Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

żółkną listki ,może ziemia jest zakwaszona,nasiona były zaprawiane

A nie ma mokro? NIedale mnie gosciu od kilku lat w jednym miejścu rokrocznie się topi i ma tam teraz jęczmień zółciutki jak cytryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój jęczmień jest strasznie zółty, do zimy był poprostu piękny a od początku marca przyszły przymrozki nicne i zżółkł nie wiem co trzeba robić, macie jakiej propozycje?? może jakiś nawóz?? choć chyba będę musiał zaorać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sialiście już saletrę na jęczmień ? u mnie w nocy na minusie i nie wiem czy już siać czy poczekać jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak minusowe temperatury w nocy to lepiej saletrzak, wolniej się rozpuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Huzarem można opryskać jęczmień ozimy ? pryskał ktoś z was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jak minusowe temperatury w nocy to lepiej saletrzak, wolniej się rozpuszcza

Oraz pełnia księżyca i wiatr ze wschodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie pryskalem huzarem jenczmienia ale kolega pryska juz ze 3lata. Zadnych uszkodzen i nic zlego nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiscie nie pryskalem huzarem jenczmienia ale kolega pryska juz ze 3lata. Zadnych uszkodzen i nic zlego nie zauwazylem.
Wielkie dzięki na opakowaniu na ty dodatku pisze że można a na samym huzarze nic nie pisze o jęczmieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo źle niestety ;/ powiat Gostyniński woj. Mazowieckie 3 noce z temp -25 bez okrywy śnieżnej, odmiana Lomerit, wszystko leży plackiem na ziemi. Jedyna nadzieja, że może kożenie i węzeł krzewienia nie zmarzł, bo jak wyrywałem rośliny wczoraj, to dobrze trzymają się w ziemi i cześć liści od samego dołu jest jeszcze zielona, więc może całkiem szlak go nie trafił. Jęczmień uprawiam dopiero drugi rok więc nie bardzo wiem czego się spodziewać. Na AF dodałem dziś zdjęcia więc możesz sobie zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tragedia a obsiałem 1/4 moich powierzchni i liczyłem że lichy będzie to wsieje po zbiorze grykę i zbiorę w październiku i jakoś by ona zrekompensowała słaby jęczmień ale jak prawie nic nie będzie ???? A największym plusem że 1/4 żniw będzie wcześniej i się spokojnie wyrobię no ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo źle niestety ;/ powiat Gostyniński woj. Mazowieckie 3 noce z temp -25 bez okrywy śnieżnej, odmiana Lomerit, wszystko leży plackiem na ziemi. Jedyna nadzieja, że może kożenie i węzeł krzewienia nie zmarzł, bo jak wyrywałem rośliny wczoraj, to dobrze trzymają się w ziemi i cześć liści od samego dołu jest jeszcze zielona, więc może całkiem szlak go nie trafił. Jęczmień uprawiam dopiero drugi rok więc nie bardzo wiem czego się spodziewać. Na AF dodałem dziś zdjęcia więc możesz sobie zerknąć.
podaj link do tych fotek to zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego u Ciebie jeszcze coś się zielono pokazuje przy korzeniu a u mnie nic, pozostaje trzymać kciuki i z wiosny azot lub brona albo jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę azotowy nawóz a jak ruszy to wtedy bronować a jak nie ruszy to niestety orać. A co by było lepsze saletra czy saletrzak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wysokoie pH to saletrzak a jak niskie to saletra. Jęczmień siarki aż tyle nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na polu jest tylko wyschnięte siano, bez oznak życia ( zieloności) to siać nawóz czy czekać aż może coś zielonego najpierw wypuści. Może szkoda azotu na takie pole. U nas w okolicy wszystkie jęczmienie suche czarno to widzę. Pszenice podobnie tylko niektóre odmiany mają trochę liści zielonych.Nawet pszenżyta co niektórych odmian są żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale wy panikujecie!!!wykop obetnij co suche połóż w cieple i zobacz czy coś przyrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myślę azotowy nawóz a jak ruszy to wtedy bronować a jak nie ruszy to niestety orać. A co by było lepsze saletra czy saletrzak??
raczerj odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myślę azotowy nawóz a jak ruszy to wtedy bronować a jak nie ruszy to niestety orać. A co by było lepsze saletra czy saletrzak??
raczej odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem w identycznym stanie pszenicę. Zanim puściło poszedł saletrzak, potem saletra. Ładnie się pozbierała. Plon 6t. Nie panikować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...