Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

o jakiej wycince piszecie? każdy to wie a przeważnie wy że jak wycinacie kure to na to miejsce w drugim kurniku dojżewa druga na zastępstwo i nie mówcie o wycince, duży producent nie pozwala sobie na przestój produkcji i ja to wiem i wy też i ludzie kumaci a nie ciemnota. może tylko wyjść więcęj małego jaja

 

Tak tylko po części ta stara kura siedzi w starej klatce, a do niej nie wlozysz nowego stada. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Panie leszkiewicz ale jest też klatka nowa która na tą kure już czeka a dokładnie chodzi mi o to że niektórzy straszą wycinką kur po świętach i spadkiem produkcji a mi się wydaje że nie spadnie ilość złotych kurek ale i mocno nie przybędzie w najbliższym czsie bo to nie buty że idziesz do sklepu kupujesz i używasz ale to tylko moje zdanie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak Panie leszkiewicz ale jest też klatka nowa która na tą kure już czeka a dokładnie chodzi mi o to że niektórzy straszą wycinką kur po świętach i spadkiem produkcji a mi się wydaje że nie spadnie ilość złotych kurek ale i mocno nie przybędzie w najbliższym czsie bo to nie buty że idziesz do sklepu kupujesz i używasz ale to tylko moje zdanie pozdrawiam

Może ja się nie znam, nie jestem hodowcą ani handlarzem, ale z tego co zdążyłem zauważyć, to powoli już zaczeło się zdawanie kur... Nie dlatego że ktoś ma nowe wstawienie, ale dlatego że nasze służby weterynaryjne coraz bardziej naciskają hodowców którzy mają stare klatki. A co do nowej klatki, to osobiście nie znam takiego hodowcy który ma nową klatkę która czeka na kury. Za to znam kilku którzy zaczeli budowę nowych kurników. Rzecz jasna zanim wstawią kury to trzeba jeszcze ok. roku poczekać...

cytując GIW: "Problem wymiany klatek dotyczył ok. 4,5 milionów kur, w styczniu liczba kur przetrzymywanych w starych klatkach zmniejszyła się o 220 tys."

Ktoś wie ilu hodowców zdało kury w lutym? Ja nie znam takiego...

 

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się nie znam ale jak bym był hodowcą to kury bym w lutym nie sprzedał a ja znam taki kurnik i czekam na jaja z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Promix bez obrazy ale zastanawiam sie czy tak tanio kupujesz czy poprostu z automatu zanizasz ceny pozdrawiam i gratuluje niskich cen:P

 

..a moze poprostu jestes malym handlarzem ktory laduje sie gidzie jest tanio bo 20skrzynek to zawsze sie w dobrej cenie wyskrobie:P

 

 

Zaniżam ? ja się zastanawiam gdzie wy kupujecie, a możne właśnie wy skakaliście latem i dlatego tyle teraz płacicie.

Dla ciebie mogę być małym handlarzem to nie ma znaczenia ale na tiry tez nie sprzedaje.

no wlasnie kolego skoro nie zajmujesz sie grubym hurtem to zauwaz ze malego busika 2-3palety zaladujesz wszedzie a jak mozesz zarobic 2-3grosze na tirze albo i dwoch to najpierw trzeba go zaladowac pozdrawiam i bez nerwow:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego obserwator to jescze masz blade pojecie o produkcji skoro nie wiez o jakich wycinkach sie tu pisze,zwroc uwage jeszcze na jedną rzecz apropo

 

- mloda kura nie niesie grubego jaja

-zeby wsadzic mloda kure top trzeba zmodernizowac kurnik,rozbiorka dezynfekcja montaze itd

-wiele ferm malych,starego typu wogole nie nadaje sie do modernizacji badz wymaga rozbudowy bryly budynku a to w zarysie kompleksowym moze trwac do 3m-cy do momentu odbioru przez weterynarie itp

 

Blado wypada Twoja znajomosc produkcji obserwatorze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ząbkiewicz da małych sklepów L10 3PL 0,51 NETTO/SZT.SKĄD TA CENA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróciłem uwagę na drobne jajko od młodej kury i to napisałem a na produkcji żec zywiście się nie znam tylko piszę to co mi muwią dostawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się nie znam, nie jestem hodowcą ani handlarzem,

 

 

to może jesteś z weterynari albo z ministerstwa rolnictwa co

 

Panowie jak tam ceny po ile płacicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BigEgss oczywiście ze bez nerwów tylko możesz wyjaśnisz.

Skoro płacisz 0,56 1A czyli mi musisz sprzedać minimum 0.58 do tego moja marża, pudelku, vat itd . ,a wczoraj pośrednik oferował mi bez problemu 1A 0,54 sam do mnie dzwoniąc czy nie trzeba mi parę palet .

I nie jeżdżę busikiem na fermy , nie stać mnie na busa ,nadal mam poloneza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

handel w kraju zamarł ceny na kurnikach kosmiczne taniej kupisz u handlarza z przywozem niż u producenta rynek nie przejmuje się detalem tylko goni na export i wybijalnie zobaczymy co z tego wyniknie i jak dalej będzie sprzedaż na święta..........

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaż jaj do sklepów zmniejszyła sie o ok. 20-30% .Napewno handel nie zamarł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się martwić o Jajczarka. Zaginął chłopak w akcji. Opcje są dwie. Pierwsza: strzykawki go dopadły i nie odpuszczają. Druga: pojechał wydawać kasiorkę i o nas zapomniał....

Miłego weekendu dla wszystkich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że jajczarek jeszcze obchodzi dzień kobiet wraz z pielęgniarkami .................... no i oczywiście kurami p.s. to ile on musiał tych tulipanów kupić

ale czad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ja się nie znam, nie jestem hodowcą ani handlarzem,

 

 

to może jesteś z weterynari albo z ministerstwa rolnictwa co

 

Panowie jak tam ceny po ile płacicie

 

Juz wyjasniam

-najtansze jajo u siebie na magazynie mam np 1a-49 1b-48 to jajo aktuallnie handluje(jajo ma niecale 2tygodnie)

-dzis na najwiekszych fermach posiadajacych wlasne zaklady pakowalnie jaj,place nawet 56gr za 1a (laduje do stodoly :p i czekam na cene az mali dociagna)

-dzis place 56za 1a i dopiero przed samymi swietami to drogie jajo bede wyprzedawal gdy srednia cena bedzie ponad 56gr za 1a

-nie zaplacilbym tyle gdybym nie wiedzial np zeod poniedzialku beda kolejne podwyzki

-jaja wbrew pozorom nie ma nigdzie na fermach i sami zobaczycie co sie bedzie dzialo przed samymi swietami

-kazdy musi kupic jajop

-...a jescze wielu czeka bo ludzi sie ze prze swietami spadnie-tych wlasnie pozdrawiam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BigEgss oczywiście ze bez nerwów tylko możesz wyjaśnisz.

Skoro płacisz 0,56 1A czyli mi musisz sprzedać minimum 0.58 do tego moja marża, pudelku, vat itd . ,a wczoraj pośrednik oferował mi bez problemu 1A 0,54 sam do mnie dzwoniąc czy nie trzeba mi parę palet .

I nie jeżdżę busikiem na fermy , nie stać mnie na busa ,nadal mam poloneza

sorki to miala byc odpowiedz nawlasnie ten post...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłki się zdażają w tym roztargnieniu ja też cytowałem Pana MacLean który napisał jeden post od 2007 roku i cytował mnie(jestem dumny z tego ) i dlatego pytałem kto to skoro nie producęt i nie handlarz a z jajczarkiem to żeczywiście coś nie tak może odłączyli energie za nie płacenie rachunków ale to nie wtym okresie gdy kóry niosą prawie złote jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie BigEgss to tak jak każdy mósi kupić samochód i jeśli ktoś ma kasę to kupi sobie żonie i dzieciakom po jednym a jak ktoś jest pusty to kupi jeden dla całej rodziny tak samo z jajem na święta zamiast 90 szt kupią 30 dwa do święconki i po dwa w łapę do żeru a ciasto kupią w cukierni z proszku jajecznego(H............O) bo taniej i gitara pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym słabszym zbytem w detalu ale ja nie widzę różnicy. W piekarniach i cukierniach ostatnio nawet obserwuję trochę większy ruch. Mam wrażenie, że ten pierwotny szok cenowy już minął i ludzie zaczynają akceptować te podwyżki. Dużo też robią media. Dzisiaj w radiu słyszałem, jak mówili, że jajko przed świętami przekroczy złotówkę w detalu.

 

Obserwatorjaj, po za tym, że robi dużo błędów, znowu pisze coś, czego chyba do końca nie przemyślał. Te piekarnie, które do tej pory robiły wyroby ze świeżych jaj nie przerzucają się na susz tylko podnoszą ceny na swoje produkty. Robią tak z dwóch powodów. 1) suszu brak- a jak jest to jest drogi 2) tylko niektóre wyroby da się zrobić z suszu.

 

Od przyszłego tygodnia cena u mnie na fermie- 1a 54 gr.

 

Jaj brak. Na zakończenie dzisiejszego dnia pusty magazyn. I nie jest to spowodowane tym, że wysyłam jaja gdzieś na eksport. Mam problem, żeby uzbierać nawet dla stałych klientów, którzy biorą więcej niż rok temu o tej samej porze (a oni oddają do detalu). Tym bardziej więc nie rozumiem o co chodzi z tym słabszym zejściem w detalu.

Telefonów za jajkiem mnóstwo. Cenę podaję 58 gr netto za 1a. Dla niektórych to za drogo i dziękują za rozmowę, a inni pytają, kiedy mogą się załadować po tej cenie. Niestety, rozmowy są czysto teoretyczne, bo jak już wspomniałem BRAK JAJ. MAGAZYN PUSTY !!!

 

Tak jak napisał BigEgss, pozdrawiam tych co żyją nadzieją, że przed świętami będzie taniej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Yoyo proszę nie wytykać mi błędów bo jak pisałem mam dyslekcje jeśli wie Pan co to znacz ale Pana sama nazwa yojo jest do d.......py i wzięte z kosmosu i gdzie Polszczyzna:cry: nie cytuje ciebie ciulu i proszę grzecznie o to samo won hamie od mojej osoby bo się wk......e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego BigEggs powiedz kiedy ci mali dorownaja tym duzym nigdy bo juz wymiekaja aby podnosic cene a po swietach od nich kupisz jajo nawet o 10 gr taniej niz od pozostalych takie bedzie zroznicowanie a duzi maja teraz branie bo glownie chodzi o eksport i proszkownie i tylko u nich mozna sie calo tirowo zaladowac i stad maja te ceny ii znam ciagle fermy na ktorych kupisz 1a po 46 a sa fermy ktore chca 58 czyli 12 groszy ale na zadnej nie kupisz towaru bo tylko dla stalych a nie chca podnosic bo boja sie ze to na nich odbije sie negatywnie w postaci mniejszej sprzedazy i zostana z towarem bo ich staly w tych cenach nie sprzeda i wten sposob go wynagradza za lojalonosc wobec niego tacy hodowcy jak marzenie ale takich jest nie wielu i nie zycze nikomu takiej konkurencji Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Panie yoyo nie słuchaj radja maryja bo radio nie ma ryja tylko fale i radzę tobie byś na te fale ustawił te swoje pudło bo jesteś w błędzie pozdrawiam Ludzi dobrej woli co nie plują jadem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie YoYo jeszcze jedno Jeżeli chcesz abym zniknął z Tego forum to słuchaj przez 24 godziny Radio Maryja, później wypij 5 litrów wody i wstrzymaj mocz jak kasjerka w Biedronce przez minimum 8 godzin i kup se jaja po 1.50zł na święta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno słowo dla Wszystkich ile pąpek zrobi chinczyk w ciągu godziny trzy dwie do piłki i jedną do roweru myślę że nad jajami też myśli na tym kończę i pozdrawiam wszystkich i Pana YoYo też tylko nie lubie jak ktoś mi coś wytyka bo to nie moja wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...