Skocz do zawartości
Technik rolnik

Ścieżki technologiczne (przejazdowe)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam agregat uprawow-siewny 4m jaki szeroki musi byc do niego opryskiwacz aby zrobic sciezki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyliczyles mi 12 16 20 24 m a przy opryskiwaczu 16 m nie moge obliczyc przejazdow od granicy jak jechac i dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że pierwszy przejazd siewnika zrobisz na połowę siewnika następny cały a w trzecim zamkniesz ścieszki i co trzeci dalej zamykasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przy parzystej liczbie przejazdów jeden przejazd musi być obsiany połówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba jechac na pół siewnika wystarczy że w 2 i 3 przejeździe bedzie zrobiona jedna ścieżka na jedno koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można i tak tylko jak w nich pryskać gdy się rozjeżdżają lub zbiegają ,a tak estetycznie i równo ,z resztą ma do wyboru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat tak robiłem jak miałem opryskiwacz 12 m i nie było problemu, zawsze zamykam 3 lejki, bo w przypadku 2 to często w czasie zniw trafiały sie zielone kłosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic scieszki na sewnik 2,5m a opryskiwacz 15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trzecim przejezdzie zamykasz 6,7 i 8 lejke od strony nieposianego, w czwartym przejezdzie jedziesz tak samo (czyli sa zamkniete od strony posianej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymysliłem ze 1 przejazd 1/2 siewnika a w 4 przejezdzie zamykam za kołami i pózniej w 8 przejezdzie i12 i 16 czyli co 4 przejazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trzecim przejezdzie zamykasz 6,7 i 8 lejke od strony nieposianego, w czwartym przejezdzie jedziesz tak samo (czyli sa zamkniete od strony posianej).

I tak można ale jak nie pojedziesz idealnie równolegle do poprzedniego przejazdu to nie zmieścisz się w wąskich ścieżkach. Ja zamykam 2 na wąskich kolach a i tak wydają się szerokie aż nie podrośnie zboże. Na początku tak robiłem ale potem przerobiłem na na zamykanie obu śladów na jednym siewniku. Możesz wtedy nawet delikatnie przestawić rządek żeby lepiej pasowała w rozstaw kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie czy jdzie zrobic jak jest siewnik 2,5m a opryskiwacz 18m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zrobić ścieżki na siewnik 2,5m a opryskiwacz 12m
w 3 siewniku zamykasz za kołami,potem 4 siewniki wolne i w 5 zamykasz za kołami i znów 4 siewniki wolne, na 18 nie pasuje na 17,5 pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby założyć na końcach opryskiwacza dysze asymetryczne żeby nie było nakładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic scieszki siewnik 2,5m opryskiwacz 15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rękoma, podzielić 15 przez 2,5 otrzymując 6, czyli załączając je co 6 przejazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewnie problem ze zrobieniem owych ścieżek do zestawu siewnik 2,5m; opryskiwacz 10m. Jak wyliczyć kiedy i który lej zamknąć, aby wyszły odpowiednie ścieżki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu jest zaczynanie od połowy siewnika i za 3 razem zamykasz na rozstaw kół ciągnika od opryskiwacza. Albo za 2 i 3 przejazdem zamykasz jeden ślad ale musisz jechać idealnie aby uzyskać ścieżki. Ja polecam 1 sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązaniem problemu jest zaczynanie od połowy siewnika i za 3 razem zamykasz na rozstaw kół ciągnika od opryskiwacza. Albo za 2 i 3 przejazdem zamykasz jeden ślad ale musisz jechać idealnie aby uzyskać ścieżki. Ja polecam 1 sposób.

następnie po wykonaniu przejazdu z zamkniętymi lejkami, 3 kolejne przejazdy całe i w 4-tym ponownie zamykać lejki za kołami? Dobrze myślę? W tego rocznym siewie zbóż jarych, na próbę pierwszy raz zrobiłem takie ścieżki tym 2-gim sposobem, zobaczymy po wschodach co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...