Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili prawie w każdym :

Makro "L " 0.42 " -------"M" chyba z nowej dostawy bo ok 0.55 gr o ile dobrze mi przekazano

LIDL "L" 4.89

LIDL "M" 3.99

BIEDRONKA "M" 3.99

 

 

W ubiegłym roku zamknięto 19 tys. straganów, ok 5 proc wszystkich działających w Polsce - informuje "Dziennik Gazet Prawna".

 

Jak pisze dziennik, z 19 tys. punktów, które przestały działać najwięcej, bo 9,3 tys. handlowało odzieżą i obuwiem. Liczba straganów z żywnością zmniejszyła sie natomiast o 6,8 tys.

 

Polacy nie chcą juz kupować na targowiskach, bo w porównaniu z hipermarketami czy sklepami dyskontowymi są dla nich zwyczajnie za drogie

 

Pewnie większość już czytała ten artykuł ale jeśli ktoś przeoczył to proszę .

I to jest problem główny ale nie tylko pośredników ale i producentów.

6.8 tys sklepików i tylko każdy 2 skrzynki w tygodniu sprzedaje to daje ....

Oni byli zaopatrywanie przez małe fermy i pośredników Ok 50% z tego pewnie teraz kupuje sie w marketach ,a kto je zaopatruje wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że ja też bym już się napił....Ja załatwim łokowitkę, a Ty te pielęgniarki. I do roboty!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Panie Jajczerek bokujesz się z jajem? całkiem normalnego sensu nabiera forum to forum czyli jajcarskiego i tak powinno być a nie się drapać między sobą moje ranczo otwarte dla was a przy łokowicie dojdziemy do kompromisu. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carrefure jaja nowa dostawa od mi...r i wo...k L 30 szt. po 60gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak Panie. biedronka też bo byłem przed chwilą i L za 10 szt kosztuje 4.89 a M3.99 i nie rwą ludziska towaru a weż sprzedaj paczkę na sklepy czy restauracje jak płacisz po 4.70 w hurcie każdy ma cię gdzieś bo umieją liczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupole jak można płacić za L 50 gr jak w biedronce jest po 4.89 z datą do 17 marca a M po 3.99 i stoją pełne palety towary!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kogucikzd z tych jaj to ty możesz sobie zrobić jajecznice na śniadanie (mam na myśli tą ilość jaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogucikzd pisałam o tym wczoraj.Na producencie nie robi to wrażenia.Najwidoczniej to znami coś nie gra, że nie potrafimy sprzedać takiego towaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli data jest do 17 marca (termin ważn.) to pakowane byly ok.15 luty ,a cena ustalana odpowiednio wczesniej ,bo chyba nie w dniu dostawy ? To dla mnie jedyne wytłumaczenie tak niskiej (relatywnie) ceny np.w biedronce ! Lub jest ona wynikiem dumpingu ,co by mnie nie zdziwiło za bardzo ...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

Od jakiegoś czasu czytam wszystkie wypowiedzi i....

 

Wielu na tym forum popada w skrajności, siedzę w jajach od dwudziestu lat i uważam, że miejsce jest dla wszystkich, zarówno dla hodowców jak i hurtowników. Można żyć w symbiozie i mnie się to udaje...

Słuchajcie nie sztuką jest sprzedać drogo jak idzie i również nie sztuką jest sprzedać tanio jak nie idzie...

SZTUKĄ jest zapłacić hodowcy przyzwoitą cenę w dołku i SZTUKĄ jest dostać dobrą cenę od hodowcy kiedy jest górka.

A jeszcze ważniejsze dla jednej i drugiej strony jest odbieranie i dostarczanie towaru w podobnych ilościach niezależnie od sytuacji rynkowej !

 

Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli data jest do 17 marca (termin ważn.) to pakowane byly ok.15 luty

 

Czyli wszyscy naciągają przepisy ? bo o ile dobrze pamiętam to termin od daty zniesienia jest 28 dni chyba ze się coś zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć sam tez to robię bo nabijam datę 26 dni wiec pewnie i ja się trochę mijam z przepisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choć sam tez to robię bo nabijam datę 26 dni wiec pewnie i ja się trochę mijam z przepisami

 

przepisowo 28 dni...

 

ceny z auchan z przed godziny

 

L 20 szt zafoliowana 7,99 pełne półki

M 10 od 3,98 do 4,99 w zależności od dostawcy

najdroższe jajko to 30 XL 14,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że skepy czy restauracje nie chcą brać L po 50gr co się za nią paci po 49gr bo mają w dyskontach taniej! zaraz napiszę więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak i zapewne zalezę za pazury hodowcom którzy dziś są mało aktywni bo duszą kury by niosły dwa jaja dziennie by sprzedać M po 60 ale chodzi o to że teraz dzwonią do siebie i się nagadują o cenę a jak jajo tanie to dzwonią do nas i namawiają by ich rozblokować i nie brać od konkurecji bo śmiardną a teraz takich nazywają hienami!!!! Panowie producęci trzymajcie stalą cene zawsze a nie puszczajcie taniej!!! oddać na wybijanie a nie sprzedać pośrednikowi taniej i po bólu. wtedy zero podbijania cen by było stali odbiorcy i gitara! jak ma detal iść jak dyskonty mają taniej niż ,,producęt,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja w dyskontach sa w tak niskich cenach poniewaz byly kupione po starej cenie jeszcze sprzed 2 tygodni wiec nie ma sie co dziwic wszystkie sieci wyprzedaja swoje zapasy z magazynow.. w momencie kiedy ruszy nowa partia z obecna cena ceny napewno sie unormuja co nie zmienia faktu ze sieciowki beda sprzedawac po kosztach albo ponizej.. a juz widze co bedzie sie dzialo na swieta za nieco wiecej niz miesiac szkoda gadac.. to jaja chyba beda sciagac z chin zeby sprzedac jak najtaniej przy tak obecnej wysokiej cenie na rynku..nic nie zrobimy trzeba przyzwyczaic siebie i kupcow do takiej ceny ale ceny rozsadnej nie wzietej nie wiadomo skad.. a producenci tylko siedza na telefonach i dzwonia do siebie zeby podbijac ceny.. i nie powiecie mi kochani producenci ze nie.. bo jedni sprzedaja drozej inni troszke taniej.. unormujcie cene do rozsadnej i wtedy mozna handlowac spokojnie i wszyscy beda zadowoleni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...