Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:35 Wto 27 Lip 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 2648, 2649, 2650  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax

PostWysłany: 09:03 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@radwen to był sarkazm na ..... wpis jednego z sąsiadów. Wiem, że jakość i bezpieczeństwo kosztuje. Pamiętam jedną firmę, która chciała u mnie montować. W końcu wydukał :.... jak Pan pozbiera oferty, to ja zrobię 3-5% taniej i przez 2 lata co pół roku podjadę je umyć. Można i takie oferty rozważać, prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radwen

PostWysłany: 08:56 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Do baterii jeszcze nie dojrzałem, zbyt drogo taki magazyn energii wychodzi..... jeszcze.
Natomiast na dachu mam panele, a to subtelna różnica.
Biedni ci ludzie co montują na domach instalację. Dorobek ich życia i bomba z opóźnionym zapłonem na dachu. Straszne Exclamation

Moze rozczaruje niektórych ale fotowoltaika na dachu stanowi mniejsze zagrożenie pożarowe niż piec na paliwo stale w kotlowni.. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednie rozwiązania które są nieco droższe ale zapewniają bezpieczeństwo. Uwierzcie mi wiem co pisze w tym temacie...
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 08:08 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do baterii jeszcze nie dojrzałem, zbyt drogo taki magazyn energii wychodzi..... jeszcze.
Natomiast na dachu mam panele, a to subtelna różnica.
Biedni ci ludzie co montują na domach instalację. Dorobek ich życia i bomba z opóźnionym zapłonem na dachu. Straszne Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pomorze

PostWysłany: 08:02 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalcie sie dalej ta fotowoltaika beda nas je..c za 3 zl non stop
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 07:58 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBO napisał:
medox napisał:
https://youtu.be/2ApkuFDRy4Q

SUGERUJE, żeby każdy obejrzał. 2lata temu jak o tym mówiłem, wyśmiewaliście mnie, że nie za naszego życia. No to obejrzyjcie.
Czas wyjść z budy i otworzyć oczy. Nie ma i nie będzie już pieniędzy z takich rzeczy jak jakieś głupie kury, pieniądze będą ZUPEŁNIE gdzie indziej. Kto to zawczasu zrozumie, nie uwiąże sobie kamienia na szyję w postaci kolejnych bud.
P. S Czechy i Słowacja sytuacja dramatyczna
No i widzisz predator&obcy ODpisał ci D.E.B.IL jeszcze brakuje KRAAAAAAACH , LASU , I DZIUR W LESIE NORMALNIE -------P.O.J.E.B nad P.O.J.E.B.Y

LOBO ja to mam wrażenie że Ciebie już chyba karmią tymi SYBSTYTUTAMI....
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 05:34 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

SUGERUJE, żeby każdy obejrzał. 2lata temu jak o tym mówiłem, wyśmiewaliście mnie, że nie za naszego życia. No to obejrzyjcie.
Czas wyjść z budy i otworzyć oczy. Nie ma i nie będzie już pieniędzy z takich rzeczy jak jakieś głupie kury, pieniądze będą ZUPEŁNIE gdzie indziej. Kto to zawczasu zrozumie, nie uwiąże sobie kamienia na szyję w postaci kolejnych bud.
No i widzisz predator&obcy ODpisał ci D.E.B.IL jeszcze brakuje KRAAAAAAACH , LASU , I DZIUR W LESIE NORMALNIE -------P.O.J.E.B nad P.O.J.E.B.Y
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 23:00 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
Radas napisał:
Hektor88 napisał:
Witam, macie jakies oferty od firm na panele fotowoltaiczne? Ja dostałem oferte moc 50kw, montaż na gruncie, cena 200tys brutto.

Na gruncie przedraża konstrukcja. Nie chcesz skorzystać z dachu kurnika? Za pierwszą 50-tkę albo nawet 52,5 Kw płaciłem ponad 2 lata temu chyba 145 netto ze wszelkimi licznikami i pierdołami, które nie są niezbędne. Falowniki Fronius

głupi pomysł dach na czymkolwiek a już na pewno na budynku typu kurnik...
jak Ci się te panele zapalą to Ci pójdzie całość z dymem...

Baterie sie zapalają.
Ogień taki że nie trzeca mieć słomy w środku a bude zajmie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:48 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 22:35 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Hektor88 napisał:
Witam, macie jakies oferty od firm na panele fotowoltaiczne? Ja dostałem oferte moc 50kw, montaż na gruncie, cena 200tys brutto.

Na gruncie przedraża konstrukcja. Nie chcesz skorzystać z dachu kurnika? Za pierwszą 50-tkę albo nawet 52,5 Kw płaciłem ponad 2 lata temu chyba 145 netto ze wszelkimi licznikami i pierdołami, które nie są niezbędne. Falowniki Fronius

głupi pomysł dach na czymkolwiek a już na pewno na budynku typu kurnik...
jak Ci się te panele zapalą to Ci pójdzie całość z dymem...
Powrót do góry
radwen

PostWysłany: 22:28 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie w sprawie fotowoltaiki zapraszam do kontaktu. Miałem okazję wyposażyć kilkanaście ferm drobiu w instalacje fotowoltaiczne o różnych mocach.Chetnie doradze a takze zaproponuje ofertę na mała elektrownie na waszych obiektach.dzialamy woj.
łódzkie i mazowieckie. 601.069.715 https://m.facebook.com/radekwenckowski/?ref=content_filter
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:57 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Scenariusz- dalszy lockdown do końca kwietnia i 2zl przy tej ilości żywca a potem otworzenie w maju i uboje x2, zassanie i w tydzień z 2 na 5 coraz bardziej realny.
oj Medox Medox daj se spokój . Stary dziadu Ty już ni jak nie pasujesz . Do czego kolwiek . Pierdalisz . o .zaraz napiszesz o polio . hiszpance itp itd.
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 20:30 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lysonzi1"]
Hektor88 napisał:

Na gruncie podobno lepiej jest ze sprawnością paneli. A na jakich panelach

Czekam na kosztorys jutro dam znać..
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 20:23 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hektor88 napisał:

Na gruncie podobno lepiej jest ze sprawnością paneli. A na jakich panelach masz ofertę plus jaki falownik?
Powrót do góry
tesciowa

PostWysłany: 20:03 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madmax napisał:
umowę podpisywałeś z beatrice czy pijawką - tym który ze stołka Moniki szybko wskoczył du.pę holendrów . Które z nich tak Cię wydymało? W Wielkopolsce jest prawnik, który może będzie w stanie pomóc. Kiedyś w innej sprawie, ktoś mi podał do niego namiary. Tyle będę mógł pomóc

Z beatrice, prosiłbym o namiary tego prawnika na maila lub sms
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:58 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hektor88 napisał:

Powrót do góry
Patryczek2007

PostWysłany: 19:27 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Salmonella Odpowiedz z cytatem

Ktoś coś? Co ustalili na spotkaniu? Na co nasze "organizacje " się zgodziły?

https://swiatrolnika.info/salmonella-u-drobiu-giw
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 19:21 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:04 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tesciowa napisał:
Witam chciałbym was tutaj ostrzec przed praktykami ubojni drobiu z dwoma gwiazdkami i ze 137 punktami na znanym portalu.

dawniej

Ubojnia na W która miała siedzibę w miejscowości również na W

W grudniu 2020r sprzedawałem brojlery w ilości 35 tyś sztuk po cenie netto 1,80 zł do tego zakładu, po załadunku wszystkie zestawy były ważone u mnie wagą z homologacją.

Kilka dni po owym załadunku dzwoni sekretarka i informuje mnie że brojlery były za ciężkie, średnia waga z uboju to 3,60 kg. Wmawia mi że na linii produkcyjnej urywały im się haki wagowe, że 6 tyś zdrowych brojlerów będzie trzeba zutylizować i jeszcze multum innych rzeczy, ubojnia wycenia straty którymi chce mnie dodatkowo obciążyć na ponad 100 tyś zł.

Sekretarka odbija piłeczkę tłumacząc się tym że w deklarowanej wadze na umowie miało być 3,30 kg a nie 3,60 kg.
Po kilku dniach owa sekretarka konsultuje się z dyrektorem firmy i po wspólnych ‘’naradach’’ z łaski swojej stwierdza i daje mi ultimatum że jeśli podpiszę z nimi umowę na jeden obiekt to połowę kwoty z tych ponad 100 tyś zł wezmą na siebie, a resztę kosztów w kwocie 6 groszy będą mi odciągać od aktualne ceny z kontraktacji przy sprzedaży w ciągu 6 rzutów.

Akurat po tej sprzedaży za cenę 1,80 zł i manipulacjach na moją nie korzyść z ich strony na które mam dużo dowodów (ale nie będę tutaj wszystkiego ujawniał) miałem przysłowiowy ‘’nóż na gardle’’ i niestety podpisałem tą umowę na kontraktacje.

Znam już co najmniej 2 osoby z moich okolic z którymi rozmawiałem i potwierdzają wszystko w 100% że u nich ten schemat wyglądał dokładnie tak samo i że w tych ich wyliczeniach nic nie ma sensu.

Dochodząc do meritum szukam innych Hodowców którzy przez celowe działanie ubojni zostali zmanipulowani i wrobieni w dokładnie taki sam sposób.

Kontakt do mnie adrianoshow@wp.pl
Tel. 660 763 564

Kiedyś z nimi handlowałem dziekuje bardzo ręce i nogi opadają ja bym na twoim miejscu odrazu jechał na ubojnie zobaczyć co i jak te twoje kury rozwaliły bo aż niedowierzam
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 18:42 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

umowę podpisywałeś z beatrice czy pijawką - tym który ze stołka Moniki szybko wskoczył du.pę holendrów . Które z nich tak Cię wydymało? W Wielkopolsce jest prawnik, który może będzie w stanie pomóc. Kiedyś w innej sprawie, ktoś mi podał do niego namiary. Tyle będę mógł pomóc
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 18:42 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było brytolom mięsana granicy po 2 tygodnie nie trzymać to by i Salci nie było.
Ja tak dobrze zabrałem się za liczenie kosztów w porównaniu z rzutem październikowo listopadowym i mi wyszło przez samą pasze różnica na kilogramie mięsa 49 groszy. Także nikt w kontraktacji z ceną 4,4 nie wyjdzie na żadne zero. To jest jakaś utopia jeśli chodzi o korelację ceny do kosztów. Wszystko zjadło drogie zboże. Ja myślę, żę powrót do ceny 3 zł jest możliwy ale tylko na chwileczkę. I kto tam wpadnie w dołek ten jest ugotowany.
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 18:40 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="CINDUSIA"][quote="CINDUSIA"][quote="lysonzi1"][quote="CINDUSIA"]STARTERY
tydz 50 -- 1053
51---785
52---600
2021
1---820
2---1285
3---970
4---1483
5---1000
6---1060
7 1350
8--- 820
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 18:14 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tesciowa napisał:
Witam chciałbym was tutaj ostrzec przed praktykami ubojni drobiu z dwoma gwiazdkami i ze 137 punktami na znanym portalu.

dawniej

W grudniu 2020r sprzedawałem brojlery w ilości 35 tyś sztuk po cenie netto 1,80 zł do tego zakładu, po załadunku wszystkie zestawy były ważone u mnie wagą z homologacją.

Kilka dni po owym załadunku dzwoni sekretarka i informuje mnie że brojlery były za ciężkie, średnia waga z uboju to 3,60 kg. Wmawia mi że na linii produkcyjnej urywały im się haki wagowe, że 6 tyś zdrowych brojlerów będzie trzeba zutylizować i jeszcze multum innych rzeczy, ubojnia wycenia straty którymi chce mnie dodatkowo obciążyć na ponad 100 tyś zł.

Sekretarka odbija piłeczkę tłumacząc się tym że w deklarowanej wadze na umowie miało być 3,30 kg a nie 3,60 kg.
Po kilku dniach owa sekretarka konsultuje się z dyrektorem firmy i po wspólnych ‘’naradach’’ z łaski swojej stwierdza i daje mi ultimatum że jeśli podpiszę z nimi umowę na jeden obiekt to połowę kwoty z tych ponad 100 tyś zł wezmą na siebie, a resztę kosztów w kwocie 6 groszy będą mi odciągać od aktualne ceny z kontraktacji przy sprzedaży w ciągu 6 rzutów.

Akurat po tej sprzedaży za cenę 1,80 zł i manipulacjach na moją nie korzyść z ich strony na które mam dużo dowodów (ale nie będę tutaj wszystkiego ujawniał) miałem przysłowiowy ‘’nóż na gardle’’ i niestety podpisałem tą umowę na kontraktacje.

Znam już co najmniej 2 osoby z moich okolic z którymi rozmawiałem i potwierdzają wszystko w 100% że u nich ten schemat wyglądał dokładnie tak samo i że w tych ich wyliczeniach nic nie ma sensu.

Dochodząc do meritum szukam innych Hodowców którzy przez celowe działanie ubojni zostali zmanipulowani i wrobieni w dokładnie taki sam sposób.

Tel. 660 763 564

Skur, wi syny zgłoś sprawę do prokuratury
Powrót do góry
tesciowa

PostWysłany: 18:07 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawniej

Tel. 660 763 564
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 16:10 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co będzie na przełomie marca-kwietnia to dopiero zobaczymy ważne że najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo dobrze cena stabilna z tędencją rosnącą aktualnie 4.20 net to podstawa komu brakuje to tyle umawia na wolnym
Powrót do góry
Weteran

PostWysłany: 15:51 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weteran napisał:
medox napisał:
Zjadło mi słowo, w sensie jak dwa razy taka ilość żywca jak teraz spotka się z takim zapotrzebowaniem jak teraz

Myślisz że cena piardnie w kwietniu czy już w maju?

Kurde, miało być czy cena piardnie w marcu czy w kwietniu, a nie w maju.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 2648, 2649, 2650  Następny
Strona 79 z 2650

Skocz do: