Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zawartość PK mam b.wysoka szczególnie K. pH trochę zmienności będą łaty. Nie wiem czy znajdę siewnik z podsiewaczem, więc nawożenie na zapas pod następną uprawę. Mocno się zastanawiam ponieważ tak duży plon suchej masy pociąga za sobą duży ubytek składników pokarmowych w glebie.

Zbiór odbiór po stronie biogazowni http://www.wikanabioenergia.pl/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla zainteresowanych środkami ochrony roślin w dobrych cenach zapraszam na allegro lub kontakt telefoniczny 509341788 lub e-mail piotrph1989@tlen.pl

Przedsiębiorstwo Handlowe PIOTR Piotr Rawicki

 

http://allegro.pl/hu...2175231751.html

http://allegro.pl/granstar-ultra-sx-50-sg-240g-trend-0-5l-nie-chisel-i2175232098.html

 

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

 

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży np: Huzar Activ 5l bedzie kosztować 620zł+przesyłka kurier lub poczta polska

Towar mogę wystawić na portalu www.tablica.pl wtedy zainteresowanym wysyłam linki do ogłoszenia

Sprzedaję również nawozy dolistne i odzież ochronną przed pestycydami maski, rękawice, kombinezony

www.zaopatrzenie.artBHP.pl

 

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile u Was Guardian, lumax i inne środki na kukurydzę? mocno poszło w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam zamiar wysiać polifoskę 6 w siewie z nasionami pod rząd .Jak myślicie ,czy można tak zrobić ,bo zawsze siałem tylko fosfor ,a potas był rozsiany na całe pole .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile u Was Guardian, lumax i inne środki na kukurydzę? mocno poszło w górę?

dzisiaj zamawiałem Lumax, wyszedł niecałe 51 zł za litr ale w beczce 200l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile u Was Guardian, lumax i inne środki na kukurydzę? mocno poszło w górę?

dzisiaj zamawiałem Lumax, wyszedł niecałe 51 zł za litr ale w beczce 200l.

 

a z jakiej to firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osadkowski tak sprzedaje ale nie wiem czy jeszcze jest bo wczoraj dzwonił i musiałem się szybko decydować bo schodził jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ciepłe bułeczki - no dobra cena., ale ja wiem czy aż taki popyt mają, no chyba ze to ostatnie 200 L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osadkowski tak sprzedaje ale nie wiem czy jeszcze jest bo wczoraj dzwonił i musiałem się szybko decydować bo schodził jak ciepłe bułeczki.

 

No mam propozycję z jednej firmy Lumax po 53zł/L - też opakowanie 200litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

 

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży np: Huzar Activ 5l bedzie kosztować 620zł+przesyłka kurier lub poczta polska

 

 

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788

 

To ja Ci moge tego Huzara sprzedać za 570 zł bruto + wysyłka.... z tym ze zanim coś napiszesz to pomyśl....

Kurier lub poczta? A od kiedy Poczta ma ADR ? To jest chemia ! Jesli chodzi o kuriera to tylko RABEN wchodzi w gre.... takie zagrywki są nielegalne drogi kolego.... a granstar ultra oddam Ci na -14% od cennika bo ta twoja cena jest mega.... zresztą cały cennik jest mega....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen72. jakie masz sprawdzone odmiany z FAO 220-240 na średniej do lekkiej ziemii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz miał co zrobić z qq we własnym zakresie to nie radzę siać bo większość ludzi przesiewa właśnie qq i cena będzie po 100zł za mokrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolice Szamotuł firma co sprzedaje SOR mówi ze wielu nie chce się przekonać do kuku i ziarno nie schodzi aż tak jakby się można spodziewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szopen72. jakie masz sprawdzone odmiany z FAO 220-240 na średniej do lekkiej ziemii ?

Najbardziej sprawdzona jest Eko KWSu siałem też H32 Pioniera ale jest podatne na głownie i przestałem. W zeszłym roku próbowałem D23 ale było wilgotniejsze niż ECO, próbowałem też N86 i przy FAO 270 była bardzo sucha. W tym roku dalej ją będę testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okolice Szamotuł firma co sprzedaje SOR mówi ze wielu nie chce się przekonać do kuku i ziarno nie schodzi aż tak jakby się można spodziewać

Jak narazie ludzie szukają pszenicy i jęczmienia. Jak nie znajdą posieją qq. U mnie kwalifikatu w powiecie nie znajdziesz. A jak znajdziesz to nie wiedzą ile chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ niegadaj że niema kwalifikatu przecież tak sypała w zeszłym roku kukurydza że szok, to chyba raczej chodzi o zrobienie małej paniki i dziabnięcie portwela rolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o kwalifikat jęczmienia i pszenicy. Kukurydzy na razie jest dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj fakt tak sie kończy jak ktoś nieczyta ze zrozumieniem przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje porady, niestety przenzyto mi wymarzlo i zastanawiam sie nad kukurydza bo jesli posialbym cos jarego to raczej moge liczyc tylko na zwrot kosztow.

Ziemia to 3a i 3b od dawna uprawiana w monokulturze pszenzyta. Na jesien sypnalem 300kg polifoski 4. Nie badana, ale na pewno jest kwasna bo ostatnie wapno widziala 3 lata temu.

 

Pierwsze pytanie czy w ogole moge siac kukurydze jesli jesienia pryskalem tolurexem ?

 

Nigdy nie sialem kuku, jaka odmiane radzicie na kwasna ziemie i jak mniejwiecej powinny wygladac zabiegi.

Zaznaczam, ze w gre wchodza raczej w 100% nawozy sztuczne, mozliwe, ze bede mial dostep do gnojowicy (od swin w bezsciolkowym howie). W jakiej ilosci i jakim terminie moge to rozlac?

 

 

Dziekuje Bardzo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Potrzebuje porady, niestety przenzyto mi wymarzlo i zastanawiam sie nad kukurydza bo jesli posialbym cos jarego to raczej moge liczyc tylko na zwrot kosztow.

Ziemia to 3a i 3b od dawna uprawiana w monokulturze pszenzyta. Na jesien sypnalem 300kg polifoski 4. Nie badana, ale na pewno jest kwasna bo ostatnie wapno widziala 3 lata temu.

 

Pierwsze pytanie czy w ogole moge siac kukurydze jesli jesienia pryskalem tolurexem ?

 

Nigdy nie sialem kuku, jaka odmiane radzicie na kwasna ziemie i jak mniejwiecej powinny wygladac zabiegi.

Zaznaczam, ze w gre wchodza raczej w 100% nawozy sztuczne, mozliwe, ze bede mial dostep do gnojowicy (od swin w bezsciolkowym howie). W jakiej ilosci i jakim terminie moge to rozlac?

 

 

Dziekuje Bardzo !

 

Polecam odmianę EUROSTAR w zeszłym sezonie u sąsiadów plonowała rewelacyjnie ...sporo więcej od pozostałych ja też dzisiaj kupiłem tą odmianę ...zboża u nas są dobre ...może 5% wymarzło .Pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uprawiałem kukurydzy dlatego proszę o poradę w ubiegłym roku był obornik 30 t i wiosną dałem 300 kg saletrzaku bo miało być pszenżyto niestety padło i chce przesiać kuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza lubi sobie podjesc wiec nawozu nigdy za duzo , walnij przedsiewnie mocznika, do siewnika polifoske ,potem poglownie saletre a nie saletrzak,siejesz poglownie saletrzak-wiedze rolnicza chyba z daleka omijasz[saletrzak zreszta to najdrozszy nawoz N w przeliczeniu na skladnik] jakies nawozenie dolistne.

ilosci nawozow wg upodobania i stanu kieszeni-ale kukurydza to droga w uprawie,nawozeniu i opryskach roslina.

jaka odmiana- roznice w plonowaniu sa tak niewielki ze to praktycznie bez znaczenia, ale ja polskich jakos nie sieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza jest droga w uprawie? w tym sezonie chyba nie, nasiona tańsze od zbóż jarych, zabieg zasadniczo jeden, a nawożenie rzecz jasna musi zaspokajać potrzeby roślin, należy również zwrócić uwagę na potrzeby wodne - wody kukurydza potrzebuje bardzo dużo ale gospodaruje nią zgodnie z moją wiedzą najlepiej czyli na każdy kg masy potrzebuje jej najmniej; sialiście kiedykolwiek kukurydzę po zaoranym rzepaku, gdzie zastosowano butisan star?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...