Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

kogucikzd - tyle mam w skarbonce i jeszcze na dobry soczek mi zostanie

ps.

mizerna z ciebie hi...a

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to jest tak że zasadniczo 1a jest po 35 gr,tylko tych akurat nie ma - ale są te po 50 gr. Tak mniej więcej się układa obraz po obdzwonieniu po kurnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy BigEgss i Gall na południu wszyscy żyją i handlują- no prawie bo narazie 1 odpadł N.szacz do gory ekoferma do góry góry- N.targ do góry -choć podobno turka wstrzymuje dostawy

ja do góry wszyscy chcą żyć a póki co jest cena i warunki ku temu koledzy ciągnąc cenę sytuacja coraz dziwniejsza ale na brak zejścia nie ma co narzekać

od poniedziałku gonie 1a-0.5 a L10-6.00-sklepy maja już to zapowiedziane

 

-powodzenia i mocnych nerwów bo z dokupieniem robią się problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Bardzo długo nie pisałem chyba ze 2 lata ale wywołany do tablicy odpowiadam. Jeszcze jakoś działam a przetrwałem dzięki tym rozsądnym odbiorcom którzy wiedzieli że nie na tym polega biznes żeby utopić swojego dostawcę. Ceny na dziś dla tych odbiorów których trzeba ukarać L-ka 0,53(jeśli jest coś w ogóle dla nich) a dla normalnych 0,46.

Pozdrawiam producentów i rozsądnych pośredników.

Kolego remik przepraszam za pytanie ale mam problem do czego się zaliczyć cz do tych dobrych odbiorców czy do hien wyrywających darmo towar , fakty po analizie dostaw koniec kwietnia maj początek czerwca .Najtaniej płaciłem 0.21 Netto za L paczka -0.03=0.18

Jak policzył byś takiego odbiorce 0,53 czy 0,46 a może po środku

Regularne dostawy raz na tydzień

Od poniedziałku 0.55 za jajo paczkowane

 

Najniżej na pewno nie płaciłeś więc zaliczyłbym cię do pośredniej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol normalnie jaja:P Detal stoi a na kurnikach ruch-że jaja na zeszyt,mi już znudziły się te podwyżki a może by tak teraz dla odmiany cenki w dół?? :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie o to ze mi wytykał ze płaciłem za 2a 0,14gr

 

Pomylił z twoja konkurencja:P:P

 

 

 

Ciekawe co będzie jak maj przyjdzie czy zadzwoni jak będzie jajo stało ? . To jak nie patrząc 5000tys zl w du.. w maju . I my pośrednicy jesteśmy źli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryczka marzenie Mimo wysokich cen humor dopisuje, a to najważniejsze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem u Was sprzedaż spadła, jak u Nas jest na wyższym poziomie niż przed podwyżkami ??? Czy aby nie siejecie fermentu Koledzy handlarze ??? Już dajcie spokój tym narzekaniom, mieliście dobrze przez 2 lata, dajcie i innym pospłacać kredyty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma się co dziwić , że sprzedaż spadnie ... przy takich cenach ..

 

większość społeczeństwa nie będzie po prostu stać na takie rarytasy cenowe ;P

 

Jeśli chodzi o braki na magazynie to ja nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany byłem w tesco dzisiaj. ładna L 4.49 z datą do 21 marca z ferm kożakiewicz. ale czad i dziw że sprzedaż spada chyba niedługo pokaże się jajo z zapasów. mało kiedy cena jaja przed świętami spada ale chyba te święta takie będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim cudem u Was sprzedaż spadła, jak u Nas jest na wyższym poziomie niż przed podwyżkami ??? Czy aby nie siejecie fermentu Koledzy handlarze ??? Już dajcie spokój tym narzekaniom, mieliście dobrze przez 2 lata, dajcie i innym pospłacać kredyty. Pozdrawiam

 

wszystko idzie rozpędem po dobrym handlu w mrozne dni , i zejscie na fermach

jest do czasu zapełnienia magazynów u handlarzy , czyli napewno do wielkanocy ruch bedzie .

 

kupuje w poniedziałek m-0,44 l-0,48

 

i P.leszkiewicz nie wkładaj wszystkich do jednego wora , ja nie narzekam i nadal mam dobrze , narzekam tylko na zachowania niektórych producentów , strasznie "urośli"

i jeszcze jedno , zeszłoroczny dołek w handlu jajek nie tylko dla producentów był cięzki , dla handlarzy tez ( zejscie było słabe ) i mówie tu o handlarzach nie sprzedajacych tirami , którzy was czyscili jak chcieli , ale typu 100-250 skrzynek tygodniowo - zniszcie ich teraz , to bedziecie handlowac znowu tylko z wielkimi w cenie wiadomej , jak wszystko sie unormuje za 6-8 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko idzie rozpędem po dobrym handlu w mrozne dni , i zejscie na fermach

jest do czasu zapełnienia magazynów u handlarzy , czyli napewno do wielkanocy ruch bedzie .

 

kupuje w poniedziałek m-0,44 l-0,48

 

i P.leszkiewicz nie wkładaj wszystkich do jednego wora , ja nie narzekam i nadal mam dobrze , narzekam tylko na zachowania niektórych producentów , strasznie "urośli"

i jeszcze jedno , zeszłoroczny dołek w handlu jajek nie tylko dla producentów był cięzki , dla handlarzy tez ( zejscie było słabe ) i mówie tu o handlarzach nie sprzedajacych tirami , którzy was czyscili jak chcieli , ale typu 100-250 skrzynek tygodniowo - zniszcie ich teraz , to bedziecie handlowac znowu tylko z wielkimi w cenie wiadomej , jak wszystko sie unormuje za 6-8 miesiecy

 

 

 

Dokładnie strasznie "urośli" i co niektórych te skrzydełka nie mogą wpuścić na kurnik, bo drzwi za małe Spokojnie sytuacja się odwróci i będzie płacz i dzwonienie po handlarzach ...rozmowa- Zapomnijmy te czasy kiedy jajko tak pędziło do góry i że miałem Cie gdzieś, bo obcy przyjechał i brał bez narzekania ... Przyjdzie kryska na matyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlarzu mój, święć się imię twoje,przyjdź królestwo twoje ...

 

Tak będziesz kazał mówić.

 

Zmartwię cię, w lipcu wypada stara klatka, w kwietniu-maju wypada stara kura, po świętach przetwórstwo będzie musiało wkońcu zacząć kupować jaja bo puki co nie kupują (bo nie mają co). Poskładaj sobie te informacje do kupy i spróbuj zacisnąć mocniej zwieracze bo mogą się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadam wam jeszcze raz ...

- od czerwca dopiero zaczną się braki w jaju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzuci co będzie z jajami jak czesi przestaną kupować? Znów po 13gr. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzuci co będzie z jajami jak czesi przestaną kupować? Znów po 13gr. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że dzisiejsza cena jest wynikiem że kraj z 10 milionami ludzi ,wyssał z polski jajo.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 0.13gr to nie będzie prędko i oby nie było bo to bzdura bo każdy chce żyć. tak jak pisałem wcześniej że jak za 1a płaciłem 0.33 0.35 i była stabilizacja około miesiąca to towar szedł ok i tak bym chciał ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem co teraz prognozują producenci .

Jajko w lipcu po 0.70 za 1A na fermie ?

 

Ja to inaczej widzę ale co to ma zaznaczenie ,co będzie to będzie.

Zawsze mogę zostać hodowca rybek akwariowych

 

Jeśli cena na sieciowicach będzie miedzy 0.40 - 0,50 pakowane ,a u pośrednika luzem 0,50 - 0,60 to jest oczywiste ze zbyt się ograniczy na małych i średnich sklepach

Teraz jak mowie cenę to w większości słyszę "zgłupiałeś? ale proszę przywieść bo jajka muszą być " . Po 2 tygodniach trudno ocenić jak cena wpływa na zbyt bo to wszystko leci rozmachem .

 

 

Na cenę będzie miał wpływ zakup przez przemysł i właśnie cena na sieciowicach

Nikt mi nie odda jajka za 0,35 gr jak przemysł będzie płacił 0,45

 

Zostaje jeszcze problem gotówki .

 

Male hurtownie jeśli nie maja zabezpieczenia finansowego będą musiały być kredytowane przez producentów lub padną .Nie jestem ani duży ani mały ,a już musiałem dodać 100 .000 na zakupy i kredytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...