Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Yoyo proszę nie wytykać mi błędów bo jak pisałem mam dyslekcje jeśli wie Pan co to znacz ale Pana sama nazwa yojo jest do d.......py i wzięte z kosmosu i gdzie Polszczyzna:cry: nie cytuje ciebie ciulu i proszę grzecznie o to samo won hamie od mojej osoby bo się wk......e

 

Obserwatorjaj jak zwykle wypowiedział się bez emocji, przemyślenie i na temat

Człowieku, przeczytaj raz jeszcze to co napisałem. Potem przeczytaj jeszcze raz, a następnie się zastanów. Gdzie i w którym miejscu Ciebie obraziłem ? Robisz błędy i to jest fakt (a kto ich nie robi ?). Poza stwierdzeniem tego faktu, nie ma nic, co mogłoby Cię urazić. To, że się z Tobą nie zgadzam i uważam, że piszesz bzdury nie ma nic wspólnego z Twoją dysleksją.

A to, w jaki sposób reagujesz (nie po raz pierwszy na tym forum) na głos opozycyjny do Twojego pokazuje, że jesteś człowiekiem niezrównoważonym emocjonalnie i niezwykle chamskim.

Na pożegnanie i dobry sen powiem Ci, że jedynym ciulem (to Twoje słowo) na tym forum jesteś TY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Gall nie tłumacz yoyo bo i tak nie zrozumie mały nigdy nie dogoni dużego pod każdym względem co do cen to rozrzut 10 gr. jest faktem i tego nie zmienisz póki co....................

co do pustych ferm to fakt ale ja zrezygnowałem dziś z dostawy jak usłyszałem ceny

słaby ruch i brak możności podniesienia ceny powoduje że jaja wystarczy mi od mniejszych producentów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie może ktoś po ile podaje wielki Pan B. z przewagą zielonego w logo ? Bo to dobry towar i z "nadwagą" - normalne zazwyczaj są 3 grosze tańsze od jaj ze znakiem Wielkopolskiej Jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani. Często zaglądam na forum po to żeby zorientować się w cenie jaj, a nie po to żeby śledzić Wasze wzajemne inwektywy. Jeżeli chcecie sobie ulżyć to piszcie na priv'ie, albo wymieńcie się numerami telefonów. A wracając do cen, to mocno mi się wydaje, że byłoby prościej, gdyby wszyscy podawali region, w którym one obowiązują. Inaczej cała dyskusja nie ma sensu, bo różnice są wielkie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak nie chcesz to nie czytaj ale mądrosc hodowców okazała się bardzo wysoka wraz z ceną jaj i nie da się już normalnie porozmawiać tylko słyszysz takie kazania przez telefon że praktycznie każdy odbija sobie na forum............

ja dopiero teraz zrozumiałem co oznacza stała współpraca przez 15 lat.

można to sobie w dupe wsadzić i dlatego ja nie będę miał już nigdy litości przy niskiej cenie bo dziś jestem tak samo traktowany................

co do rejonu to jestem z PSL czyli cały kraj

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czytam czasami to forum(chociaz jestem brojlerzystą) bo cena jajek jest powiazana z cena brojlera (tak mi sie wydaje).Czy moglibyscie napisać kiedy waszym zdaniem beda masowe wycinania starej nioski?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Komu w jakim regionie przeciez wykonasz pare telefonow zagladniesz na forum i juz wszytstko wiesz a najwiekszy dyktuje cene tą do gory i tą na dół. Kolego Biedronka nie wiem jakim jestes odbiorcą ale piszesz święte słowa normalnie wrzuca Cię do jednego wora jak jest dużo to kocha oldar kurak i innych i daje im taniej o pare groszy niz Tobie a teraz masz placic tyle co oni lub dostosowac sie do cen wybijalni ktore czesto sa "sezonowe " ale nie dlugo bedzie dolek jeszcze gorszy niz byl i znow bedziesz znimi wspolpracowal taka prawda niech teraz sie nachapia a zaraz oni beda niszczyc rynek bo zaleja jajem bo tylko ci wieksi maja zdolosc sie rozwijania i wspolczuje osobom ktore opieraja sie tylko na jednym takim dostawcy ktory wybiera regularnie nie robiac zapasow bo chce ciagle miec swieze jajo to dochodzi do kuriozalnej sytuacji stojac na rynku konkurencja ma niższa cene w sprzedazy niz ty w zakupie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Spełnią się marzenia hodowców, producentów. Zostaną Oni i sieci . 600 polskich ferm będzie ostro walczyc o wejście do kilku sieciówek . I dobrze im tak. Bo po co myślec o rynku tradycyjnym? Który za jakieś parę lat wymrze.

A tak czeka ich :

-sprzedaż z 1-3% marżą (np. Biedronka)

-płatnośc 30-90 dni

-zwroty

-gratisy

-opłacenie półek, gazetek, miejsc paletowych

 

Ale co tam narzekac. Polak zawsze mądry po szkodzie

1a-50 gr Śląsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie OBSERWATORJAJ może nie powinienem się wtrącać no ale w sumie pisze pan na publicznym forum i jestem zmuszony natykać się na te bzdurne posty..

 

Czy pan naprawdę nie posiada żadnej kultury osobistej,tak nawet za grosz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODCHOWUJE KURY GDY PRZYSZLA PORA NA SPRZEDAZ BYLO TAKIE STWIERDZENIE .......PO CO MI KURA KTORA SRA PO PODWORKU LEPSZE SA DRZEWKA I OZDOBNE OGRODY A JAJO KUPIE ZA PARE GROSZY DZIS WIELKIE PANIE Z DLUGIMI PAZNOKCIAMI PYTAJA SIE CZY MOZNA KUPIC KURY ..... Z TEGO WNIOSEK ZE JESLI CHCA CHODOWAC TAKIE DAMY TO ZA POL ROKU JAJO ZAS SIEGNIE DNA A MOZE I JESZCZE NIZEJ BO KAZDA FERMA BEDZIE SIE PROBOWEC ODBUDOWAC JESLI NIE CHOW KLATKOWY TO CHOC SCIOLKOWY......I BEDZIE TAK JAK Z ZIEMNIAKIEM W TAMTYM ROKU BYL W CENIE 1.5 I WSZYSCY HURRA NA ZIEMNIAKI I DLATEGO DZIS JEST ZA 20GR ...... WSZYSTKO MUSI MIEC ZACHOWANY DOBRY UMIAR I ROZSADEK W TEDY JEST STABILIZACJA A SKOKI SA DOBRE ALE DLA ALCAPONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomyłki się zdażają w tym roztargnieniu ja też cytowałem Pana MacLean który napisał jeden post od 2007 roku i cytował mnie(jestem dumny z tego ) i dlatego pytałem kto to skoro nie producęt i nie handlarz a z jajczarkiem to żeczywiście coś nie tak może odłączyli energie za nie płacenie rachunków ale to nie wtym okresie gdy kóry niosą prawie złote jaja

 

 

Ale płaczek z Ciebie:P

- Piekarnia pewnie też nie upiecze np babek wielkanocnych

-Gospodynie nie poswięcą jaj i nie wrzucą do żurku

-Nie bede produkowac makaronu

-kobity tez schabowego nie obmoczy w jaju bo za drogie

-...... mógłbym tak godzine pisać

 

Chlopie wez sie w garść i do pracy a każdy w rodzinie bedzie jezdzil wlasnym autem a nie tak placzesz i płaczesz do roboty kolego sympatyczny nie ma co płakać nie jest źle:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy to dobrze czy źle,skończyły się promocje na małych fermach-powciągali ceny,znakiem tego że chyba faktycznie najwięksi producenci od poniedziałku bedą chcieli podnieść cene... szczęśliwy ten który jak kolega pisał kupił towar chociażby od pośrednika po 54gr za 1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ODCHOWUJE KURY GDY PRZYSZLA PORA NA SPRZEDAZ BYLO TAKIE STWIERDZENIE .......PO CO MI KURA KTORA SRA PO PODWORKU LEPSZE SA DRZEWKA I OZDOBNE OGRODY A JAJO KUPIE ZA PARE GROSZY DZIS WIELKIE PANIE Z DLUGIMI PAZNOKCIAMI PYTAJA SIE CZY MOZNA KUPIC KURY ..... Z TEGO WNIOSEK ZE JESLI CHCA CHODOWAC TAKIE DAMY TO ZA POL ROKU JAJO ZAS SIEGNIE DNA A MOZE I JESZCZE NIZEJ BO KAZDA FERMA BEDZIE SIE PROBOWEC ODBUDOWAC JESLI NIE CHOW KLATKOWY TO CHOC SCIOLKOWY......I BEDZIE TAK JAK Z ZIEMNIAKIEM W TAMTYM ROKU BYL W CENIE 1.5 I WSZYSCY HURRA NA ZIEMNIAKI I DLATEGO DZIS JEST ZA 20GR ...... WSZYSTKO MUSI MIEC ZACHOWANY DOBRY UMIAR I ROZSADEK W TEDY JEST STABILIZACJA A SKOKI SA DOBRE ALE DLA ALCAPONE
No kolego podpinam się pod ten post,rewelacja krótko i na temat:P:P:P:P Tym razem chylę czoła!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak woli sprostowania u nas ziemniak po 0,15 gr. i mówią że nie są w stanie sprzedać ilości z przechowalni bo jest tyle że jeden przez drugiego oddaje za GROSZE

oj chciałbym doczekać takiej sytuacji w jajku już w maju ale pewnie będzie trzeba poczekać do jesieni.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na produkcji, ale z tego piszecie to koszt produkcji 1 jajka wynosi ok 25 gr. Rozumiem przez to, że to co powyżej tej kwoty to zysk dla hodowcy.

Jeżeli założymy że taka cena miałaby się utrzymać przez długo bo niby "taniej to już było" to nic tylko otwierać kurniki.

 

Liczmy że otwieramy halę z której schodzi nam 50000 szt codziennie.

50000 szt x 0,25 zł (zysk na czysto) x 30 dni = 375000 zysku na miesiąc

Czyli 4,5 mln zł zysku rocznie. Czyli inwestycja zwróci się w mgnieniu oka.

 

Nie chodzi mi tu o wyliczanie zysku hodowcom, ale o przedstawienie szybkiego biznesplanu i jak to może wpłynąć na rynek.

TAKA CENA SIĘ NIE UTRZYMA MOIM ZDANIEM - bo za moment jak grzyby po deszczu powstałoby mnóstwo kurników, a wtedy znowu będzie większa podaż i cena pójdzie w dół.

Jeżeli się mylę to proszę o rzeczowe wyprowadzenie mnie z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomyłki się zdażają w tym roztargnieniu ja też cytowałem Pana MacLean który napisał jeden post od 2007 roku i cytował mnie(jestem dumny z tego ) i dlatego pytałem kto to skoro nie producęt i nie handlarz a z jajczarkiem to żeczywiście coś nie tak może odłączyli energie za nie płacenie rachunków ale to nie wtym okresie gdy kóry niosą prawie złote jaja

Kto jestem? Nazwałbym siebie obserwatorem rynku ;-P to chyba najbardziej do mnie pasuje... A co do mojego udzielania się na forum to po prostu wychodzę z założenia, że nie piszę jeśli nie mam nic do napisania. A ściśle mówiąc to raz wcześniej napisałem post na forum;-)

Co do masowego wybijania kur, kolego LUSZYN, to według mnie zacznie się po swiętach, ale jeszcze nie masowo i będzie narastało do końca lipca, z tym że w lipcu hodowcy będą na kolanach prosić ubojnie żeby im zabrały kury, bo nie będą mieli co z nimi zrobić. A później kury do uboju nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprecyzowania dodam, że moje wyliczenia uwzględniały cenę sprzedaży na kurniku - 50 gr (0,25-koszt produkcji i 0,25 zysk dla hodowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANIE BIEDRONKA LEPIEJ ZEBY JAJO KOSZTOWALO SREDNIO 30 - 35 GR GDYZ WYPRODUKOWANIE JAJA OD A DO Z KOSZTUJE OKOLO 25 GR W TEDY JESLI BYLBYM PRODUCENTEM JAJ I MIAL PRODUKCJE OKOLO 30- 50 TYS CZYLI FERMA Z TYCH MNIEJSZYCH.... TO 8 GR NA JAJU RAZY 40000TYS DAJE 3200ZL DZIENNIE CO W MIESIACU JEST 90 -100 TYS DALO BY SIE WYRZYC ..... A JESLI ZAS BEDZIE JAJO ZA 5 GR TO BEDZIE ZAS KIEPSKO Z CHODOWCAMI I CALY CZAS SZARPANINA ZE SKAJNOSCI W SKRAJNOSC....... POZDRAWIAM WYPSRODKOWANYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jaj spadnie,polski i niemiecki rynek jest nasycony, pośrednicy są tańsi od producentów ,to znaczy ze jajko się odkłada ,ruch na detalu zmalał o 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się do czego dążą swoimi wpisami Misiek777, biedronka czy obserwatorjaj. Chyba do jeszcze większych podwyżek.

Przekonują nas wszystkich tu na forum, że za chwilę będzie jedno wielkie łubudu z ceną jajka w dół. Skoro tak ma być to trzeba wykorzystać ten krótki moment dobrej koniunktury i ciągnąć ceny w górę, żeby przygotować się na kolejny dołek. Jeśli teraz nie zarobi, to nie będę miał z czego dokładać. Wniosek: CENY W GÓRĘ !!!

 

Tak naprawdę wiem, że próbujecie zwrócić uwagę na to, że jak cena będzie wysoka, to za chwilę pojawią się nowe kurniki i przybędzie konkurencji, przez co znowu zrobi się dołek. Ale to samo mówiliście wtedy, gdy jajko kosztowało 30 gr. Wtedy też było Wam za drogo. Jeśli 50 gr. to za drogo i 30 gr. za drogo, to ile według Was powinno kosztować jajko ? Jeśli nawet jajko będzie kosztowało 30 gr. to ryzyko tego, że pojawią się nowe kurniki jest takie samo jak teraz.

Jest dobra cena i to jest fakt. Staramy się więc to wykorzystać, bo jak będzie dołek to nikt nas nie będzie żałował i żaden Misiek777, biedronka czy obserwatorjaj nie dołoży do jajka 5 gr w stosunku do ceny rynkowej, żeby pomóc producentowi. Będziecie mieli głęboko gdzieś czy producent spłacił już klatki i czy starcza mu na paszę.

 

A prawda jest też taka, że my hodowcy nie mamy zbyt dużego wpływu na tak gwałtowny wzrost cen. Cenę kształtuje podaż i popyt. Jeśli popyt jest większy od podaży to cena rośnie. Nie my wymyśliliśmy bzdurne przepisy, które z dnia na dzień drastycznie ograniczyły podaż jajka na rynku !

 

Od poniedziałku 1a- 54 gr. Jaj brak. Magazyn pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...