Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

ja powiem jeszcze tak. my pośrednicy rozliczamy się co do grosza z państwem z podatku jak i vat a u was jak jest to sami wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena na sobote L-0,46 - kto szanował swojego , ten ma taniej

 

ja sprzedam na detal po 0, 56 , detal dołozy około 10-12 gr i mamy na pólce 65-68 gr -idzie konkurowac , wszyscy do Biedro.. tesc.. itd nie polecą

 

Dałem ten cytat - bo mnie zaskoczył - masz kolego odwagę ,żeby w hurcie dokładać taką marżę ! Widzę ,że Twoi klienci (sklepikarze i ciastkarze) są potulni jak baranki , nie denerwują się , nie wydzwaniają do konkurencji. FAJNIE masz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pójdzie do góry ale sytuacja jest jakaś dziwna i zaczynam schodzić ze stanów magazynowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dziwna kolego normalna. zrobił się ruch w lutym bo tłusty czwartek panika trochę export a po tłustym czwartku co rok sprzedaż siadała 20 -30 % a w tym roku przy tej cenie siadła 50% narazie a co dalej będzie to zobaczymy ale w 90% jestem pewien że będzie spadek. to nie był natyralny wzrost ceny tylko sztuczny jak kiedyś z cukrem. też w telewizji krzykneli o drastycznych podwyżkach to ludzie w kolejki po cukier a póżniej cisza. tak i teraz sawicki mówi jajo złoty to hurt w te pędy na zakupy a detal ma to gdzieś płacić za jajo cenę szynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Panie obserwatorjaj. Zejdź ze stanów magazynowych do zera z nadzieją, że za kilka dni będzie taniej. Zobaczymy, czym będziesz handlował przed świętami ...

A co do tego "sztucznego wzrostu cen" to ręce opadają. Jak cena spada to "cenę dyktuje rynek". Jak cena rośnie- to "wzrost ceny jest sztuczny". Żałosne.

 

Sprzedaż siadła o 50 % ? Ale niby gdzie ? U mnie na sklepy, piekarnie, stołówki itp poszło w lutym dużo więcej niż normalnie. Aż sam się dziwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dziwna kolego normalna. zrobił się ruch w lutym bo tłusty czwartek panika trochę export a po tłustym czwartku co rok sprzedaż siadała 20 -30 % a w tym roku przy tej cenie siadła 50% narazie a co dalej będzie to zobaczymy ale w 90% jestem pewien że będzie spadek. to nie był natyralny wzrost ceny tylko sztuczny jak kiedyś z cukrem. też w telewizji krzykneli o drastycznych podwyżkach to ludzie w kolejki po cukier a póżniej cisza. tak i teraz sawicki mówi jajo złoty to hurt w te pędy na zakupy a detal ma to gdzieś płacić za jajo cenę szynki.

Ludzie, jak macie pisać takie głupoty to lepiej tu w ogóle nie zaglądajcie. Panie obserwatorjaj, nie było Cię na forum jak jajko było po 15 groszy to i teraz się nie udzielaj.

Sprzedaż siadła o 50 % ? Człowieku- puknij się w czółko ! Wbrew temu, co mówią niektórzy handlarze na forum, handel w detalu ma się bardzo dobrze ! Jak wam sprzedaż siadła- to nie kupujcie jajek. Prosta sprawa. Może wtedy i cena się ustabilizuje, bo jak na razie to zapowiada się kolejna fala podwyżek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do polowy lutego jajo sie sprzedawalo super ale sprzedaz siadla tak od polowy tamtego tygodnia a w tym to juz dramat mysle ze szalu nie bedzie przed swietami a po swietach kazdy bedzie bral tyle zeby bylo jajo na stanie ale zaden zapas ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoyo powiemna swoim przykladzie sprzedaje detal 200skrz tygodniowo biorac kolejny transport nie mialem nic po towar jade kolo wtorku imysle ze przy takim zejsciu bede mial kolo 130 -140 ale jade bo swieta jakby nie one kolejna dostawe odpuscil bym ale jesli ta wezme to kolejna na bank mam w dupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak Panie YoYo ja to myślę że idzie nie co fala podwyżek ale prawdziwe tsunami i jajo będzie w cenie strusiego dokładnie luty był dobry tylko koniec miesiąca obsiadł nie będę się zPanami szarpał a co do forum każdy ma prawo do wypowiedzi tak więc nikt nie zabroni mi wyrazić swojej opinni pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do swiat pewnie bede sprzedawal za dziekuje ale chce zapewnic towar swojemu klientowi a po swietach jesli sie sytuacja nie zmieni to zapraszam producenta do sprzedazy detalicznej jak chce miec kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie było Cię na forum jak jajko było po 15 groszy to i teraz się nie udzielaj.

 

Yoyo ,a ty byleś ? pisze ze dołączyłeś 9 listopada

Dobrze ze ty pozjadałeś wszystkie rozumy ,a pozostali maja się pukać w czoło .

 

Z tego co pamiętam to pisałeś ze masz mala fermę i w większości jesteś sam wstanie wszystko rozprowadzić wiec ciebie raczej niska cena nie dotyczyła wiec co ty chcesz odrabiać i na jaki dołek zbierać?Przecież ty nie musiałeś sprzedawać po 5 groszy .

 

Wiecznie tylko kredyty i kredyty , a my samochody i maszyny do pakowania mamy za darmo ? tez to trzeba spłacać

Druga sprawa ze jeśli kupuje nowy samochód to z myślą ze będzie na siebie pracował z 10 lat tak samo jak wasza klatka (10-15 lat )a piszecie jak by to była inwestycja na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się coś zdaje, że wszyscy macie rację. I nie jest to sarkazm czy złośliwość. Z tego co piszecie i sam widzę co się dzieje na rynku,to zrobiły się dwie ceny do hurtu. Dla stałych i w ilościach które brali wcześniej: 1a od 0,45 do 0,50 a cena na dodatkowe porcje towaru ( np. na eksport) lub dla nowych pośredników dobija nawet do 0,55 groszy za 1a.

I uważam to działanie za bardzo mądre i przemyślane. Swojemu i stałemu odbiorcy producent da normalnie żyć. A jak trafia się okazja dodatkowo zarobić- to zarabia! I tak pownno być. Tak samo jak normalny odbiorca dawał żyć w dołku. Ot i cała filozofia.

Na moje to w końcu powiało normalnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zacytuję wieszcza: "taniej już było..." Od kilku dni dyskusja o niczym...

Na razie nic się nie zmienia: towar drogi, detal szuka, a hurtownik jak w zeszłym tygodniu przebija jeden drugiego... - wasz problem.

Jak w 2011r. z gry wypadło kilkunastu hodowców tak teraz przyszła kolej na hurtowników - i nic z tym nie zrobicie takie jest prawo wolnego rynku to tylko kwestia czasu...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się coś zdaje, że wszyscy macie rację. I nie jest to sarkazm czy złośliwość. Z tego co piszecie i sam widzę co się dzieje na rynku,to zrobiły się dwie ceny do hurtu. Dla stałych i w ilościach które brali wcześniej: 1a od 0,45 do 0,50 a cena na dodatkowe porcje towaru ( np. na eksport) lub dla nowych pośredników dobija nawet do 0,55 groszy za 1a.

I uważam to działanie za bardzo mądre i przemyślane. Swojemu i stałemu odbiorcy producent da normalnie żyć. A jak trafia się okazja dodatkowo zarobić- to zarabia! I tak pownno być. Tak samo jak normalny odbiorca dawał żyć w dołku. Ot i cała filozofia.

Na moje to w końcu powiało normalnością...

W 100% się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest mnie wstanie zmusić do kupieni tak samo producenta do sprzedania , a tu to możemy poglądy wymieniać tylko nie wiem czemu obrażanie i złośliwości

 

Szybciej handlarz napisze ze idzie do góry(tydzień po fakcie :) ) niż producent ze spada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://remarketing.raiffeisen-leasing.com/obj.php?id=23133&cty=PL&lang=PL&m=0307

 

Zobaczcie to. Ten przebieg, ten rocznik. Ta cena!! Salonowy..... W sumie można się zgrzać jak biłała na święta... No i raptem równowartość 20 palet jaj..hehhehe

 

Jest małe ale.........czujnik wykrył szpachel nawet na dachu!! I już wiemy skąd taki mały przebieg. Bo stał w warsztacie.

P.s. To tylko taki mały przerywnik. Pomiędzy lamentami i złośliwymi wyzwiskami... I motywacja do pracy!!! Do roboty!! Piękne auta czekają..

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie jest mnie wstanie zmusić do kupieni tak samo producenta do sprzedania , a tu to możemy poglądy wymieniać tylko nie wiem czemu obrażanie i złośliwości

I tu się mylisz. No właśnie to jest ta różnica między handlarzem a producentem. Handlarz nie musi kupić a hodowca MUSI sprzedać ! Jak nie sprzeda, to co zrobi z jajami ? A codziennie do magazynu wjeżdżają nowe, i nowe,.. i nowe i tak dzień za dniem. A kury jeść wołają.

 

Poza tym wczoraj rozmawiałem z handlarzem, który stwierdził, że za dwa grosze na jajku, to mu się nie chce nawet z domu wychodzić. On musi mieć co najmniej 15 groszy na sztuce ! I co my, producenci mamy o tym myśleć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie było Cię na forum jak jajko było po 15 groszy to i teraz się nie udzielaj.

 

Yoyo ,a ty byleś ? pisze ze dołączyłeś 9 listopada

Dobrze ze ty pozjadałeś wszystkie rozumy ,a pozostali maja się pukać w czoło .

 

Z tego co pamiętam to pisałeś ze masz mala fermę i w większości jesteś sam wstanie wszystko rozprowadzić wiec ciebie raczej niska cena nie dotyczyła wiec co ty chcesz odrabiać i na jaki dołek zbierać?Przecież ty nie musiałeś sprzedawać po 5 groszy .

 

Wiecznie tylko kredyty i kredyty , a my samochody i maszyny do pakowania mamy za darmo ? tez to trzeba spłacać

Druga sprawa ze jeśli kupuje nowy samochód to z myślą ze będzie na siebie pracował z 10 lat tak samo jak wasza klatka (10-15 lat )a piszecie jak by to była inwestycja na rok

 

Ja nie biadoliłem w trudnych czasach tak jak Wy teraz. Dlatego mnie tu nie było.

 

A mi to pakownia z nieba spadła ? Ja też jak kupuje samochód do wożenia jaj to też chciałbym, żeby się spłacił.

Tak, jak Wy teraz narzekacie na hipermarkety (że niba tanie jajko mają), tak mnie rok temu handlarze wygryzali ze sklepów z cenami takimi, że aż żal wspominać.

Nie bądź więc PROMIX hipokrytą. Tobie musi się spłacić a ja to mogę wiecznie dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do swiat pewnie bede sprzedawal za dziekuje ale chce zapewnic towar swojemu klientowi a po swietach jesli sie sytuacja nie zmieni to zapraszam producenta do sprzedazy detalicznej jak chce miec kase

Podaj tylko adresy a ja z chęcią Cię wyręczę i porozwożę towar zamiast Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do producentów:

Czytam te Wasze wpisy i zawsze pojawia się jeden argument KREDYTY.

To ja mam w związku z tym takie pytanie Załóżmy, że X producent ma 1.000.000 kredytu na dzień dzisiejszy. Czysto teoretycznie. Poszło dobrze przez ostatnie pół roku i ma wolne 200 tys złotych. To czemu nie zmniejszy Swojego zadłużenia tylko kupuje inne dobra materialne??? Ja nikomu nie zazdroszczę ani nie wypominam ale wydaje mi się że ciągłe zadłużenie właśnie wynika z takiego trybu gospodarowania. Powiększanie majątku. Nie mówię, że jest to zły system ale tak jest.

pozdrawiam

Handlarze nie mają kredytów i też kupują fury. Też tak bym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest jedno , jajo bylo tanie hadlarz zly niedobry , jajo jest drogie a handlarz dalej zly i niedobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZAINTERESOWANYCH MAM DO SPRZEDANIA JAJA OD KURY MESSY IA,IB, IIA, i S JAK KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY DZWOŃ 602 464 539. MAZOWIECKIE I NIE TYLKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...