Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. Trafnie to ująłeś. Pięć postów na forum i już zbiorowa ocena grupy ludzi. To dopiero pokazuje poziom dyskusji i elektualny piedestał współrozmówcy.

Kilka postów wcześniej napisałem, że podskaujemy tak jak nam zagrają wielcy gracze. Najpierw dołek wyciął sporą grupę małych i średnich producentów. Teraz to samo ma się stać z pośrednikiem. Mały i średni ma zniknąć.

A wtedy już będą robić co tylko zechcą. Z pozycji monopolisty.

Smumte jest co innego. Że w tej branży nie ma normalności. Ktoś musi dokładać. No nie ma opcji, żeby wszyscy normalnie pracowali. Wszędzie szukamy winnych tylko nie w sobie i swoich poczynaniach.

Na naszych sporach i wojenkach zyskują tylko markety, sieciówki i cukiernie. I śmieją się prosto w twarz. Bo zawsze ktoś im wchodzi w tyłek. Albo hurtownik albo producent. Zawsze ktoś zaproponuje taniej. Byle wejść. A oni to wykorzystają i.....następny frajer do golenia.

Bardzo podobne posty pisałem kilka miesięcy. Jak sytuacja była zupełnie inna.

A o budowaniu marki: POLSKIEGO JAJA to już nie wspomnę.

Wszyscy potrafili się skonsolidować. Tylko nie drobiarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bankród te 0.45 na hurtowniach to chyba z palca wyssales,chlopie masz takie okazje i nie korzystasz jesli wiesz gdzie tak maja laduj wszystko i dawaj do mnie ja odkupie i dam Ci jeszcze zarobic

 

 

Mała mieścina , hurtownia całej spożywki .

Nie sprzeda trzyma dla stałych w środę mieli dostawę

Uwaga ilość 22 klatki ,a co to klatka ?

 

niektorzy na wkladkę jajek mówią klatka jajek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bankród te 0.45 na hurtowniach to chyba z palca wyssales,chlopie masz takie okazje i nie korzystasz jesli wiesz gdzie tak maja laduj wszystko i dawaj do mnie ja odkupie i dam Ci jeszcze zarobic

 

 

Mała mieścina , hurtownia całej spożywki .

Nie sprzeda trzyma dla stałych w środę mieli dostawę

Uwaga ilość 22 klatki ,a co to klatka ?

 

niektorzy na wkladkę jajek mówią klatka jajek

 

Poza tym jak mozesz mowic o cenach na hurtowni gdzie niby nikt przypadkowy nie moze kupic,to nie magazyn handlarza no i skoro nie chca niby oddawac obcym to chyba dla tego ze realna cena jest o wiele wyzsza co??? Wiec czemu sugierujesz takie ceny:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie załadowałem dzisiaj auto jak zawsze na sobotę objechałem te same punkty i prawie połowę przywiozłem też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety..

a jak tam sie cena ma w Biedronce, Tesco, Lidl itp i jajka od Pana B. jesli cena tam bedzie sie utrzymywala w takiej cenie jak dotychczas to mozemy zapomniec ze cokolwiek bedziemy sprzedawac.. ludzie pojda tam kupowac i nikt nie spojrzy na nasze jaja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadchodzacy tydzień da nam , mam nadzieje, obraz handlu na sklepach .

Jak do dzisiaj jestem zdumiony ilością sprzedaży , towar sie sprzedaje ( sprzedawał ) bardzo dobrze.

 

co do cen , nie przesadzajmy , dokładam jako handlarz swoje i zarobie , jedyny teraz problem aby cena staneła , bo narazie zysk idzie w zakup drozszego towaru , ale finalnie bedzie zyskiem jak cena stanie w miejscu.

 

dziwi mnie tylko jedno , latem czytałem o cenie jaj ponizej 15gr , a teraz sie okazuje , ze nikt takiej ceny nie płacił- wszyscy piszą ze płacili wyzej sam płaciłem minimalnie 20gr netto za M i szlag mniie trafiał jak czytałem o tamtych cenach , ze płace wyzej , ale proiducent mi mówił , ze musi utrzymac kurnik - i to jest zrozumiałe i sensowne .Fakt , ze teraz strasznie obrósł w piórka i juz nie mówi o solidarnej współpracy , - i nie chodzi mi o cene , a o towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biedronce bez zmian bo zaglądam tam codziennie ze złości i ciekawości i wciąż są nowe dostawy i jaja ful a stare ceny L 4.89 M 3.99 nawet ekspedjętki ze sklepów do których daję L w paczce po 5.20 to biorą mało bo mówią że nawet same kupują w biedronce dobrze że nie robiłem zapasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety..

a jak tam sie cena ma w Biedronce, Tesco, Lidl itp i jajka od Pana B. jesli cena tam bedzie sie utrzymywala w takiej cenie jak dotychczas to mozemy zapomniec ze cokolwiek bedziemy sprzedawac.. ludzie pojda tam kupowac i nikt nie spojrzy na nasze jaja..

 

 

 

dobrze że na moje jaja choć żona spogąda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mała mieścina , hurtownia całej spożywki .

Nie sprzeda trzyma dla stałych w środę mieli dostawę

Uwaga ilość 22 klatki ,a co to klatka ?"

 

U nas klatka = skrzynka = 360szt.jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety..

a jak tam sie cena ma w Biedronce, Tesco, Lidl itp i jajka od Pana B. jesli cena tam bedzie sie utrzymywala w takiej cenie jak dotychczas to mozemy zapomniec ze cokolwiek bedziemy sprzedawac.. ludzie pojda tam kupowac i nikt nie spojrzy na nasze jaja..

 

 

 

dobrze że na moje jaja choć żona spogąda

 

 

co racja to racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadchodzacy tydzień da nam , mam nadzieje, obraz handlu na sklepach .

Jak do dzisiaj jestem zdumiony ilością sprzedaży , towar sie sprzedaje ( sprzedawał ) bardzo dobrze.

 

co do cen , nie przesadzajmy , dokładam jako handlarz swoje i zarobie , jedyny teraz problem aby cena staneła , bo narazie zysk idzie w zakup drozszego towaru , ale finalnie bedzie zyskiem jak cena stanie w miejscu.

 

dziwi mnie tylko jedno , latem czytałem o cenie jaj ponizej 15gr , a teraz sie okazuje , ze nikt takiej ceny nie płacił- wszyscy piszą ze płacili wyzej sam płaciłem minimalnie 20gr netto za M i szlag mniie trafiał jak czytałem o tamtych cenach , ze płace wyzej , ale proiducent mi mówił , ze musi utrzymac kurnik - i to jest zrozumiałe i sensowne .Fakt , ze teraz strasznie obrósł w piórka i juz nie mówi o solidarnej współpracy , - i nie chodzi mi o cene , a o towar

 

 

Ja ostatnio z producentem sie po ch...... właśnie o to ze mi wytykał ze płaciłem za 2a 0,14gr w maju a w papierach 0,18gr . i sie roztalismy bo za miast 8 plet 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie o to ze mi wytykał ze płaciłem za 2a 0,14gr

 

Pomylił z twoja konkurencja:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owoc miłości;

 

Po pracowitej nocy zmęczona Komarzyca wracała do domu.

Marzyła tylko o jednym: przysiąść w spokoju i przetrawić krwistą

kolację, za którą musiała się tyle nalatać.

Pracowity Kornik rył kolejne tunele i drążył przez cały dzień..

Zleceń napływało mnóstwo, nie miał nawet chwili wytchnienia.

Postanowił zrobić sobie przerwę na papierosa i wyszedł na zewnątrz.

I wtedy się spotkali.

Kornik patrzył na ponętne ciało Komarzycy, a ta, obrzucała

zaciekawionym spojrzeniem jego muskularne ciało.

 

-Bzzz bzzz... - szepnęła Komarzyca

-Bezy bezy... - odparł Kornik.

 

To była miłość od pierwszego bzyknięcia. Kochali się jak szaleni,

nie przejmując się niczym.

Plotka z szybkością błyskawicy rozeszła się po łące.

 

I wtedy zaczęły się trudności. Świat stanął im naprzeciw.

Postanowili zalegalizować związek.

Rodziny odwróciły się od nich, a znajomi nie chcieli już ich znać.

Zostali wyklęci, odrzuceni od reszty społeczeństwa.

 

Niedługo później urodziło się dziecko...

Potwór zrodzony z krwiopijcy Komarzycy i niestrudzonego

drążyciela Kornika.

Poczwara, przed którą wszyscy będą uciekać.

Dziecko, które tylko rodzice będą kochać....

 

Z kołyski swymi złośliwymi oczkami spoglądał na rodziców....

 

Tak narodził się...

 

...KOMORNIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurt filozoficzny jajczarka powraca Jedno jest pewne z miłości to ci on nie powstał na bank -komornik oczywiście Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam producentów. Wygląda na to że w końcu ceny ruszyły trochę na pólnoc bo taka padaka nie może trwać wiecznie. Szkoda tylko ze musiałem sprzedac trzy kurniki

Moje ceny do hurtu na dziś: 1A-0,16; S-0,19; 0-0,23

Pozdrawiam i pszcie ludzie ceny ze swoich regionów.

Kolego Remik a jak na dziś sprzedajesz ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo długo nie pisałem chyba ze 2 lata ale wywołany do tablicy odpowiadam. Jeszcze jakoś działam a przetrwałem dzięki tym rozsądnym odbiorcom którzy wiedzieli że nie na tym polega biznes żeby utopić swojego dostawcę. Ceny na dziś dla tych odbiorów których trzeba ukarać L-ka 0,53(jeśli jest coś w ogóle dla nich) a dla normalnych 0,46.

Pozdrawiam producentów i rozsądnych pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego dostawcy.Mój szaleje z cenami, wie nawet jakie bądą w poniedziałek,a to wróżbita.Nie pochwalę się po co rozpsuwać forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Bardzo długo nie pisałem chyba ze 2 lata ale wywołany do tablicy odpowiadam. Jeszcze jakoś działam a przetrwałem dzięki tym rozsądnym odbiorcom którzy wiedzieli że nie na tym polega biznes żeby utopić swojego dostawcę. Ceny na dziś dla tych odbiorów których trzeba ukarać L-ka 0,53(jeśli jest coś w ogóle dla nich) a dla normalnych 0,46.

Pozdrawiam producentów i rozsądnych pośredników.

Kolego remik przepraszam za pytanie ale mam problem do czego się zaliczyć cz do tych dobrych odbiorców czy do hien wyrywających darmo towar , fakty po analizie dostaw koniec kwietnia maj początek czerwca .Najtaniej płaciłem 0.21 Netto za L paczka -0.03=0.18

Jak policzył byś takiego odbiorce 0,53 czy 0,46 a może po środku

Regularne dostawy raz na tydzień

Od poniedziałku 0.55 za jajo paczkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księżniczka powiedz jakie ceny , bo może juz musze faszerowac sie herbatkami ziołowymi na uspokojenie ewentualnie kupie sobie xero , wstawie na magazyn i rozmnoże jaja.Szkoda ,ze nie umiem tej sztuczki co robili z chlebem i winem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Panowie jednak nadeszła ta chwila kiedy muszę sprzedać auto na które zarobiłem w dołku jak to mówią producęci. teraz dokładam do biznesu i jestem zmuszony sprzedać moje cacko jak ktoś zainteresowany proszę o kontakt. jajczarek ty nie dzwoń bo stary ci kasy nie da http://allegro.pl/fiat-125-i2165927882.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...