Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na forum nowy i chciałem się przywitać i wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku i dobrej paszy w dobrej cenie.

A teraz do rzeczy. Interesuje mnie pasza dla brojlera z Dossche, jakie macie wyniki i czy polecacie tą firmę Z góry dzieki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dossche przyrosty jak i zdrowotność b.dobre,na 43 dni tuczu 2.74 średnia ,ale wpieprzyły 1.93 na kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Dossche gorszy jest jedynie Ekoplon , ale jedni i drudzy sprzedają najtaniej na rynku i to jest ich atut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest cena paszy na dzien dzisiejszy. Chodzi mi o pasze na start dla pisklaków oraz pozniej juz dla tuczu. Mam okazje przejac kurnik po wójku i zaczynam liczyc ewentualne koszty. Za kazda pomoc bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaka jest cena paszy na dzien dzisiejszy. Chodzi mi o pasze na start dla pisklaków oraz pozniej juz dla tuczu. Mam okazje przejac kurnik po wójku i zaczynam liczyc ewentualne koszty. Za kazda pomoc bede bardzo wdzieczny.

Kolego, ceny są różne. Tzn. zależne od tego czy płacisz gotówką, bierzesz paszę na termin czy wogóle płacisz po rzucie. Weź pod uwagę odległość wytwórni pasz od Twojego kurnika,żeby potem nie było problemów z logistyką. Najprościej: zajrzyj na strony inter. konkretnych wytwórni i podzwoń do przedstawicieli. Przyjadą do Ciebie z ofertą i wszystko będziesz wiedział. Najbardziej znane wytwórnie w płn. Polsce: Wipasz, Golpasz, Cargill, Cedrob, Piast, AgroCentrum, Dossche, Hage, De Heus. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze proszę o aktualną opinię na temat paszy WIPASZ chodzi mi o wyniki od osób dłużej karmiącej tą paszą ja u siebie obserwuję pogorszenie wyników + większa wilgotność na kurniku .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze proszę o aktualną opinię na temat paszy WIPASZ chodzi mi o wyniki od osób dłużej karmiącej tą paszą ja u siebie obserwuję pogorszenie wyników + większa wilgotność na kurniku .Pozdrawiam

Witam.

Też jadę na tej paszy z Wipaszu od ponad trzech lat i zauwazylem u siebie pogorszenie wyników oraz jak Ty mowisz wieksza wilgotnosc. Nie wiem co robic czy czas zmienic wytwornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź na razie dalej obserwuję ale proszę innych kolegów o opinie na ten temat bo tylko w ten sposób możemy sobie pomagać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź na razie dalej obserwuję ale proszę innych kolegów o opinie na ten temat bo tylko w ten sposób możemy sobie pomagać

Z jedną fermą jadę na Wipaszu z drugą na De Heus. W jakości wielkich różnic nie ma, na Heusie jakby suszej (mniej ścielenia) ale Wipasz ma mniejsze spożycia na kg. Są jeszcze inne względy np. serwis też na korzyść Wipaszu. Ostatnio Piast się mocno uaktywnił no i oczywiście Cargill po połączeniu z Provimi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Dossche przyrosty jak i zdrowotność b.dobre,na 43 dni tuczu 2.74 średnia ,ale wpieprzyły 1.93 na kg.

Takie spożycie to nokaut. Dwa lata temu miałem przygodę z Dosshe i nigdy więcej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wipasz przysiadl na laurach. wczesniej bylo ok i spozycie dobre ale od okolo grudnnia widoczne pogorszenie. spozycie wyzsze cizko zejsc ponizej 1,85 kiedy wczesniej nigdy nie bylo wiecej jak 1,8.Jak pasza jest droga to jest kiepska. Pogorszyli sie po podwyzkach. Przeszedlem na agrocentrum i jest lepiej. Pozostale budy chyba tez przestawie z wipaszu bo jest tez bardzo drogi i nie warty takiej az ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wipasz przysiadl na laurach. wczesniej bylo ok i spozycie dobre ale od okolo grudnnia widoczne pogorszenie. spozycie wyzsze cizko zejsc ponizej 1,85 kiedy wczesniej nigdy nie bylo wiecej jak 1,8.Jak pasza jest droga to jest kiepska. Pogorszyli sie po podwyzkach. Przeszedlem na agrocentrum i jest lepiej. Pozostale budy chyba tez przestawie z wipaszu bo jest tez bardzo drogi i nie warty takiej az ceny.

U mnie przy takim spożyciu to biorę pióro i piszę reklamację i za dwa dni serwis z wytwórni mam na fermie, miałem taki przypadek w ubiegłym roku 2,6kg/ 1,87kg. Teraz na obydwu firmach spożycie poniżej 1,75kg, ostatni na Wipaszu 1,68kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega mija się z prawdą bo 1,75 od grudnia się nie trafia a i słoma idzie jak woda ,a słoma dzisiaj w cenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie zdanie macie o ekoplon , dzwonia jezdza namawiaja.?

załatwili już kilka ferm i brojlera i reprodukcji, mówią , że są idealni i jedyni ale jak jest problem to mówia to samo , że są idealni i ich pasza jest super tylko na pewno pisklęta są kiepskie lub kury a ich lekarz ma dewizę - dajcie mi kurę a choroba sie zawsze znajdzie . Omijać szerokim łukiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie zdanie macie o ekoplon , dzwonia jezdza namawiaja.?

załatwili już kilka ferm i brojlera i reprodukcji, mówią , że są idealni i jedyni ale jak jest problem to mówia to samo , że są idealni i ich pasza jest super tylko na pewno pisklęta są kiepskie lub kury a ich lekarz ma dewizę - dajcie mi kurę a choroba sie zawsze znajdzie . Omijać szerokim łukiem

 

niestety moja opinia jest także negatywna z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o paszy z grodkowa teraz to chyba jest animex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj ofertę paszy dla nioski od firmy FARMER. Może ktoś coś z własnych doświadczeń powiedzieć o jakości paszy i ogólnej współpracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sadzicie o paszy z grodkowa teraz to chyba jest animex

 

Animex postawił na jakość i już widać tego efekty - tylko ciekawe na jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba kolega mija się z prawdą bo 1,75 od grudnia się nie trafia a i słoma idzie jak woda ,a słoma dzisiaj w cenia

 

niedługo słoma będzie droższa od żywca!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podajcie jakieś opinie o De Heus, ostatni rzut wyszedł mi fatalnie duże spożycie i mokro. Nie dam zwalić winy na pisklęta bo na innych budach jest inna wytwórnia i jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot jak paszarnia. bylem na wipaszu ale ucieklem w agrocentrum i de heus. idealnie nie jest ale lepiej jak wipasz a przede wszystkim lepiej kasowo. Ceny duzo nizsze zuzycie podobne. mokro? nie bardziej jak na innych. Jade na nich od 3 miechow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do zaoferowania mam tańszy zamiennik dla śruty sojowej, dodatek ten jest pochodzenia organicznego bez modyfikacji GMO, o zawartości min 50% białka, włókna max 10% i wilgotność max10% o koncentracji śrutu. Dodatek ten można z powodzeniem stosować do wzbogacenia mieszanki paszowej dla zwierząt trzody chlewnej, drobiu itp. Posiadam atesty, oraz badania potwierdzające skład zawartości białka oraz innych składników mineralnych, przeprowadzone przez akredytowane laboratorium. Dodatek paszowy w 100% jest pochodzenia organicznego.

Proszę o odpowiedz, jak widzicie możliwość wykorzystania owego dodatku jako zamiennik dla śruty sojowej?

 

Z poważaniem

Sławomir Makurat

dodatkipasz@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o grodkowie wg mnie totalny syf zuzycie ponad 2 kg sraka przyrosty po 2 dkg na dzien dzwonilem po znajomych podobnie cza im zrobic pozew zbiorowy o przyczynienie sie do upadku polskiego drobiarstwa lub niech placa odszkodowania k.urwa takiej polki jeszcze nie grali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...