Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

primo podatki płacą wszyscy - im biedniejsza jednostka tym wyższe obciążenie

secundo to właśnie przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i opłacające składki na ubezpieczenie społeczne do KRUS kształtuje się negatywny obraz tej instytucji, stąd aby nie być okradanym proponuję opłacać składki w ZUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie podatkow to dokladnie podatki placa wszyscy(rolnicy przeciez maja podatek rolny) a odnosnie podatkow przypomnialo mi sie jak sasiad ktory jest VAT-owcem mowil mi jak tlumaczyl kobiecie ktora prowadzi mu ksiegi i innymi ktorzy uwazaja jak rolnicy maja dobrze, ze rolnik to jedyny zawod gdzie placisz podatek od nie zarobionych pieniedzy bo rozumie podatek od wynagrodzenia czy VAT w sprzedazy ale rolnik placi podatek rolny od gruntu a z niego dochodu nie ma prawie wogole bo wszystko prawie pochlaniaja koszty produkcji

 

wracajac do KRUS-u to i tak podwojna skladaka KRUS jest lepsza od co miesiecznej ZUS ,osobiscie nie popieram ludzi co maja np 3 ha pola i ubezpieczony w KRUS i ma dzialalnosc uwazam ze powinien byc sztywny rozdzial to albo to

 

nie zgadzam sie tez z tym ze rolnicy maja gandz przerabane, caly czas praca, caly dzien itp . osobisice znam 2 gosci co maja wlasne zaklady blacharz i lakiernik i placa ZUS i tez wcale nie maja lekko , nieraz jak o 24 zagladam do stajni to widze przez okno ze u goscia w garazu jeszcze sie swieci bo robi(a zaczyna przewaznie o 8 rano) a wiem ze dawniej jak pracowali u prywaciaza i jednoczesnie dorabiali w domu to czesto gesto 2,3 w nocy konczyli robote a na 7 do roboty normalnej trzebabylo wstac tak ze generalnie dobrze to maja w budrzetowcei duzych firmach a jak na swoj rachunek pracujesz to musisz rypac niezaleznie czy jestes rolnikiem czy co innego robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - KRUS może zrobić wielu z nas w balona - Wszyscy urodzeni po 1948 r którzy będą przechodzić na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego ( 60 lat kobiety , 65 lat mężczyźni ) a jednocześnie z jakichkolwiek powodów nie będą mieli opłacanych przez 25 lat składek w KRUS - NIE DOSTANĄ EMERYTURY Z KRUSu

 

http://emerytury.wp.pl/kat,7026,title,Tysiace-stracily-prawo-do-emerytur-z-KRUS,wid,11887296,raport_specjalny.html

 

Moją mamę już tak załatwili - opłacała KRUS przez 19 lat a teraz wypłacą jej kilka złoty z ZUSu

Ojciec przechodzi na emerytyrę za pięć lat - będzie miał 24 lata opłacane składki KRUSu ( w tym kilka lat płacenia podwójnych składek ) i prawdopodobnie również nic nie dostanie z KRUSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstał dziś rolnik z bólem brzucha

W oczach jego strach, kostucha!

W zimnej wodzie twarz zamoczył,

Przetarł swe strwożone oczy.

Polsilverem się ogolił,

Przy tym ciągle coś biadolił.

Coś o unii i o rządzie,

O Lepperze i nierządzie,

Psioczył również na Pawlaka,

Bo to niby moda taka.

Wszyscy swołocz i hołota!

Nie oszczędził Palikota.

Nie ma w Sejmie polityka

Dbającego o rolnika!

Wyjął z szafy lekko brudny

Stary swój garnitur ślubny.

Kiedy był już wystrojony

Siadł do stołu zamyślony…

Żona wcześniej się zbudziła

Strawę smaczną przyrządziła.

Rolnik jadł i głośno mlaskał,

Znikła cała blacha ciasta.

A do tego mleka szklanka

Jedna, druga, cała bańka!

Kiedy był już najedzony

Rzekł spokojnie do swej żony:

„Czas mi w drogę Żono moja,

Tyś mi radość i ostoja.

Nie ma drugiej takiej żony

Los mój chyba przesądzony”

Wyszedł, poszedł na przystanek

Bardzo mglisty był to ranek.

Pekaesem gnał do miasta

A strach jego ciągle wzrastał.

Bilet zmięty wsunął w kieszeń

Spodni w już niemodny deseń.

Stanął wreszcie u bram piekieł

A wierzącym był człowiekiem.

Więc gdy otwarł już te bramy,

Cały potem był oblany.

Czuł się niczym w lesie jeleń,

Dookoła sama zieleń!

Zieleń ścian i gumolitu,

Wszystko prócz bieli sufitu.

Podszedł wolno do okienka,

Drżeć zaczęła prawa ręka.

Jakby tego było mało

Głos mu całkiem oDebra1ło!

Nie czuł wcale swego ciała,

Wiara tylko go wspierała:

„Z moim Panem, z mym Jezusem

Wygram z tymi piekielnym KRUSem!”

Pani groźnie nań spojrzała

Nosem dziwnie poruszała

Nie zabije woni trzody

Nawet litr kolońskiej wody.

Krzyknął rolnik: „Czego chcecie?!

Czemu znów mnie szkalujecie?!

Całe życie KRUS płaciłem!

Całe życie terminowo!”

Chłop zaskoczył ją swa mową.

„Co wy wszyscy o wsi wiecie?!

Czemu rente zabrać chcecie?!”

Pani na to zaskoczona

Powiedziała oburzona:

„Pan nam wciska jakieś bzdury!

My tu mamy PROCEDURY!

Myśmy Pana tu wezwali,

Bośmy renty przeliczali!

Po to było to wezwanie.

Dwieście więcej Pan dostanie!”

Zdębiał rolnik całkowicie

Czarne myśli miał o świcie.

A tu nagły błysk nadziei

Bardzo chłop się rozweselił.

Wnet się poczuł pewny siebie

„U was czuję się jak w niebie!”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkal się ktos z was z tym ze gdy przeliczeniowe przekrocza 50 ha to krus ząda dwukrotnie wyższej składki .dodam ze chca ode mnie zwrotu kasy bo do tej pory pobierali standardowa oplate ,czy nie powinni sami wczesniej wysłać przelewu ze zwiekszona kwota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest że pow 50ha przeliczeniowych krus jest podwójny ,ale czy mają prawo pobierać wstecz to nie wiem ? idź do papugi i się poradź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgłaszałeś do KRUS każdy zakup ziemi, to ich obowiązkiem było tego dopilnować, jeśli nie to obciążą Cie wstecz.

W jednym i w drugim przypadku, jeśli nie zgadzasz się z ich decyzją to i tak czeka Cię postępowanie w Sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja czuje się oszukany przez państwo bo jak cos pojdzie w gore u chłopa to cicho sza a jak miastowemu cos zwiększa to trąbią przez pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w krusie mozna przejść na wcześniejszą rente w wieku 55lat jak opłaca się KRUS juz ok 30lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ojcu dziecka przysługuje zasiłek macierzyński z KRUS, skoro matka dziecka jest zatrudniona na etat i odprowadza składki ZUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ojcu dziecka przysługuje zasiłek macierzyński z KRUS, skoro matka dziecka jest zatrudniona na etat i odprowadza składki ZUS.
Oczywiście tak, sam brałem 2 lata temu w takiej samej sytuacji. tylko z KRUS-u jest jednorazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo to jest z tytułu urodzenia dziecka więc należałoby się matce bo to ona rodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to dziwne bo to jest z tytułu urodzenia dziecka więc należałoby się matce bo to ona rodziła.
równouprawnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...