli mam rozumiec z tego co piszecie że na 1 dawkie siarczan amonu i saletra jednego i drugiego 200kg/ha . Wiec jak siarczan siac można juz np w marcu na zmarznietą ziemnie a co z saletrą ???? KIEDY JĄ SIAC??? bo chyba w marcu na zmarzniętą ziemie to nie zabardzo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najepiej obserwój pogode, jak bedą ostatnie dni mrozów to wtedy najlepiej dac pierwszy azot, rzepak go pobiera już przy dodatniej temperaturze, wiec to azot ma czekać na rzepak a nie odwrotnie. Im wcześniej tym lepiej. I nie patrz na sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 a powiedz jaki efekt po wapnie z cukrowni jest ? pomaga mu to coś ? mocno go zjeździsz RCW bo mi w ścieżkę na 15m to nie żuci siewka trzeba by na 8-9m min jeździć a Ty jak śmigasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje co 2 lata po 2-3t/ha, poziom ph ponad 6 utrzymuje bez problemu, na "nowych" polach tam gdzie słabo wczesniej rosło to co roku ale tez w małych ilosciach. Mam sąsiada do 10 lat temu dał ponad 30t/ha wapna i do tej pory ziemniaki maja parcha. Dobrze sie siej świeże, ale na 15m nie dorzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSA. a jak bym posiał samego saletrostanu 3m na ha to by wystarczyło na pierwszą dawkie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siałem tego wiec nie mogę sie na ten temat wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek w ostatnim roku stosowalem siarczan w dawce 175 kg na ha.ph ziemi ktora dzierzawie 5.rzepak sypal 3 t .plon bez rewelki ale pole nie dopracowane.jesli masz dobre ph ziemi to nie ma sie czego bac przeciez inne nawozy azotowe tez zakwaszaja ziemie a trzeba je stosowac.dasz siarke efekt zolte pole ladnie kwitnace atrakcyjne dla owadow zapylajacych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co piszą o siarce z ZAK:

Siarka wpływa na plon rzepaku poprzez:

Syntezę lignin – przejawiające się ciągłym zapotrzebowaniem na siarkę w całym okresie wegetacyjnym,

Gospodarkę azotem –duże zapotrzebowanie tuż przed etapem (okresem) kwitnienia,

Syntezę tłuszczy – szczególnie duże zapotrzebowanie na siarkę w okresie dojrzewania nasion.

Niewystarczająca ilość siarki w uprawie rzepaku powoduje słabe zawiązywanie łuszczyn, spadek zawartości tłuszczu oraz wzrost podatności łuszczyn na choroby. Ważne jest jednak to, aby nawożenie siarką zastosować odpowiednio wcześnie, gdyż zastosowanie go dopiero w momencie wystąpienia objawów niedoboru nie jest już w stanie ograniczyć strat w plonach. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pod zasiewy rzepaku Salmagu z siarką. Nawóz ten można zastosować już jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspomnę tylko o tym że przenawożenie siarką jest też nie zdrowe dla samego rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej dawce i kiedy czy mozna by bylo juz jak zamarznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepaki w moim rejonie zasiane w optymalnym terminie i z optymalnym nawożeniem pod korzeń,jeszcze po 20 listopada nie zakończyły wegetacji.Tym samym rośliny pobierały nawozy,mam obawy czy zastosowanie azotu na start będzie w całości wykorzystane,rzepak nie pobierze azotu gdy w równej ilości nie będzie PK.Praktycy na swoich uprawach planują jako dokarmienie podać Agrofoskę (20-30)po 100-150kg/ha i to już w lutym.A jak wasze doświadczenia z takim zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie wilgoci to jak będziesz kosił rzepak bedą jeszcze kulki. Lepiej daj soli i superu albo fosforanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym to raczej u nas będzie wilgoć,już teraz stany wód uzyskały normalne stany,pomogło to że ziemia nie zamarzła ani na moment a to co spadło poprawiło niedobór wilgoci.

@Grześ a jak Twoje uprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę się denerwować Ale raczej nie było by czym u mnie wilgoci był co był ale był oziminy ładnie powschodziły jedynie co mnie może matrwić to działanie a`la maratonu. Ale poczekamy zobaczymy. Ja tylko azotem na wiosnę ewentualnie jakieś witaminki i to wszystko. Nie celuję w 5 t jak będie pod 4 to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej na wiosne cyrex czy toprex i jakie dawki siarczanu magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moni caryx i toprex sa dobrymi srodkami o porownywalnym dzialaniu ,chociaz caryx wydaje mi sie ze lepiej skraca.siarczan magnezu 3-5kg na 100 l wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiś jadąc widziałem rzepak z 15 cm pędami, może w lutym zakwitnie
Jaka to była miejscowość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiś jadąc widziałem rzepak z 15 cm pędami, może w lutym zakwitnie
Jaka to była miejscowość ?

Bukowina, zaraz obok stacji benzynowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...