Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój profesor kiedyś mówił żeby nie wierzyć w napisy ,ja też Ci mogę powiedzieć ze jestem piękny i młody a nawet ze jestem dziewczyną ----wierzysz ? jeszcze raz Ci mówię opieraj sie na badaniach COBORU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak pięknie przezimował pod śniegiem Liczę że jutro po nocnych mrozach uda mi się rozsiać saletrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś próbowałem i wtopa. Za słaby mróz u mnie zamarzło z 5 cm i 914 tonoł. Zobaczymy jak tej nocy będzie. U mnie jeszcze nie odmarzła ziemia głębiej z piątku ma sobotę sporo popadało i na wierzchu jak przeorana tak błotko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mrozu nie będzie ,czeka Cię ręczne sianie,no może gdy obeschnie za dwa tygodnie to wjedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj siałem saletrę na mój rzepak, liście zółcizna ale środek zielony szyjka twarda a nie galareta. Ogólnie wtopy nie było tylko na jednym polu 5 metrów kolein to był ostatni dzień dzisiaj u mnie żeby posiać bo idzie deszcz a rano było minus 5. woj.Opolskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie można już siac siarczan amonu i saletre nie zawcześnie???? doradzcie po sieje rzepak dop 2gi rok i niemam zbytniego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja plantacja wygląda ładniutko, aż szkoda z nawozem w nią wjeżdżać. u nas zapowiadają jeszcze ponad -10 więc przy tych wiatrach jeszcze różnie może być, chyba wstrzymam się jeszcze z nawozami z tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm2 cześć nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wczoraj napadało do 10 cm śniegu a rano -9 było okolice Zamościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozy pogody się sprawdziły, mróz 8oC wiatru zero i rzepak zasilony. Ale na pszenicę nie mogłem wjechać na polu obok rzepaku. chyba dlatego, że nie pryskałem jej jesienią i nie było wygniecionych ścieżek. Pszenżyto też zasilone ale ścieżki były wygniecione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wstrzymuję z azotem. Pisałem o moim rzepaku jakiś czas temu. Robiłem próbę z rośliną w doniczce (opisywałem co i jak). I wiecie co się okazało. Otóż rośliny które niby przetrwały bo puściły ze stożka wzrostu liście. Liście te były normalne, po prostu rosły. Ale teraz zaczęły schnąć. Po dokładniejszej oględzinie rośliny okazało się że wszystkie stożki wzrostu są przemarznięte. Tak więc pozostały tylko niektóre rozgałęzienia boczne z kącików przy listkowych. I jestem trochę w kropce.

Na polu, liście żółte a serca zielone. Ale serca są zielone bo chyba jeszcze nie zaczęły wysychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się wstrzymuję z azotem. Pisałem o moim rzepaku jakiś czas temu. Robiłem próbę z rośliną w doniczce (opisywałem co i jak). I wiecie co się okazało. Otóż rośliny które niby przetrwały bo puściły ze stożka wzrostu liście. Liście te były normalne, po prostu rosły. Ale teraz zaczęły schnąć. Po dokładniejszej oględzinie rośliny okazało się że wszystkie stożki wzrostu są przemarznięte. Tak więc pozostały tylko niektóre rozgałęzienia boczne z kącików przy listkowych. I jestem trochę w kropce.

Na polu, liście żółte a serca zielone. Ale serca są zielone bo chyba jeszcze nie zaczęły wysychać.

Mam podobne spostrzeżenia. uważam , że trzeba poczekać aż na dobre ruszy wegetacja wtedy wszystko będzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto z kolegów uprawia bellvue nie wyglada on za dobrze na tle innych moich odmian a miał być taki idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jesieni zazdroscilem pogody na zachodzie kraju.u nas nie padalo przez prawie dwa miesiace jesienia ale teraz juz wam nie zazdroszcze.rzepaki dobrze wygladaja lepiej jak narazie niz w tamtym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwuch kolegow wczoraj rano posialo nawozy na rzepak. dzis pada od rana deszcz, ziemia glebiej jest zamarznieta az stach pomyslec co z tym nawozem sie stalo. wydaje mi sie ze splynal po gorkach do rowu. a ceny nawozu kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to gdzie nawóz w rowie u nas dzisiaj całe pola spływały ziemia zmarznięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie puściło woda zaczyna płynąć rowami i znikać z pół.

bellvue według badań monolit prof. Korbasa z PIB w Poznaniu ma duże szanse jak dobrze pamiętam to klaifornia, adriana, exotic, cabriolet, monolit i kilka innych też. Według w/w prof. ci którzy dali K na jesieni uratowali swoje rzepaki albo przynajmniej dali im większe szance. Twierdzi że dobrze żywiony rzepak w potas zniesie o 3-6 st. C więcej niż niedożywiony w ten skłdnik. No i generalnie każe jechać na opadanie płatka a nawet wcześniej na żółty pąk. Wspominał nawet że jak będzie do 20 roślin zdrowych na m 2 to zostawić bo cena będzie odpowiednia. To wszystko co najważniejsze z takiego spotkania z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda z pól spłynęła w zeszłym tygodniu Poza tym jest bardzo płasko i nic nie spłynęło. Na pszenicy ziemia już była rozmarznięta wgłąb i dlatego nie dało się wjechać. Nie ma co porównywać zmarzliny jak u mnie było 25-30 cm śniegu a na zachodzie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla zainteresowanych środkami ochrony roślin w dobrych cenach zapraszam na allegro lub kontakt telefoniczny 509341788 lub e-mail piotrph1989@tlen.pl

Przedsiębiorstwo Handlowe PIOTR Piotr Rawicki

 

http://allegro.pl/hu...2175231751.html

http://allegro.pl/granstar-ultra-sx-50-sg-240g-trend-0-5l-nie-chisel-i2175232098.html

 

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

 

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży np: Huzar Activ 5l bedzie kosztować 620zł+przesyłka kurier lub poczta polska

 

Towar mogę wystawić na portalu www.tablica.pl wtedy zainteresowanym wysyłam linki do ogłoszenia

Sprzedaję również nawozy dolistne i odzież ochronną przed pestycydami maski, rękawice, kombinezony

www.zaopatrzenie.artBHP.pl

 

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś byłem przy swoim, wygląda przepięknie, 15 cm rozmarznięte dalej gruda, nie liczę na szybkie wjechanie z nawozem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też byłem przy swoim wygląda na pięknie przemarznięty od samiuśkiej góry po sam dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój niestety tez z kazdym dniem wygląda gożej ;/ jeszcze w ubiegły piątek rozeta była zielona, teraz zaczyna powoli żółknąć, niby kożeń trzyma się dobrze gleby i po przecięciu wygląda na zdrowy, ale nawet jak jakoś przeżyje to nic dobrego z niego nie urośnie ;/

@grześ nawet 15 roślin na metrze może dac zadowalający plon, pod warunkiem ze będą zdrowe, niestety jak 2/3 roslin wymarznie to zazwyczaj ta 1/3 które przetrwały też jest w nie najlepszej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też byłem przy swoim wygląda na pięknie przemarznięty od samiuśkiej góry po sam dół
tylko Bellivue czy wszystkie odmiany? a może spytam inaczej , która odmiana wygląda najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bellvue najgorzej castille najlepiej ale ogólnie ten najlepiej hmm po takim mrozie co to da za plon 1.2T? o ile zostawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...