Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam.dziś byłem na zebraniu w sprawie kontraktacji burleya.w kole do którego należy 13-14 osób zrezygnowało z uprawy 3-4 plantatorów.reszta kontraktowała na poziomie z ubiegłego roku kto ile chciał.ceny 1-7,5\2-6,5 \3-4 \4- 2,5.max.wilgotność do 26% ,beliki max.30 kg jestem z grupy ftk okolice zamościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.dziś byłem na zebraniu w sprawie kontraktacji burleya.w kole do którego należy 13-14 osób zrezygnowało z uprawy 3-4 plantatorów.reszta kontraktowała na poziomie z ubiegłego roku kto ile chciał.ceny 1-7,5\2-6,5 \3-4 \4- 2,5.max.wilgotność do 26% ,beliki max.30 kg jestem z grupy ftk okolice zamościa.

JAK DLA MNIE TO CENY FATALNE ZERO zmian z zeszlym rokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH TYTONIARZY jak leci sadzenie ja byc może zacznie od przyszłego tygodnia w tym roku tylko 0.5 ha z powodu kiepskiej opłacalności uprawiam tytoń ciemny.

 

Koledzy mozecie mi powiedzieć jakie odżywki są najlepsze pod tytoń ciemny ja jak do tej pory to stosowałem tylko saletrę potasową i mocznik bardzo będę wdzięczny za podpowiedz klasa ziemi to 3a 3b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tyton rosnie ale co jakis czas nastepuja przeszkody, nie wiem jak u was ale u nas zaatakowaly rolnice i choroba zgnilizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez problem z rolnicą,wczesniej była susza,teraz leje,moze byc problem grzybowy,ogólnie plantacje u nas są niezłe.Gdy się rozpogodzi zaras bede pryskał na robaka i moczniaka.Dopłat do jakosci prawdopodobnie nie bedzie i to będzie koniec uprawy tytoniu,reszte dokonczy wielebna unia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o kontak plantatorow uprawiajacych virginie

 

Poszukuje dostawcow dla odbiorcy belgijskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby przełożyć z polskiego na nasz jak będą wyglądały dopłaty do tytoniu bo dziś rano w tygodniu na jedynce mówili o nich tylko nie bardzo zrozumiałem jak to będzie wyglądało w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Virgini będzie dopłata do 1i 2 klasy

do burleya i ciemnego tylko do pierwszej klasy kwoty bedą wiadome jak skupią określoną ilość w tych wymienionych klasach im wyższa ilość tym dopłata niższa płatnikiem tej dopłaty będzie ARiMR nie arr ale zobaczymy jak to będzie narazie wszystko w proszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.coś bez ruchu na forum wśród plantatorów tabaki.co tam słychać u innych przed nowym sezonem.ja należę do ftk .mają być niebawem zebrania.narazie to przesunęli termin płatności do 60 dni.jakie ceny proponują na nowy sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po 16 latach uprawy rezygnuje z tej produkcji biorę jeszcze rok niezwiązanej i koniec z tym nie będę robił dobrze firmom tytoniowym poza tym te całe dopłaty do jakości to przypuszczam będą tylko dla wybranych bo poza tym już chodzą słuchy o obniżaniu cen przez firmy właśnie ze względu na te dopłaty ja uprawiam burleya weź jedz i na skupie dostaniesz 70 % dwójki a dopłata jest tylko do pierwszej klasy i już grubo dokładasz do interesu także dziękuje a uprawiałem niemało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kolegi roberta jak FTK mógł przesunąć termin płatności na 60 dni skoro dopłata należy się tylko wtedy kiedy termin płatności nie przekracza 29 dni

Płatność do tytoniu obejmuje następujące grupy odmian tytoniu:

 

grupa odmian tytoniu typu Virginia,

grupa odmian tytoniu typu Burley,

grupę odmian tytoniu należących do tytoni ciemnych

 

Umowę na uprawę tytoniu zawiera się oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu.

 

Umowa powinna określać, w szczególności:

 

grupę odmian tytoniu,

rejon upraw tytoniu,

położenie działki ewidencyjnej, na której uprawia się tytoń, z podaniem: powiatu, gminy, numeru obrębu ewidencyjnego, numeru ewidencyjnego działki - otwórz przykładowy wzór deklaracji działek ewidencyjnych

numer identyfikacyjny rolnika,

określenie wymagań jakościowych dostarczanego surowca tytoniowego, poprzez wskazanie klas jakości surowca, dokonane w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe,

termin płatności za dostarczony surowiec tytoniowy - nie dłuższy niż miesiąc, licząc od dnia dostarczenia surowca tytoniowego.

żródło ARmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze wasz związek musi przypilnować aby nie było takiego numeru na drugi rok a na naszym terenie ftk nie kupuje od jakiegoś czasu mają jakieś problemy czy coś koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PLANTATOROW,CO DO TYCH DOPŁAT,TO RZECZYWISCIE SKORZYSTAJĄ CI CO MAJĄ ZÓŁTY,DO BARLEYA MAŁA GARSTKA,BYŁO TO WIDAC W TYM ROKU PO SKUPIE,PRZEWAGA 2 KLASY,A JESZCZE OBNIZĄ CENY TYTONIU,Z WIELKIEGO SZUMU MAŁO KORZYSCI,NAKŁADY CORAZ WIĘKSZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym z tego co pamiętam na dopłatę jakościową jest tylko 29 mnl euro dla porównania tylko na niezwiązaną było prawie 50 mnl euro więc widać jaka skala będzie tych dopłat mizerna dodatkowo im więcej kupią powyżej określonego pułapu tym dopłata mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do jakości tytoniu to nie mogę narzekać u mnie co roku w 1 klasie odstawiam 50-60 % całości .uprawiam barleya .mam więc nadzieję że skorzystam na dopłatach do jakości.mariusz 1972 do jakiej grupy sprzedajesz tytoń żółty czy barley?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie piszesz ze skorzystasz na jakościowej hmm piszesz ze odstawiasz 50-60% w 1 klasie ja odstawiałem więcej i jakoś nie mam odczucia ze skorzystałbym bo tak na sto procent nie wiem czy zrezygnuje to tylko mydlenie oczu wyobraź sobie taką sytuację teraz jedynka kosztuje 7 zł dwójka 5.3zl jeżeli obniżą a zrobią to na pewno u nas coś przebąkują o cenie za jedynkę około 4 zł czyli już jesteś w plecy 3zł teraz dwójka będzie kosztować około 3 zł itd itd jesteś w plecy około 2zł policz teraz wejdzie dopłata powiedzmy około 5 zł zapewne będzie mniej sprzedajesz 10 ton w tym w pierwszej klasie 5 ton w wariancie bez dopłat weźmiesz czyli w tym roku około 61ooozł natomiast w wariancie z dopłatami weźmiesz 60ooozł uwierz mi to mydlenie oczu nic się nie zmieni tylko więcej papierków i więcej biurokracji kasa będzie nawet mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wiemy o jakiej firmie pisałem u innych ceny będą tylko gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 2011r. ceny były takie. 1-7,5 /2-6,5 /3-4 /4-2,5 .jakie w tym roku będą to jeszcze nie wiem.ty Thug z jakiej grupy jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową stratę poniosą wszyscy rolnicy, którym agencja wypłaca dopłaty wszelkiej maści. Każda złotówka ponad równowartość kwoty 5 tyś euro , będzie pomniejszona o 10% . To że dotknie to plantatorów tytoniu to owszem mogę pojąć , ale dlaczego pieniądze na wsparcie jakości tytoniu mają u licha pochodzić np. od producentów zboża , czy rzepaku?

Więc w roku 2012 , gospodarstwo np 30 ha straci ok 1000 zł z dopłat bezpośrednich,ok. 4000 zł z dopłat niezwiązanych w przypadku np limitu np. 10 ton, oraz 10 % z ewentualnej dopłaty jakościowej , jeśli oczywiście się na nią załapie.

A wszystko to podobno przy zaprzestaniu wysyłania decyzji z agencji, by zamglić , zagmatwać i pozbawić możliwości porównania .

Jednym słowem-lipton z tymi dopłatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z dolnośląskiej teraz będzie na powiaty bo jak wiemy wymyślili żeby tym zajmowały się odziały ARiMR to powiem Ci że masz jeszcze gorzej bo więcej klas i większa możliwość orżnięcia przez firmy skupowe jeżeli w burleyu nie dostaniesz dopłaty czyli nie sprzedasz w jedynce płyniesz z tematem jak złoto szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z niezwiązaną tak jak kolega lanz buldog pisze jeżeli bierzesz 100 tyś zł to 10 tyś obetną Ci w ramach modulacji jak to ładnie brzmi w ramach rżnięcia rolnika plantatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...