Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie paszowa 780 netto a na młynie za konsumpcyjną ok 750 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tyle u mnie kosztuja już otręby!!!! to jest jakaś paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agroplon Ujście

cennik firmowy 10.02.

pszenżyto 720+vat

pszenica pasz 770+

jęczmień 770+

żyto 850+

żyto pasz 660+

rzepak 1880+

kukurydza 760+

pszenica kons. 790+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas max 710 brutto za paszową

 

 

dwaj do Zamościa tam 770 brutto

trochę daleko , 90 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas max 710 brutto za paszową

 

 

dwaj do Zamościa tam 770 brutto

a gdzie w Zamościu taka cena??

podobno w Jarosławiu ktoś prócz kapki jeszcze kupuje, ma ktoś namiary??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANIMEX daje 770 brutto inne skupy od 700 do 750 brutto Zamość i okolice pszenica paszowa, jakościowa 910 brutto ZZZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny netto

animex nie wiem,

zzz zamość :

pasza 700

ogólna: opad powyżej 250: 780

max 850.

kurniki bidaczów 670

jakaś mieszalnia pasz koło jarosławia 640

provimi czy jak to się nazywa w jarosławiu 700

paweł0128 jak możesz to wyślij mi numer do animexu, może być na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez większego zastanowieniażona stwierdzić że zboża w polsce będzie mało zimą nieźle się dała we znaki na zachód od wisły straty mrozowe są bardzo duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że wymarzły,z moich obserwacji wynika że przyroda gdy jednym zabiera to drugim daje,i zboża w żniwa będzie pod dostatkiem jak nie u nas to w świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie- wyglada na to że zanosi sie 3 rok z rzędu wysokich cen na zboża. Co dla jednych jest dobre, dla innych nie koniecznie. Hodowcy dostają po du..ie. A mało którego producenta zboż nie dosięgły "plagi" w tych 3 latach, które obniżyły plon, a z niskim plonem to nawet przy wysokiej cenie kokosów sie nie zarobi. Myśle że kazdy by wolał żeby pszenica była po 600 ale żeby sypała po 8 ton niż po 1000 z plonem 4t. W tym roku w całej europie kondycja ozimin jest kiepska. Oziminy mozna przesiać, ale jare -wiadomo - dają mniejszy plon, wiec zboża bedzie mniej na rynku, a to pociągnie wzrost ceny, albo chociaż utrzymanie na obecnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co z tego że wymarzły,z moich obserwacji wynika że przyroda gdy jednym zabiera to drugim daje,i zboża w żniwa będzie pod dostatkiem jak nie u nas to w świecie.

 

ale 3 lata z rzędu -plus kosmiczne ceny azotu -plus paliwo - portfele wytrzepane

jak żyje takiej pszenicy spapranej w polu nie widziałem - zmarznięta jak wygnity jęczmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest u was, tutaj gdzie ja mieszkam pszenice są ładne, co prawda to że późniejsze powschodziły pod śniegiem , są rude i wielkiego plonu z nich nie będzie , ale pewnie z 5 t da się wyciągnąć.

za to rzepaki piękne, u mnie przezimowało 100 % środek już się zieleni, jeśli nie będzie nadmiaru wody to będą rekordowe plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozazdroscić! W mojej okolicy oziminy wyglądają dramatycznie. Conajmniej 30% do przesiania W przyzwoitym stanie są uprawy które znajdują się między budynkami bądź gdzieś w pobliżu lasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubella lublin pszenica 810-860 przy glutenie 28 i opadaniu 180 wychodzi 780+vat tak mi wyszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest u was, tutaj gdzie ja mieszkam pszenice są ładne, co prawda to że późniejsze powschodziły pod śniegiem , są rude i wielkiego plonu z nich nie będzie , ale pewnie z 5 t da się wyciągnąć.

za to rzepaki piękne, u mnie przezimowało 100 % środek już się zieleni, jeśli nie będzie nadmiaru wody to będą rekordowe plony

 

malkolm z tymi rekordami to tak ostrożnie.... jeszcze będą przymrozki majowo-czerwcowe, śniegi, deszcze nawalne i ciągłe, susze, gradobicia i upadki meteorytów narazie to trzeba utrzymać i zebrać, bo czym się sawicki pozniej bedzie chwalił ze mamy zboża w bród? podejrzewam że na przestrzeni Polski tylko u nas pszenice są... narazie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin ma racje.na jesieni nie bylo tak rozowo ale role sie odwrocily .cieszmy sie ze na wschodzie bylo troche sniegu i bedzie co chodowac.koledzy na zachodzie nie maje tak kolorowo.pogoda to 50 procent sukcesu .reszta nasza sprawa ile zainwestujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest cena pszenicy czy idzie do góry jak podatek rolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...